Je noc a venku zuří taková bouřka, že bílá paní Slavěna místo strašení na hradbách hraje se svým milovaným Tomášem hezky v teple pexeso. Jejich poklidný večer přeruší bouchání na hradní bránu a volání o pomoc. Je to kuchařka Fanynka, kterou pronásledují loupežníci. A protože Fanynka je sirotek a nikoho nemá, bílé paní se jí zželí a společně s Tomášem se rozhodnou, že ji poskytnou přístřeší, stravu a také patřičné vychování. Fanynka jim zase na oplátku slíbí, že bude vařit. Ovšem každému se toto uspořádání nelíbí, například Slavoj, bývalý pán hradu a nyní rytíř zakletý ve své brnění, je zásadně proti všem vetřelcům na svém hradě. Mnoho ovšem nezmůže. Za to, že kdysi odmítl hnout prstem pro Slavěnu a Tomáše, kteří u něj hledali pomoc, se nesmí pohnou ani o milimetr, jinak by se rozpadl na tisíc kousků. Ze Slavěny se stala bílá paní a z chudého malíře Tomáše duch, ale na rozdíl od Slavoje jsou šťastní, protože konečně mohou být spolu. Fanynka se na hradě zabydluje a zdá se, že jejich pohodu nemůže nic narušit. Jenže jsou tu ještě loupežníci a hlavně jejich velitel Borek, který se v ukradeném převleku vloudí na hrad. Nejprve považuje Fanynku za hradní slečnu a má s ní dalekosáhlé plány. Když ale zjistí, jak to vlastně je a co jsou zač Slavěna s Tomášem, rozhodne se vypořádat se strašidly jednou provždy a získat hrad pro sebe a své kumpány. Naštěstí Fanynka má odvážné srdce a pro záchranu bílé paní a Tomáše by udělala cokoli. A navíc získá nečekaného spojence - Slavoje. (oficiálny text distribútora)

bosch-k

Po šílené Vánoční pohádce, velice příjemný zážitek. Dobře vedení herci a vtipné dialogy. Sympatické písně, některé zpěvy bohužel až příliš upravované v počítači. Animace je asi schválně lehce naivní, nemá budit dojem dokonalých triků. Martha Issová byla jako hloupoučká kuchtička fajn. Mile mě překvapil Michal Novotný se svým tlustým, přitroublým loupežníkem (málem jsem ho nepoznal). Asistoval mu Pavel Liška, ten byl vtipný, ale svým stejným herectvím už neoslní. ()

jitush.b

Jedna z mála nově natočených pohádek, u které jsem se opravdu pobavila. Molavcová s Vydrou vytvořili skvělé komické duo a Issová jim zdatně sekundovala. Chválím scénaristy za dialogy. Nejslabším článkem byly triky, ale co se dá dělat je to jen televizní pohádka, na kterou beztak nebyly peníze. ()

Enelya

Povedená milá pohádka, kterých v součastnosti je bohužel opravdu pomálu. Jakoby česká kinematografie už pohádky neuměla točit. ()

Tempest

Lehce nadprůměrná televizní pohádka. Zdůrazňuji slovo televizní, protože je to typický televizní produkt. Trikově dost slabé, krátká stopáž, dějově spíše pro mladší děti. Nikoho to neurazí, ale určitě jsem viděl daleko lepší televizní pohádky (např. Taneček přes dvě pekla, Nezbedná pohádka, O líném Honzovi). Mé dceři (7 let) se moc líbila a to je asi hlavní. ()

blezg

Mám neodbytný pocit, že by pohádce prospěla mnohem více dramatičnost postav před jejich hranou tupostí a trapnou vtipností. Neznamená to, že si myslím, že pohádka má být suchá nebo ponurá, ba právě naopak, veselá, vtipná, trošku napínavá, ale hlavně ne hloupá. No a to se mi zdá, se zrovna nepovedlo, ne však scénářem, ale ztvárněním "loupežníků" ehm. ()

Nugat

Velice vtipná pohádka se zajímavým příběhem a k tomu dobrá hudba a písnička "Strašit je krásné" - Molavcová je super. ()

Lilith03

Méně známá pohádka, ale já ji mám moc ráda. Stačí i pár postav a když jsou herci dobří, tak se i tak postarají o dobrou pohádku a to je tento případ. Pan Dolenský to umí, škoda že nemá více pohádek. ()

TommmyT

Mě se to líbilo. Je zajímavé že třeba M. Issovou zas tak rád nemám, ale tady mi vubec nevadila. Scénář ničím nezklamal, výběr herců taky, jestli jsem se při tom usmál to už nevím, ale je to docela milá pohádka. Ty asi tři písničky jsou hezké. Jasně, pohádka nemá žádnou extra výpravu, žádné extra triky, ta tv je tam hodně znát, ale na tv věc, nadprůměr. Dokonce jsem si to pustil druhý den znovu. Spokojenost. ()

Tinush

Čím dál tím víc se mi tato laskavá a veselá pohádka LÍBÍ!!! Krásný a přitom jednoduchý příběh, prima gradace i pointa, fakt super...hezké písničky jsou už jen příjemnou třešinkou na dortu :oP ()

hanikrivi

Kdyby se to víc točilo okolo Molavcové s Vydrou, tak snad. Byli krásně civilní. Ty loupežníci byli poděs. Přeskakovala jsem je pilně - myslím, že dalšího Lišku bych už v pohádce nesnesla. Bohužel tu Zadražil lépe vypadá než hraje. Issová to celé docela zajímavě propojila. Respektive spojila díry ve scénáři. Celá snaha mi připomněla jeden díl Čtyřlístku. Ovšem co se povedlo v komiksu.. tady to působilo jako školní představení. ()

ryccoly

Příjemná televizní pohádka, jiná než všechny ostatní. Skvělé herecké obsazení, všichni se tu ve svých rolích vyžívají a vtipem se nešetří. Ani písničky tu nejsou na škodu. Jediné, co mi fakt vadí, jsou ty příšerné animace mezi jednotlivými scénami, bez nich by se to určitě obešlo. ()

soukyd33

Velice hezká melodie vás provází celou pohádkou. Poznámka: Být celý film zavřený v brnění, tak to je super role. 😄 Je jasné, jak to celé dopadne. Poznámka: Loupežníci mají dohromady IQ tak 20, a jejich šéf je také trošku na hlavu. Hvězdiček 4 ()