Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

moviesfan

Popravdě jsem čekal trochu něco jiného. Vlastně mi to ani nedávalo smysl a dle mého to bylo přitažené za vlasy. Film občas nabídl napínavé scény, ale i tak jich moc nebylo. ()

Nick Tow

Eskalofrió priam učebnicovo dokumentuje neslávne známy problém všetkých horrorov, resp. filmov pracujúcich s tajomnom či nadprirodzenom: v prvej polovici vás to namotá ako voyeura peep-show, ale keď už treba odhodiť rúšku tajomstva, poodhaľovať "pravdu" a smerovať k pointe...začne to krívať. Isidro Ortiz je mimoriadne zručný režisér (po ktorom isto onedlho siahnu nadržaní lovci talentov alias hollywoodski producenti) a zo scenára vyžmýkal viac šťavy než v ňom bolo, škoda len, že zhruba poslednú pol hodinku som viackrát musel prižmúriť obe oči a vypnúť mozog, aby som prehltol toľko "schválností" a oslích mostíkov. Napriek tomu je to ešte stále nadpriemer, mimochodom aj vďaka tomu "európskemu" feelingu. Pozor, vyletí spoiler: fenomén tzv. "divých detí" má čosi do seba a predsa je kinematografia voči nemu pomerne ostýchavá. Preto jeden bodík navyše ako bonus "za odvahu". ()

villon17

Já ty Španěly prostě žeru:D. Miluju jejich zemi, miluju jejich řeč, miluju jejich vzhled, chování a už dlouhou dobu i filmy. Jestli někdo někdy točil tak ohromné horory, tak oni!! Málem jsem si nadělala do kalhot, jak jsem se třásla. Muchlala jsem peřinu a ani nepípla, aby mě ta holčina náhodou taky nezahlídla:D. ()

Crazer

Můžu říci, že jsem spokojen a začínám nacházet jistou oblibu ve španělských hororech, protože mě poslední dobou lepší horory neuspokojujou. Nápad zajímavý, atmosféra napívaná (zvlášť po nocích strávených v temném bytě) ... ale překvapení v podobě "praholčičky" se mohlo odtajnit až v závěru filmu + skvělá hudba při závěrečných titulkách :D co víc si přát ... jen pokulhával děj s videokamerou na způsob "BlairWitch", který mi nepřipadal zase tak skvělý . Ale i tak se nakonec odtajnilo to, co jsem právě potřeboval znát a vše do sebe rázem zapadlo. Ale přecejenom ten "top" to pro mě není. ()

Astaroth12

Santi neznáša slnečné lúče a doktor im odporučil aby išli tam kde slnka veľa nieje.Tak sa rozhodli že to vyskúšajú.Len v okolí sa začnú diať divno krvavé veci a Santiho budu upodozrievať.Ma to silné tajomno,lebo som netušil kto to vlastne zabíja a hlavne kto to je.Les vie nabudiť veľmi silnú atmosféru a keď z nocou prichádza tvor ktorý vás chce spapať tak napätím sa to tu len hemží.Dosť často je tu tma a tak strašidelnosť tu je dosť silná.Herecké výkony boli presvedčivé a aj hlavný hrdina ukázal že vie zahrať postavu na pokraji zrútenia.Len príbeh mi pripadal strašne naivne bláznivý.Lebo sa to tvárilo ako Tarzan,len troška krvilačne.Takto by to dopadlo z Tarzanom keby ho nenašli ľudia.Atmosféra,napätie i strašidelnosť tu fungovala veľmi slušne.Ale príbeh je kameňom úrazu celého filmu.Je absurdný,nedomyslený a nebavil ma.A aj ten poster na film neskutočne zavádza chrapúň. ()

Zayl

Moderní horor dostává punc špatného hororu s čím dál větší samozřejmostí. I dnes se sice najdou nějaké výjimky, jenže brak převládá nad kvalitním materiálem. Přeci jen lesní exteriéry a neznámé "zlo" dnes už není nic originálního a snaha tímto vyděsit byla značně nefunkční. Nepomohlo ani finální odkrytí příšery z lesa. Eskalofrío je tak španělské zklamání, které přichází se stokrát viděným schématem a víc než horor připomíná detektivku. ()

