Bývalý voják Fu shání peníze, aby své matce postavil dům. Když zabiják jménem "Anděl smrti" zavraždí mocného obchodníka Tsukamota, podle jeho závěti vypíšou stomilionovou odměnu pro toho, kdo najde a zabije vraha i jeho objednavatele. Fu se s pomocí kriminálníka Loa dostane na setkání zabijáků a chce získat lukrativní zakázku, ale problém je v tom, že neumí zabíjet lidi! Lo jej začne učit umění zabijáka, a začnou spolu pátrat po vrahovi. Musí přitom bojovat s omnoho zkušenějšími konkrenty, a zároveň uniknout policejnímu inpektoru Kwanovi! (oficiálny text distribútora)

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +výborná akce, zajímavý příběh, dynamická hudba, vtipné a zábavné -mohl se tady oběvit více známích herců, konec byl trošku podivnej/// Jedno z dalších překvapení, které nám naservírovat Jet Li. Mám toho kluka rád. Vybírá si zajímavé role. Král zabijáků je akční, zajímavý a především zábavný. Už mám dost těch grimas které předvádí Jackie Chan. Jet Li byl dobrý i bez nich a přitom to byla radost se na něj dívat. Rozhodně i další postavy jsou zajímavé. Otec s cerou a její nastávající, policejní inspektor a neméně samotní zabíjáci. Prostě paráda. Navíc k tomu všemu hudba, která mi dokonale sedla (i když neříkám, že se k tomuto film úplně hodí) a mnoho dalších parádiček. A schválně, kdo nakonec je ten král zabijáků? Možná budete překvapeni. K dokonalosti chybělo jen málo, ale i tak spokojenost./// Celkem 83%/// ()

Isherwood

Jednoduchý scénář, který na sebe nabaluje prvky jako rádoby silná psychologie postav či poněkud zmatečné vztahy mezi nimi, a jenž měl sloužit pouze jako záminka pro jeden souboj za druhým, nakonec zůstal „nevytěžen“. Dramaturgicky absolutně nezvládnutý počin, v němž se až příliš dlouho kecá o ničem a příliš krátce bojuje pro nic za nic. Scény pěstních soubojů kombinovaných se střelbou se objeví zhruba až ve druhé polovině, z čehož však jenom dvě dokáží pořádně zvednout ze židle. Scéna ve výtahu okamžitě zaujme svým originálním umístěním, bohužel je poněkud rychleji sestříhaná, což jí dost škodí. Avšak úplný závěr je absolutním vítězstvím snažení choreografů, protože názory na svou sílu si začnou vyměňovat kulky s pěstmi a navíc se k tomu přidá i klasická katana. Ale i přes svoje nezpochybnitelné kvality je Contract killer jenom průměrnou záležitostí, zvláště při započítání takových „primitivností“ jako je nepříjemně vtíravá hudba či beznápaditá práce s kamerou, které chtě nechtě shazují mé hodnocení dolů. ()

Djkoma

Příliš předvídatelné. Sledovat však Jeta Li je vždycky zážitek a i přesto, že snímek neobsahuje zrovna nějaké enormní množství akčních scén. Raději bych Jeta viděl jak polovičku filmu mlátí všechny své sparing partnery, ale třeba příště se předvedou všechny ty jeho skvělé triky v lepší formě. ()

Superpero

Zábavnější než Jet Li je tu komickej kulaťoučkej Eric Tsang. Když tam s klidnym ksichtem dal dělo agresivní děvce, tak jsem fakt vyprsknul smíchy. Finální akce je ale dobrá a Jet ukáže že umí. Akorát těch bitek mohlo být víc. ()

