Megashow Slovensko hľadá SuperStar patrí medzi najúspešnejšie relácie svojho druhu vo svete a prvýkrát budú môcť zažiť jej atmosféru a zvoliť si spevácky talent posledného obdobia aj diváci Slovenskej televízie. Doteraz bola vysielaná v 28 krajinách sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Relácia získala aj mnoho významných ocenení napríklad v USA alebo vo Veľkej Británii, ktorá je zároveň krajinou jej pôvodu. (PROROK14)

tron

„Nechcem sa dívať do prázdnych dlaní, nechcem tu zívať na svitaní, kam vlastne kráčam to netuším, len nádej vo vrecku schúlenú mám, občas sa zdáme trochu drzí, pokiaľ nás niečo nezabrzdí.“ Zatiaľ boli odvysielané tri sezóny zábavno-spevácko-súťažnej šou „Slovensko hľadá SuperStar“ (prvé dve na STV, tretia na Markíze) a treba objektívne povedať, že všetky tri boli až na pár rušivých detailov (pán Ciberej) zvládnuté profesionálne, cez moderátorov (Pyco a Adela Banášová) cez porotu (v čele s frajerom nad frajerov Lacom Lučeničom) až po mladistvých súťažiacich, ktorí mali, česť výnimkám, osobnosť (čo neznamená, že museli byť každému sympatickí). ()

tom88

Ja som bol veľmi príjemne prekvapený z práce ,ktorú si odviedol celý realizačný štáb projektu. Nenechal som si ujsť ani jednu časť a veľmi ma to bavilo. Moderátori boli božský, nečakal som od nich takúto show. Castingy boli dobré, moc som sa pri nich zabavil. Ďalšie kolá taktiež fajn a finálové kola perfektné. Speváci boli na moje prekvapenie dosť dobrí a podaktorí spravili aj poriadnu show, však Robo. Porota mi tam celkom pasovala a ich humor mi celkom sadol. P.S. Hviezdna rota bola taktiež super. ()

Brano

Prvá a aj druhá séria bola výborná. Veľmi vtipné kastingy a plno talentovaných spevákov. Navyše tam boli asi najlepší moderátori a porotcovia, aký mohli byť vybratí. Ďalšie série už nejdem hodnotiť, lebo to bol už len odpad, či už moderátorský, alebo spevácky a nová porota bola neskutočne trápna. Tuším z pôvodnej poroty tam ostal iba Habera, ktorý jediný vedel občas niečo vtipné zabiť a zároveň aj dobre zhodnotiť podaný výkon. ()

