Dva prchající vězňové jsou při přepadení rodinného domku vyrušeni ozbrojeným sousedem a v nouzi s sebou vezmou osmiletého Filipa jako rukojmí. Nečekaný výlet se chlapci začne líbit - honičky v kradených autech, skrývání se před komicky neschopnými pronásledovateli (Clint Eastwood, Laura Dern). Až do chvíle, kdy jeden z vězňů, primitiv a surovec, začne ohrožovat jeho život. Sympatickému Butchovi (Kevin Costner) nezbývá, než "kolegu" zlikvidovat. A pak už jedou jen dva - a mezi vězněm a jeho dobrovolným rukojmím vzniká silné pouto přátelství a snad i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Pink.Panther

Road movie mám rád. A když road movie, tak americká. A když americká, tak s Kevinem Costnerem. A když s Kevinem Costnerem, tak i s malým klukem a v režii Clinta Eastwooda. Vymyslet jiný ne tak předvídatelný, ale naopak neočekávaný konec, bylo by to skvěle zrežírováno. Vymyslet ne tak kýčovitý konec, ale naopak neortodoxní závěr, bylo by to dokonalé road movie o jedné kontroverzní adopci. Produkce: Warner Bros ()

MrCreosote

Eastwood byl vždycky machr, ale to, co provedl s tímhle filmem, je až neuvěřitelné, protože - ruku na srdce - příběh samotný je celkem obyčejný doják, který ovšem Eastwood svým citem pro správnou míru dramatičnosti a nadsázku pozvedává mnohem výš. V hlavních rolích Kevin Costner a guvernérův karavan. ()

corpsy

Kevin Costner v jedenej zo svojich najsympatickejších úloh. Je takmer dokonalý. Príjemná retro atmosféra a dojímavý príbeh. Zabudnuté, ale vynikajúce dielo. ()

Padme_Anakin

Tuším, že o dokonalém světě víme jen to, jaký by měl či mohl být.. Clint Eastwood nám naservíroval zajímavý příběh, poutavě ho natočil a skvěle namíchal směsici dramatu, jemného humoru, drsných chvilek a pro mě hlavně emocí.. Kevin Costner zvládl roli uprchlého vězně a únosce malého chlapce na výbornou, postupné sbližování těch dvou stojí za to vidět.. ()

PauloZ

Film o cestě za neštastným koncem. Clint už v mladých letech dokazoval, že bez jeho filmů ( ať už stojí za kamerou, nebo před ní) by tenhle business strádal. Costner v parádní formě doplněný skvělým T.J. Lowtherem. 4,5* ()

curunir

,,AKÝ CHCETE TEN STEAK, SALLY?" ,,KRVAVÝ." ,,DOBRE, ZOŽENIEM VÁM KRAVU A SAMA SI Z NEJ KUS UTRHNETE." __ ,,Dokonalý svet" vôbec nie je dokonalý film, ako tu píšu mnohí užívatelia a ešte sa k tomu rozplývajú nad jeho záverom pri ktorom ,,brečeli jako želva". Do deja, ktorý sa (zhodou okolností?) odohráva niekoľko týždňov pred atentátom na J.F.K. a nijako výraznejšie sa v ňom s týmto prvkom nepracuje, vložil starosvetský Eastwood kus sentimentu a štipku nostalgie, aby poľudštil nielen hlavného hrdinu, ale z (dramatického) únosu dieťaťa spravil priateľskú road-movie, kde sa medzi únoscom a uneseným postupne vytvorí puto ako medzi otcom a synom. Hoci sa - vtedy ešte populárny - Kevin Costner zhostil svojej úlohy najlepšie ako vedel, predsa len mi jeho postavu kriminálnika a vraha príde značne zidealizovaná a preto iba málo reálna. Na opačnej strane je Eastwoodov neschopný, ale zásadový šerif, ktorý však našincovi nebude voňať najmä z dôvodu, že ho namiesto dvorného Ladislava Županiča dabuje Jiří Zahajský. Medzi sporné stránky filmu patrí jeho dĺžka a postupnosť vývoja, kde sa niektoré momenty javia nadbytočne. Treba však tiež spomenúť, ako pozvoľna začne film vstupovať do svojho finále už dobrú polhodinu pred koncom a zvrat, ktorý nastane na černošskej farme mi prichodí ako absolútne logické zdramatizovanie deja. Film má teda svoje plusy a mínusy a v Eastwoodovej filmografii ho radím skôr medzi jeho priemerné režíjné kúsky s veľkým lapsusom v podobe Filipových túžbach po raketopláne, ktorý uzrel svetlo sveta až o desať rokov neskôr. (13 610. hodnotenie, 395. komentár k filmu) ()

