Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Simgal

Bojové filmy já můžu. Fist of Legend jsem poprvé viděl teprve nedávno a hned po pár minutách mi bylo jasné, že se mi to bude hodně líbit. To byla taková ta menší roztržka ve třídě mezi partou namyšlených japonských rádoby bojovníků, proti nikomu jinému než právě Jetu Li (no jejich blbost). ()

KOZEL84

Hrozivé herectví a dialogy (anglický dabing je snad ještě strašnější než ten náš),ale koho to tady zajímá.Luxusní rubačky kung-fu vs. karate! ()

Bozvav

Já nevím, mně je ta mentalita Číňanů a Japonců natolik vzdálená, že mi všechny tyto filmy přijdou úplně pitomé. Tedy jako milovník soubojů a Jet Liho jsem byla spokojená, ale ten děj byl fakt děs. Dvě hvězdy za akci. ()

Tequila

Špičkové kung-fu, úžasná choreografie Yuen-Woo Pinga, nepřikrášlené, čisté bojové scény, při kterých divák pocítí každé křupnutí kosti, děj přímočarý jak střela, žádný humor a smrtící Jet Li, který si dá všechny protivníky v elegantním kvádru. V jednoduchosti je síla. Perla žánru, bezpochyby. ()

Puol

Úžasné súboje bez použitia drôtov, domnievam sa. Yuen Woo Ping sa opäť predviedol. Pri niektorých súbojoch som neveril vlastným očiam čo všetko Jet Li dokáže a kedže sa tu mláti väčsinu filmu, tak môžem byť len spokojný. Dej je nie je až taký dôležitý,i keď dá sa nájsť dosť odkazov na Fist of Fury Bruce Leeho, takmer remake. ()

Crowen

Ještě lepší než původní Fist of Fury. Propracovanější scénář. Naprosto vynikající, pro Jeta typická, choreografie. Absolutně strhující závěr a konec, který se k příběhu hodí víc než ve verzi Bruce Leeho. ()

Hapretor

Když se bojuje je to nadsazené, ne vtipné, málo nápadité. Když se nebojuje, je to blbé, nudné, debilně zahrané a ustrnulé dialogy jsou ubíjející. Jedna hvězda za souboj naslepo, jedna za konečný duel. Jinak bída. Chcete vidět super duely? A nenudící děj k tomu? Tak doporučuji film Neporazitelný III. - Vykoupení. Jet-Li je borec, Gordon Chan blbec. ()

fr3ak

Souboje naprostá pecka. Jet Li tady ještě není nadrátovanej (a s chlastem to nemá nic společnýho :D) takže je pořád na co se dívat. S příběhem už je to krapet horší.... ne kecám, příběh je vyloženej hnůj. Kdyby byl film kratší, tak neřeknu ani ň, ale někdo dostal super nápad se zápletkou, kterou (ne)drží pohromadě stupidní dialogy trvající snad celou věčnost. ()

Evander

Pěst legendy je v zásadě takovou lehce nadprůměrnou oddechovkou pro fanoušky tohoto typu filmů. Ke špičce žánru v žádném případě nepatří, běžného diváka pravděpodobně nezaujme, ale fanouška určitě neurazí. Na jedno zhlédnutí proč ne. 68% ()

jacko

nemuzu si pomoct, ale prestoze mam tento zanr fakt rad, nejak mi nesedi tyto "starsi" filmy s prehravanymi bitkami a totalne idiotskymi dialogy ()

bif

Rok 1994 byl opravdu klenot, nabídl filmy jako Forrest Gump, Shawshank nebo Legend of drunken master, což byl možná ten vůbec nejlepší bojový film vůbec, ale přisla i Legendární pest a Jet Li se také nemá za co stydět, tenhle film má grády jako máloco, bitky sou opravdu úchvatné a Jet Li je kupodivu i uvěřitelný herec a jeho holka je úžasná :). ()

LordMysti

Pomalu jsme si na tyto asijské špičkové bojovníky zvykli, ale klasická škola bojových umění navíc v podání Jet Li nemá téměř konkurenci. I příběh byl odvyprávěn velice energicky, i když zápletka byla hodně fádní. ()

Sign

Je to rozhodně zatraceně skvělá Martial arts jízda která patří mezi špičku těchto filmů, Jet Li dokazuje že jím někdy používané dráty nejsou že by je potřeboval ale jen tak a tady ukázal že bez nich mu to de úplně stejně, jestli ne lépe, pokud se chcete podívat na super bojovou jízdu, Fist of legend je jedna z nejlepších voleb ()

danny_21

Jet-li je démon a Pěst legendy je možná jeho nejlepší kus i díky tomu, že se nešlo cestou natažených drátů, ale poctivou makačkou ve stylu kung-fu - klobouk dolů. Škoda těch hluchých, rádoby dramatických míst - 80 % ()

Nix

Vždycky po haluzi objevím film s Jet Lim, který je celkem dost kvalitní. Ani jsem netušil, že jeho tvorba obsahuje takový filmy, které mají dobrý příběh, ale hlavně skvostné bojové sekvence. Je to určitě kvalitní kung-fu film, příběh je víceméně jednoduchý, pomsta smrti mistra, škola, vyloučení ze školy, válka mezi Japonskem a Čínou a boj a naštěstí toho boje je tady dost. Choreografie je boží, boje jsou drsný, agresivní a lámou se tu všechny části těla, tak jak to u Jeta mám rád, proto hodnotím film pozitivně a určitě ho zařazuji mezi to lepší od Jeta. Musím se podívat na ty další filmy. ()

Likan7

Kdyby byl 100 minut o tom, jak na Jeta Li nabíhá jedna skupina za druhou a on je postupně likvidoval, bylo by to za 5. Parádní choreografie a velmi přesvědčivý Li je ale zbytečně zadupána do země nudným dějem a příšernými dialogy (vlastně jako v originálu). Li je ale rozhodně lepší herec než byl Lee a sedí mi k té postavě více. Jen jak říkám... škoda toho balastu okolo. ()