BlueNeon81

Superstar mánia. To bol rok 2004, keď konečne aj na slovenské televízne obrazovky prišiel franchisový svetový program o hľadaní "speváckej hviezdy" za účelom ju dať ľuďom do povedomia za pomoci toho najlepšieho, čo v slovenskej hudobnej produkcii máme. A celé toto haló bolo fakt veľké. Už len fakt, že repeťákmi okupovaná STV išla do tohto formátu a i napriek veľkému odporu neprajníkov ("Takýto program nemá čo robiť na obrazovkách verejnoprávnej televízie...") sa nebála a zopakovala si to ešte raz. Ale pekne po poriadku. Koncept programu mal na televízne obrazovky prilákať divákov, aby spatrili na vlastné oči, ako sa z šedých myšičiek, ktoré by hudobnú kariéru nenaštartovali, ani keby sa stal zázrak, stanú "hviezdy" slovenskej pop-music. Samozrejme okorené aj vsuvkami tých, ktorí si naivne myslia, že porota padne z nich na riť a popravde nemajú ani hudobný sluch, nieto ešte hlas. A stalo sa, takmer celý národ hltal dovtedy nevídanú šou so zatajeným dychom. A ani sa nečudujem, pretože tá základná zostava bola presným úderom kladivom po hlavičke. Moderátorská dvojica Pyco & Adela, ktorí už nejaký čas fičali na veľmi krátkych vlnách jedného nemenovaného komerčného rádia a teraz dokonca aj ukázali svoje tváre. Porota v zložení: Laco Lučenič - hudobný producent, dotvárajúci kolorit hudobných podkladov pre mnohých spevákov 80. rokov (Žbirka, Gombitová...), pionier elektronickej novovlnovky na Slovensku, milovník hudby 60.rokov a v neposlednom rade aj spevák (i keď pravdupovediac, veľmi priemerný až podpriemerný), ďalej Lenka Slaná, šéfka slovenskej pobočky BMG, v dnešnej dobe béčkové vydavateľstvo, ktoré proste nestíha vydávať také veci, ako konkurenčné veľké zvieratá typu EMI, Sony Music, Universal a pod., Julo Viršík, rozhlasový moderátor a dramaturg, človek, ktorý vie "čo letí a čo chcú poslucháči v rádiu počúvať" a nakoniec Palo Habera, spevák, ktorý z druhotriednej a spevácky slabej skupiny Team urobil špičku vtedajšej československej hudobnej scény a nech si hovorí každý čo chce, ale je to človek, ktorý si to, slušne povedané, musel veľa toho odsrať, aby sa dostal tam, kde sa dostal. A celé pozadie mal na starosti Bruno Ciberej, rovnako ako Pyco a Adela, aj on dovtedy prepožičiaval hlas v tom istom nemenovanom komerčnom rádiu a tiež ukázal po prvýkrát svoju tvár. Teraz ako to prebiehalo v skratke: na kastingu sa pretriedilo zrno od bordelu, niekedy ten bordel sa odhadzoval veľmi kruto (ale nebolo mi ich ľúto, vedeli do čoho idú) a potom z toho zrna sa cez rôzne kolá, cez semifinále (vďaka divákom) dostalo to "prvotriedne" zrno až do finále (kde aj tak mali tú najväčšiu úlohu práve diváci).Komentáre poroty boli koncipované v zmysle, Laco: to je úplne jedno, ako si to zaspieval(a), hudba sa dá napísať na telo, to je fakt fuk... Lenka: to je jedno, ako si to zaspieval(a), pri dobrom prome sa dá predať všetko.... Julo: to je jedno, ako si to zaspieval(a), v rádiu sa hrajú aj horšie veci... a Palo sa nebál povedať všetko na rovinu, čo mnohým ľuďom vadilo a mali dojem, že sa vystatuje... ale taký bol scenár. Prvá séria skončila tak, ako skončila a ja som si potom povedal, svoj účel to splnilo a pevne verím, že bude pár rokov kľud, kým to všetko vyprchá... a onedlho už tu bola druhá séria. Tú som pravdupovediac už len veľmi rýchlo preletel. A tretiu som sa neunúval vôbec sledovať, lebo už bolo tejto masáži na mňa priveľa. Prvá séria ale splnila ešte jednu vec: singel s pesničkou finalistov sa stal snáď najpredávanejším singlom v histórii samostatného Slovenska, tuším sa predalo niečo cez 110 tisíc kusov a aspoň vtedy som si povedal, že nie sme takí necitliví "ťahači z internetu", ktorí svojim odporom kupovať fyzické nosiče pochovávajú hudobný priemysel hlboko pod zem. Takže za prvú sériu tri hviezdičky + 1 špeciálna za Joža Suchého, ktorý bol vlastne prvý superstárista, ktorému vyšlo CD. Druhá séria si zaslúžila odo mňa 1 hviezdičku, pretože sa tam objavili mimo iného ľudia, ktorí už predtým vydali niečo na veľkom labeli (M. Krausz a jeho CD, ktoré vydal OPUS) a za tretiu sériu na Markíze odpad, lebo už toho bolo naozaj dosť. Beztak sa vlastne nezrodili žiadne veľké hviezdy slovenskej pop-music, tej kráľujú stále Desmord, IMT Scheisse a Gulevátor. A vlastne celá slovenská pop-music je už taká urážka hudby ako takej, že v konečnom dôsledku táto reality show nesplnila očakávanie vôbec a tak si zaslúži také dve slabé hviezdičky. Jednu hviezdičku, alebo odpad dať nemôžem, lebo prvá séria mala naozaj veľmi svetlé momenty. () (menej) (viac)

PATWIST

Proste, prvá spevácka súťaž na obrazovke, ktorá mala veľkú popularitu a kedysi som vedel mená TOP 10, kde boli fakt skvelý speváci a mnohý sa dostali aj ďalej či už v dobrom alebo zlom svetle ako Robo MIkla (neviem či nebol v dvojke) a pamätám sa že hlavnou skladbou bola pekná pieseň Kým vieš snívať. ()

• Peter Konček, ktorý prekvapujúco vypadol v štvrtom finálovom kole, bol mnohými považovaný za najväčšieho favorita celej súťaže. Mnohí mu predpovedali budúcnosť hudobnej hviezdy. Ako plynul čas, z miláčika sa vykľul hulvát, ktorý namiesto hudobnej kariéry skončil na súde. Dôvodom bola krádež s mobilom v hodnote niekoľko sto eur, ktorý záhadne zmizol jeho kolegyni Martine Schindlerovej. Za prešľap s mobilom dostal ročnú podmienku. Následne pracoval ako manažér predajne s nábytkom v Bratislave, kde okradol asi dvadsať zákazníkov o 36-tisíc eur. Výpočet ľudí ani výška sumy nemusia byť konečné. Na praktiky Petra Končeka doplatili aj Ernest a Silvia Šarköziovci z orchestra Cigánski diabli. Aby toho nebolo málo, na Petra Končeka novozámocká prokuratúra podala na súd obžalobu z vydierania, výtržníctva a ublíženia na zdraví. Týždeň po prepustení z vyšetrovacej väzby zahynul pri autonehode. (Raccoon.city)
  • V prvom finálovom kole vypadol Martin Kelecsényi, ktorý následne ako prvý vydal album "Ten čas príde" z ktorého skladba "Musím už ísť" bodovala v roku 2005 a v 2006 v rebríčkoch hitparád v niektorých slovenských rádiách. Neskôr sa presťahoval do Nemecka a namiesto hudby sa profesionálne začal venovať tenisu. (Raccoon.city)
  • V 3. sérii, bežiacej v roku 2007, sa do Top 10 dostali: Marcel Berky, Vierka Berkyová, Natália Hatalová, Michal Chrenko, Martin Konrád, Ivana Kováčová, Tomáš Krak, Dominika Mirgová, Robo Šimko a Alexandra Zelezníková. Vyhrala Vierka Berkyová. Hviezdnu rotu "vyhral" Michal Spevák. (MoiJe)