Tayen

Kdybych nedávno neviděla bratříčka tohohle povedeného horůrku Rec (podobnost rozuzlení zápletky je nepopiratelná), dala bych plný počet. Bohužel, ač je tento filmík tolik odlišný od hororových výtvorů, které nám poslední dobou servíruje Hollywood a atmosférou přímo překapává, proti Rec je to stále jen chudý příbuzný, a ještě k tomu mladší. Přesto je Shiver o mnoho stupňů výše, i co se týče originality, oproti těm teen slátaninám, kterým jsme v poslední době neustále vystavováni. ()

Sandiego

Další vypointovaný horor ze země, která se zdá býti nevyčerpatelnou studnicí originálních nápadů, žádné velké děsy ani lekačky se nekonají, opět vyhrává smysl pro budování atmosféry, která se zde snoubí až s kýčovitou malebností horské scenérie, která však nepůsobí vůbec rušivě. Takže honem honem další kousek z Iberského polostrova, ať je má lačnost ukojena. ()

iolaos

Nedokážu pochopit španělskou umanutost na dětičky a lesní porosty, skrývající ve všech případech to samé - vraždící nesmysl (zde "to" například řeže achillovky). Za poslední rok je Eskalofrio už třetí absolutně neoriginální horror ze španělska, kde alespoň jednu z těchto záležitostí zaregistrujeme. Dívat se dookola na totéž, mně prostě nebaví. První polovina je bohužel kurevská uspávačka, kdy se přemáháte nezalomit a upoutá snad jen Santiho máma (a to jen svým vzhledem). Ve střední části přichází mimojiné tupý sled procházek zabahněné holčičky po baráku a ve finále fádní pátračka lesem s halogeny za majestátního křupání větviček, šustění listí a foukání meluzíny. Vždyť toto schéma tu přece už také bylo a né jednou. A o hošanovi s fotofóbií nemluvě. Aspoň že Shiver = Pyrenejský Neotarzan Movie uběhl obstojně. To je asi jediné dobré slovo, které pro snímek najdu. S pohrdajícím kyselým úsměvem hodnotím třemi punkty z deseti. 3/10 ()

lestyna

Byla jsem zklamaná,těšila jsem se na dobrý Španělský horor,jenže v tomhle případě se jim nepodařilo dotáhnout na něco víc,než obyčejný průměr.Příběh je obstojný,avšak chyběla mi atmosféra.Hlavní herec se snažil hrát co nejvěrohodněji a i bych řekla,že se mu to docela dařilo.Zato detektiv mi nebyl ani v nejmenším sympatický.Hold jsem neměla očekávat víc než mi mohl film nabídnout. ()

Thomassi

Španělé se občas vytasí z nějakým koukatelným hororem. Shiver je další známkou toho, že na jihu Evropy se hororové příběhy umí. Není to sice uplná topka, ale pro mě, narozdíl od vychvalovaného Sirotčince, je to celkem kvalitní a místami napínavý příběh. Ze začátku, když jsem se dozvěděl, jakou má ten kluk nemoc, jsem myslel, že právě on bude příčinou všech nekalých věcí. Pak ale přišla na scénu hočička z lesa a ta vše vyjasnila. Asi tři čtvrtiny filmu byly hodně kvalitní, bylo se na co koukat a ta holčička tomu všemu dávala výrazný pocit takové nejistoty, kde se objeví příště apod. Ta poslední čtvrtina ale byla zase ve starých kolejích. Vždy se prostě musí najít někdo, kdo s tím vším má nějakou spojitost a snaží se ji za každou cenu nepustit na zemský povrch. Jinak ale příjemný hororový oddych ze Španělska, a proto silný 3 hvězdy. ()