nervoznideda

viděno 1x moc mě to nenadchlo tak to zkusím znovu po 15 letech jsem zvědav jak jsem se změnil?:-)tak nic moc v půlce jsem to vypnul a to Eastwooda mám rád, raději si pustím Absolutní moc kde hraje zloděje :- ()

baribal

filmů tohoto typu je až až... proto, aby byl výjimečný, musí se lišit koncem... happy end je jako mor a clint eastwood morem rozhodně netrpí... to horší na filmu je, že není až tak moc akční, zasmál jsem, chvilkama jsem byl i napjatý, ale akce ve filmu s menšími výjimkami moc nebylo ()

NinonL

Je to taková US slaďárna a hra na city, ale dívat se na Costnera dá. Hlavně jeho malý sparing partner je věrohodný a fajn. ()

Lamiczka

Kevin Costner v hlavní roli, Clint Eastwood na režisérském trůně. Smícháme a dohromady z toho máme doslova Perfektní podívanou. Cesta uprchlého trestance se mění na jakýsi, pravda trošku drsnější, výlet "tatínka se synem". Klučičí dvojka je sympatická, veselá a skvěle jim to společně šlape. A ta fára byla luxusní. ()

Freemind

Všechno tam jede jako po drátkách - režie, scénář, herecké výkony, kamera, hudba ... všechno je skvělé a absolutně nemám co vytknout. Přesto mě ten film z neznámého důvodu nudil a poslední půlhodina skopla hodnocení ze čtyř hvězdiček na tři. ()

zipper111

Zkurvenej svět... Drsnej svět... Dokonalej svět, co se dá dělat. Jedno z nejlepších děl Clinta, skoro bych řekl po Million Dollar Baby nejlepší. Eastwoood sice není dokonalý, ale dokonalosti se směle blíží. Kostner i malej kluk famózní, prostředí filmu hodně pěkné, takové optimistické, sakra tendle film má koule, a to mu nikdo neupře! 5*! ()

blackrain

Konečně role, kde byl Kevin Costner za záporáka. Jako zločinec na útěku byl velmi sympatický. Choval se k tomu malému prckovi spíše jako otec. Jediné, co bych mohla filmu vytknout je jeho délka. Jako by to bylo schválně zbytečně natahované, ale asi k tomu měl Clint Eastwood svoje důvody. I tak jde o velmi silný a dojemný příběh. Mezi Costnerem a tím klukem to fungovalo dokonale. ()

Tony.cs

Dokonalý svět je zároveň i dokonalým filmem. S postavami věrohodnými a skvěle zahranými. S emocemi přesně sedícími se situacemi, ve kterých měli být. Kdykoli ten film vidím, vždycky mnou pohne. A to je dokonalý zážitek. ()

suicide

Teoreticky by se mi měl tento druh filmu hodně líbit, takový druh mám rád a i tenhle film se mi líbil - částečně. Kupodivu Clint Eastwood připustil (nebo se dopustil) jako režisér několik excesů. Ano - zapracoval na vztahu únosce a kluk a dovedl ho až do vztahu otec a syn. Dobře, tahle část by fungovala, ale co lidé, které potkávají? Ti jsou naprosto ploší a reagují velmi podivně a šance na záchranu kluka jim zrovna moc neříkají (ale kdyby to byl pes...). Co se týče Eastwooda jakožto šerifa, k tomu není co říci. Jen zase nechápu tu ženskou od guvernéra - jestli tam byla, aby nakopala pár koulí a ukázala ženskou emancipaci z let šedesátých? Scénář ne poprvé a ne naposled selhal... ()