Veselá partia malých jašterov z Veľkého údolia prežíva neuveriteľné dobrodružstvá. Vydajme sa spolu s nimi do čias, kedy Zem patrila dinosaurom. V krajine dinosaurov žije spolu niekoľko druhov priateľských bylinožravcov a ich deti si užívajú radosti i nebezpečné dobrodružstvá. Majú tiež spoločných nepriateľov, Ostrozubcov a Rýchložrútov, ktorí by mohli kohokoľvek z ich skupiny zahubiť. Najobávanejším a najväčším nepriateľom je ostrozubec zvaný Červený Pazúr. V období dlhých dažďov si zvieratká musia nájsť novú jaskyňu, do ktorej neprší a v ktorej by prečkali veľké záplavy. (oficiálny text distribútora)

ondyGAMESTV

Mé nadšení z tohoto seriálu se dá shrnout jen těmito slovy: "Jsem tak šťastný, jak jen šťastný můžu být." Konečně jsem měl možnost se na to po těch letech podívat, vždy byli všechny filmy Země dinosaurů jedny z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, ale seriál jsem nikdy až doteď nemohl najít ke shlédnutí. Sice to je jeden z hodně mála případů, kdy cz dabing byl výrazně horší, hlavně jsem nepochopil třeba, proč v češtině změnili jméno Křupky (Chompera) na Zubíka, nebo, že tam byla dabérka Sáry, ale ta dabovala Ruby, jediná postava, u které jsem si všiml, že má stejný dabing jako ve filmech, je Pírko, ale dát menší hodnocení kvůli dabingu nedavá smysl, navíc mi to ani nevadilo a ten, kdo je něčeho fanoušek, by se měl radovat z toho jaký je film/seriál, ne jaký je dabing. Byla tu spousta dobrodruzstvi v hodně epizodách, nějaké měli méně dobrodružství, ale zase byli o třeba něčem trochu jiném. No, celkově to byla parádní jízda, těch 10,5 hodiny, co májí dohromady všechny epizody, uteče jako nic. Já to celé stihl shlédnout dnes, a jsem velmi spokojen 🦕 80% ()

Carol Pifková

Musím sa smiať keď niekto napíše, že je to príliš detské, vážení ono to je určené pre deti ak ste si to nevšimli, a ja ako malá som to mala rada čiže 3* aj kvôli tomu, že zbožňujem dinosaurov. ()

Kryton

Mluvící parta dinosaurů a kolem jsou hodní dinosauři. Jakože mám rád dinosaury, tak tohle mi přišlo až moc plyšové a dětské! ()

nirvana91

Jedna z obľúbených rozprávok z detstva! :) Ale musím sa priznať, ešte stále to milujem a keď to ide v telke a mám čas rada si to pozriem a zaspomínam na Nôžku, Zúbka, Plavčíka,... ()

MP17

Dobrý seriál, pro trošku odrostlejší děti. Překvapivě invenční příběhy a zápletky. Jen mě trošku irituje ignorace normálních názvů a jejich nahrazování tvary jako "dlouhokrcí, ostrozubí, břichošoupalové, létající" atd. Tím pádem tu pak chybí ten vzdělávací element, který ale rodiče většinou nahradí, pokud s dětmi pořad sledují také. ()