AlistairMir

Když Vás někdo pošle tam, kde slunce nesvítí tak Vás dotyčná osoba většinou posílá do pr.... Avšak náš hrdina Santi trpí nemocí, díky které nemůže na světlo jelikož by laicky řečeno shořel jak papír, takže v jeho případě místo kde slunce nesvítí jest rájem na zemi a mile rád přemluví svou fešnou maminu, aby dala na radu doktora a na ono místo se jelo bydlet. Brzo se ukáže, že vesnička nebude úplně bezproblémové místo k životu, jelikož v lese žije něco (nevím proč s tím každej dělá takové tajnosti když se to stejně skoro hned provalí ale ok také nebudu prozrazovat že jde o...tůdle) a to něco trhá lidi na kusy. Jelikož Santi je tu novej, vyskytuje se u každého mordu a navíc je pro vesničany skoro jako upír, tak moc oblíben v kolektivu není a tak trochu všichni myslí, že on je ten bubák. No a jak to bývá tak se náš hrdina s místní dvounohou kočkou a kámošem co za ním přidrandí rozhodnou uvést věci na správnou míru. A vy u toho nesmíte chybět, protože první půlka hororu je skvělá, hezky temná a dokud skryté zlo jen tušíme ale nevidíme, je to bomba. Po odhaléní to ještě chvíli drží laťku, ale pak to jde dolu dolu a ke konci honička v lese je fakt nepovedená, ale nehledejme kazy. Španělé mile překvapili ne zrovna častým námětem a povedlo se jim člověka hezky napínat. Hlavní trojice sympatická, zbytek jde, pár napínavých scén se najde (hrdina sám s NĚČÍM v baráku je moje top) , hudba fajn, příběh taky. Jděte do toho. ()

Dubro

Dal som si povedať a na dosť spoilerujúci trailer som hodil oko až po vzhliadnutí filmu a dobre som spravil. Aj keď z naháňačiek po lese som v poslednom čase nejaký unavený, Španieli tohto roku ešte vyslovene nesklamali a les v pomerne dôležitej úlohe tejto hororovej detektívky neprekáža. Chcel by som samozrejme do niečoho ripnúť, ale pomaly niet do čoho, snáď len tá zhovädilosť na úplný záver, za ktorú by som hádam zlomil filmárom nejaký ten prst, je dôvodom, prečo nedávam úplne čistú štvorkolku, ale len takú zablatenú, s mastnými vlasmi bez prehadzovačky. ()

fmash

Nečekaný vývoj začátku filmu a velmi slušná strašidelná historka, ve kterou se rozvinul, dostane ve své poslední třetině od scénáristy surovou ránu, ze které se už nestihne vzpamatovat. Už to je dostatečný spoiler, ve kterém nechci pokračovat, takže se omezím na konstatování, že méně je někdy více, a že jestliže scénárista už na začátku věděl, jak to dopadne (čímž si popravdě nejsem jistý), tak měl hrát o něco poctivější hru. Ze skoro jasné čtyřky to přeplácaný závěr shodil na lepší dvě. 2½. ()

Valsadora

Další španělská hororová pecka, kterou jsem mohla zhlédnout. Abych pravdu řekla, zpočátku to na mě působilo trochu fádně. Nicméně posléze se děj začal vyvíjet a já napjatě sledovala, co se bude dít dál. Je pravda, že na některé věci jsem přišla dřív, než bych očekávala, ale nijak zvlášť mi to nevadilo.Temné prostředí nočního lesa a malé holky, která vyrostla spolu s divokou zvěří, ve mě vzbuzovalo napětí a někdy i strach.? Mé hodnocení je proto vysoké. ?Os gustaría miedo? !Veráis esta película! :-) ()

mahler

Sympaťák Junio Valverde nám ukáže na několik způsobů přesvědčivě zahraného vystrašeného puberťáka. Čekal jsem že se bude měnit v upíra :-) tak alespoň příjemné překvapení. Španělská Horor / Thriller liga už nepřehlédnutelně válcuje všechny ostatní. ()

Martin741

So spanielskymi hororovymi filmami este nie som dobre zoznameny : u mna to zacalo rokom 2007 tusim a Balaguerovym REC. Tento horor pokracuje vo vychodenych slapajach upirskych : chlapcovi zacne vadit Slnko, rastu podivne zuby ..... Slusne, strasidelna atmosfera sa konala, ale stale len taky lepsi priemer. 66 % ()

bourec

Ze začátku to vypadalo,že režisér neví,jakej žánr chce točit.Drama,horror,hodně rozpolcený.Nakonec film zachránila poslední půlhodina i s jednoduchou,ale překvapivou zápletkou.60%. ()