Shit

To že to má průměrnej děj, to bych překouk a vlastně sem s niči jiným ani nepočítal, ale to že je tady průměrnej i Jet Li a jeho nejlepší bitka, která taky neni kdovíjak úžasná, je až na úplným konci, to už mi jako vadilo ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jet Lim, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o nezamestnanom mužovi, ktorý sa spolu so svojim novým partnerom zapojí do hľadania zabijaka, na ktorého bola vypísaná odmena sto mil. dolárov, pretože zabil šéfa japonskej mafie. So spracovaním som celkom spokojný, film nemá výraznejšie slabé miesto, ale dej sa rozbehne hlavne v druhej polovici a často je komediálna zložka uprednostnená na úkor akčnej. Aj takto ma to baví, ale dalo sa to zvládnuť aj lepšie. Akcie tu nie je málo, ale rozhodne jej mohlo byť aj viac, no jej kvalita je slušná. V rámci Jet Liho tvorby sú súboje predsa len podpriemerné, choreografia nie je moc prepracovaná, kamera je často moc blízko a strih nasleduje prakticky po každom údere, ale na druhú stranu sa mi páči ich rozmanitosť, dobre zvolené prostredia a hlavne fakt, že vo väčšine akčných scén sú okrem bojového umenia použité aj strelné zbrane. Najviac sa mi jednoznačne páči celý akčný záver so skvelou prestrelkou a výbornými súbojmi, akcia v paneláku alebo úvod. Celý film sa nesie v takom humornejšom duchu, ale pôsobí celkom normálne, žiadne moc prehnané komediálne scény sa tu nenájdu. Film by bol podľa mňa lepší bez tohto humoru, ale neprekáža a občas aj pobaví. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, okrem Jet Liho poteší hlavne Simon Yam, ale všetky vedľajšie aj záporné postavy dokážu zaujať. Réžia a technická stránka sú až na spomínané nedostatky dobrým štandardom. S Jet Lim som videl viacero podstatne lepších filmov, ale aj tento ma dokáže vždy pobaviť. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 75%. ()

Xmilden

Dříve možná plně funkční Liovka, dneska již rozhodně nedostačující a to jak příběhovou kvalitou, tak materiálovou a ze všeho nejhorší je naprosto nevhodný soundtrack. 45% ()

Rominator

Boss Tsukamoto je zabit, ale zanechal po sobě fond v hodnotě 100 miliónů dolarů, který by měl být vyplacen při nalezení vraha. Podvodníček Lo (Eric Tsang) a bývalý voják Fu (Jet Li) spojí své síly a usilují o odměnu... Vysokého bodyguarda si zahrál Paul Rapovski. Vzhledem k době natáčení, minutáži a fyzické kondici hlavních protagonistů mohlo být akce mnohem více. HODNOCENÍ 50% ()

strougy

V rámci žánru slušný průměr. Obě hlavní postavy jsou dostatečně sympatické, aby jim divák odpustil občasné neohrabané pokusy o humorné či dojemné herectví, choreografie soubojů je taky na ucházející úrovni a navíc to celkem hezky ubíhá, takže se člověk nestíhá nudit. Ovšem pokud bych měl k tvůrcům podobných snímků jednu prosbu, pak by to byl zákaz používání hip-hopové hudby, která se k videoklipově natočeným akčním scénám vůbec, ale vůbec nehodí... ()

Campbell

Dneska už prachobyčejné béčko, která zachraňuje Jet Li, kterej tady ale nic moc nepředvede(kromě konce samozřejmě). Film bych spíš zařadil do komedie protože akce je snad jen na konci, pak je to celou dobu seznamování s postavamy. Takže nastane celkem velká nuda. Ani Jet Li nepředvede nic moc co se herectví týká, aspoň že ten otec byl dobrej. SAmotná choerografie bojů, taky za nic nestojí. No nevím tohle je prostě obyčejné béčko kterých lítá všude mraky. Proč 3*??? No jedna za ten akční konec, druhá za Jet Liho samotného, a třetí za poměrně dobrej soundtrack, ale nic jiného na tom filmu nehledejte. ()

