Bývalý voják Fu shání peníze, aby své matce postavil dům. Když zabiják jménem "Anděl smrti" zavraždí mocného obchodníka Tsukamota, podle jeho závěti vypíšou stomilionovou odměnu pro toho, kdo najde a zabije vraha i jeho objednavatele. Fu se s pomocí kriminálníka Loa dostane na setkání zabijáků a chce získat lukrativní zakázku, ale problém je v tom, že neumí zabíjet lidi! Lo jej začne učit umění zabijáka, a začnou spolu pátrat po vrahovi. Musí přitom bojovat s omnoho zkušenějšími konkrenty, a zároveň uniknout policejnímu inpektoru Kwanovi! (oficiálny text distribútora)

Puol

Celkom pohodová komédia s Jet Li v preňho známej polohe dobrosrdečného blbečka s neuveriteľnými kung-fu schopnosťami. Akcie je pomenej, ale v Jetovom podáni je slušná. Sympatickú postavu si strihol Eric Tsang, na ktorého sa po Volavkovskej trilógií pozerám úpne inak. Pozn.:Komentár sa týka u nás vydaného DVD, tj.orez na 4:3, bez originálnej zvukovej stopy s protivnou hip-hoperskou hudbou. Verím, že po zhliadnutí originálnej verzie by som išiel s hodnotením aj vyššie. ()

solid

Průměrný akční snímek, který by zapadl nebýt Jeta. Za něj a za pár vychytávek plus docela slušnou hudbu dám 60%. PS: Hongkongský body count se nezapře=D ()

MickeyStuma

Na akční komedii je to hodně slabé, ale jako thriller se zdá být tento počin daleko přijatelnější. Na přílišnou akci v podobě soubojů se tu v žádném případě nehraje. Jet Li se snaží dát své postavě přirozenou lidskost a těžko říci, jestli se mu to povedlo. Jeho herectví však není nejhorší. Fanoušci ale budou jistojistě zklamáni. Nu což, nic přeci netrvá věčně. ()

yossarian-

Chabý scénář, špatné herecké výkony, některé neuvěřitelné(VE ŠPATNÉM SLOVA SMYSLU) scény a nesnesitelná naivita a dobrosrdečnost hlavního hrdiny to vše mluví proti tomuto filmu. Co mluví pro něj---opět výborné akce pana Jet Li. Tenhle frajer je sice hercem pochybné úrovně, ale kopat a mlátit do lidí umí výborně. Jinak komedie to není, nebo jsem si nevšiml:-) Pokud jste fanouškem proč ne. Pokud ne asi to nemá moc cenu. ()

Torgal

Škoda, že akčných scén nebolo viac, lebo ich úroveň bola na veľmi dobrej úrovni. Príbeh je v rámci možností originálny (i keď značne tupý), ale bavil som sa. V podstate čistý priemer bez zapamätania hodných okamihov. 6-/10 ()

Gixian

Nepochopitelná (de)mentalita postav, nesmyslná zápletka a srandovně přepálené akční scény, vše navíc dnes (15 let po premiéře) v znatelně zastaralém filmovém kabátu. Prostě fakt slabota, nedokázal jsem si to užít ani s vypnutým mozkem. ()

aik

Nic překvapivého a originálního. Ale na druhé straně velmi pohodový snímek, u kterého jsem se vcelku dobře bavil. ()

zipacna

Pro mě perfektní film. Od hongkongských akčních komedií většinou čekám nějaké potrhlosti, což mi nevadí. Ale tenhle film byl celkem normální, žádné kravinky. Velice pěkné akční scény a dobrý humor. Jet Li byl fajn ale více mě potěšil Eric Tsang. Byl to asi první film, kde jsem ho viděl v hlavní roli. ()

Brano

Ako komédiu by som to neoznačoval, ale pozrieť sa to dalo. Jednoduchý scenár, zopár akčných scén a Jet Li v hlavnej úlohe. Malo to aspoň spád, takže to nenudilo až tak veľmi. Ako taká oddychovka stačí. ()

Crybaby

Taka akcna sranda na odreagovanie. Malo to v sebe ten specialny humor, ktory mozme vidiet len pri tychto starsich filmoch. Jet Li zahral pomerne dobre, Eric Tsang bol v tomto filme tak otravny ze sa cudujem ze ho Fu nezastrelil. Bolo to vcelku slusne. ()

Hrus

Jako příznivci Jeta Li se mi to líbilo, ale má to takový trochu příliš "hongkongský" scénář a osobně mám radši buď Jetiho "shaolinské/wu-shu" filmy (Once Upon a Time in China, Last Hero in China) nebo jeho hollywoodskou produkci (The One, Romeo Must Die, Unleashed). Takže dávám sice 3 hvězdičky, ale jen těsně a jen proto, že tam je Jet Li; když bych si ho odmyslel, tak film samotný sotva drží pohromadě... ()

HKstars

Film je navzdory drsné zápletce spíše akční komedií, zvláště komik Eric Tsang (hraje např. s Jackiem v Accidental Spy) tu obstarává verbální a situační humor (Jet Li je v této poloze trochu prkenný). I přes trochu pomalejší tempo (které rozvlní jen pár precizních akčních scén) film příjemně ubíhá, nebránil jsem se ani papírem šustící romanci mezi Jet Lim a Tsangovou dcerou (ve stylu tatínek je sice podvodníček, ale vlastně hodný, dcera okouzlující a chytrá). Jet Li je samozřejmě slušňák a navzdory svému povolání během filmu nikoho nezabije... Všechno samozřejmě spěje k explozivnímu finále ve kterém se Jet, Anděl smrti a syn oběti (kterého hraje Keiji Sato - mistr meče, šampión v kendo) proplétají mezi sebou a v báječné choreografii dělají věci, které se jen tak často nevidí (ani v hongkongských filmech). Všechno samozřejmě skončí dobře a tak můžu tenhle netradiční mix akce a komedie (který místy trochu skřípe a trochu nudí) s klidnou duší doporučit. Není to majstrštyk, ale dobrý standard... 70% ()