Vesmír

• Česko Tajemství vesmíru (viac)
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Erik Thompson (rozprávač), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger (viac)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiálny text distribútora)

Aquarii

Epizoda Sex ve vesmíru mě velmi pobavila. Nejde o to, že myslí i na sex ve vesmíru, který se těžko dá provést, ale i na těhotenství a porod. Což je logicky úplně zcestné. Zčásti to v dokumentu vysvětlují, ale nechápu, proč utrácet nehorázný sumy za výzkumy, zda se dá sexovat nebo zda se narodí zdravé dítě, počaté ve vesmíru nebo jen porozené ve vesmíru. Fakt ťuk ťuk na čelo některým vesmírným nadšencům.... ()

Rys

I když nejsem zastánce počítačových efektů ve filmech, tak naopak v tomto dokumentu mi to přijde fajn. Vcelku dobrá pomůcka jak si konkrétní jev představit. Je to podáno zábavnou formou. Ono koukat na jednoho člověka jak sedí na židli a vypráví o vesmíru v 56 dílech, to bych asi nedal. Nehledě na to, že je to podáno srozumitelnou formou pro obyčejné lidi. ()

red_spirit77

Nemôžem dať päť hviezdičiek, lebo osobne si myslím, že zo 100% čo vesmír ponúka a vzhľadom na naše ešte veľmi málo vyvinuté technológie a myslenie, vieme o ňom, iba maličké zrnko oproti tomu čo má a môžeme sa aj vo veľa prípadoch mýliť, lebo je to ľudské. Každopádne aj to málo zatiaľ čo o ňom vieme je nesmierne fascinujúce a tajomné a všetci sa môžeme, iba tešiť, že sme súčasťou niečoho tak neuveriteľného, ako je vesmír samotný... ()

maty39

Výborný populárně-naučný seriál zaměřující se na vesmír. Jeho hlavní nevýhoda spočívá paradoxně ve velkém počtu epizod. Tak se stane, že některé věci vám zopakují více než jednou. I když se říká, že opakování je matka moudrosti, tak desáté opakování začne být otravné. Některé díly jsou povedené, jiné jsou méně zajímavé, ale jako komplet je The Universe povedený dokumentární seriál. ()

Kosmik 1

Vesmír mě nikdy nepřestane fascinovat....hodně věcí, zmíněné v dokumentu už jsem věděl nebo tušil. Ale rád si rozšiřuji obzory a spoustu mezer mi tento seriál/dokument doplnil. Pokud se i některé informace opakují, nevadí mi to, protože bych je mohl všechny poslouchat klidně donekonečna. Vesmír je a bude záhada a nikdy ho zcela nepochopíme ani neprozkoukáme a vždy se najde něco nového, co ještě nevíme. To je na tom to krásné. :) 100% ()

• V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)