WANDRWALL

Král zabijáků? To je hodně přehnané. Snad v teritoriu, kde se pohyboval, a zda je králem zabijáků právě tenhle chlapíček, tak to snad posoudí divácké ankety. ()

klerik

Scenár je riadna kravina, ale je tu skvelá akcia. Úžasne dravé bitky ako za čias POLICE STORY. Škoda, že Kráľ zabijakov je bez akcie len neškodná komédia s toporným žltým humorom... ()

SeBig

No čtyři s odřenýma očima, fighty byli opravdu skvělý hlavně jak bojovali rychle tohle umí Jet Li parádně. Za celý film 4 akční scény, ale jinak je to fajn filmek který ani tak nenudí, hudba je taky parádní. Jediný co mě sralo bylo pár nerealných situací, příběh se mohl trochu víc spestřit a přiběh byl takový trošku odfláklý se mi zdál.. vše ostatní bylo dobré. Jet Li je fakt "cíťa" ()

eraserhead666

Jet Li je prostě borec, kterej možná neumí moc hrát (i když ve Smrtonosné zbrani 4 byl ze všech herců nejlepší), ale když dojde na souboje, pro mě asi nemá konkurenci.... Komediálního na tomhle filmu nic moc není, ten jeho potřeštěný "manažer" se komediálním sice snaží být, ale není jim. V podstatě jde jen o slepenec vaty mezi jednotlivými akčními scénami (kterých tady mohlo být víc) s jakýmsi pokusem o drama/humor/love story. Když ale dojde na souboje, Jet Li je prostě zárukou dobré akce. A největší slabinou tohoto filmu je právě to, že se snaží hrát, čímž ubírá místo a prostor akci a soubojům..... ()

Lacike

Je to taky nekonzistentny mix komedie a thrilleru s drsnou akciou. Jet tu hra dobrosrdecneho chudobneho zabijaka, ktory nema srdce kohokolvek zabit. WTF? A cely cas sa to prelina s temnou liniou o zaporakovi, ktory chce pomstit smrt svojho deda. Jet sice pôsobi uveritelne ako naivka, ale humor mu prilis nejde. Pobavil ma len v scene ked si skusal zabijacke obleky medzi ktorymi bol aj oblek z Leona alebo sa predviedol v klasickej Chow Yun-Fatovej poze so zapalkou v ustach. Jackie Chan by sa do tejto ulohy hodil viac a snad by ten sialeny mix dokazal lepsie predat divakom. Z hercov zaujme Eric Tsang ako nenapravitelny podvodnik a potesil ma aj môj oblubenec Simon Yam ako detektiv, ktory to cele vysetruje. FIlm mohla achranit aspon poriadna davka akcie, ale tej je v prvej polovici prilis malo a poriadnej porcie sa dockame az vo finale. Nastastie, ked uz na nu dôjde, tak to stoji za to. Bitky su neskutocne dynamicke, pôsobia kontaktne a drsne, choreografia je kvalitna aj ked je miestami mierne predratovana. Najlepsi je suboj Jeta s Paulom Rapovskim, ktory pouziva prstene, aby Jeta oslepil. Eric Tsang predvedie v bitke zase nejake zabavne kusky. A este ma zaujala akcna scena vo vytahovej sachte. Takze ak by si tvorcovia vybrali jeden styl (bud komediu alebo drsny thriller) a pridali akcne sceny, tak to mohla byt pecka. Takto je to len slusny nadpriemer s trochou kvalitnej akcie. 6/10. ()

Dale

Parádna akčná řezba, akú môže vyprodukovať len Hongkong, navyše dochutená primeranou dávkou humoru. 90% filmu tvoria skvelé ručno-kopné súboje, ktoré navyše dopĺňa moja obľúbená hudba, čo viac si priať? Určite jedno z najlepších kung-fu, čo som videl a Jet Li by si za svoje gymnastické kúsky zaslúžil zlatú olympijskú medailu. ()

Ouwen

Jet Li je jeden z mojich největších oblíbenců,, ale jako citlivku ho moc nemusim, ale na druhou stranu když se nasere tak to je potom maso ! Další libovej akční film s Jetem :)) ()