Space Station 3D

Kanada / USA, 2002, 47 min

Réžia:

Toni Myers

Tom Cruise (rozprávač), Chris Hadfield

Space Station 3D je příběhem jedinečné spolupráce odborníků ze šestnácti zemí, kteří společně pracují na výstavbě mezinárodní vesmírné stanice. Ve smrtelném vakuu vesmíru, 372 kilometrů nad Zemí, se jim podařilo smontovat orbitální výzkumnou laboratoř, která slouží pro permanentní studium efektů dlouhotrvajícího vystavení nulové gravitaci. Film také zachycuje start i let několika raketoplánů, dokumentuje každodenní život kosmonautů - mužů a žen různých národností, věku i kultur, kteří se ocitli daleko od domova, aby společnými silami přispěli k výzkumu a vědeckého pokroku. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Z dokumentů co u nás v Imaxu běží jednoznačně ten nejlepší, nejvíce (byť ne vždy úplně dokonale) využívá prostorového efektu a hlavně narozdíl od zbytku není zajímavý jen kvůli 3D zpracování, ale i námětem a dal by se sledovat i v klasickém provedení. Škoda závěrečných motivačních keců, ze kterých se dělá špatně. ()

Dever

// Production Companies: IMAX // O tom že to bolo fascinujúce a zaujímavé nieje pochýb, ale čo je ešte zaujímavejšie, že je to jeden z prvých a zároveň aj najlepších 3D dokumentov vôbec. Tá hĺbka a živosť 3D efektov bola pri tomto filme jednoducho Awesome. ()

Davies182

Můj první IMAX zážitek. No co bych asi tak měl napsat: sednul jsem si z toho na p*del! Jako tenkrát asi každý, kdo poprvé čelil v kinosále občasným závratím a bolestem hlavy... Na vše se ale dá zvyknout a další 3D zážitek (ke dni 02.01.2010 jich mám na kontě zatím 5) mi už nedělal sebemenší problémy. Několik scén mi zůstane v paměti do konce života - mezi ty nejlepší patří kapičky vody ve stavu beztíže, vesmírná strava, a nejsilnější moment byl bezesporu samotný start raketoplánu. Po tomhle záběru mohu říci, že jsem byl na Floridě dvacet metrů od bůbínků trhajících trysek! Jediné minus asi bylo, když jsem na začátku filmu v titulcích uviděl jméno Toma Cruise, a věděl, že ho kvůli dabingu neuslyším... ()

kinej

V IMAX kině slušný zážitek plný úchvatných záběrů z vesmírné stanice. Bez IMAX kamery by se asi jednalo o průměrný dokument, který ani nenabízí nijak zvlášť půobivé informace, místy je trošku patetický a podle mě mohl zůstat klidně bez mluveného komentáře T. Cruise a nijak by mu to neubralo. ()

Jhershaw

Pro mě zatím nejlepší "film", jaký jsem v IMAXu viděl; ovšem spíš než "film" to je takové homevideo astronautů z ISS. Bylo velmi zajímavé sledovat jejich dlouhou pouť od přípravy v obřím bazénu, přes vzrušující start rakety až k několikaměsíčnímu pobytu na stanici. Záběry Země jsou naprosto fascinující, stejně tak pozorování předmětů a lidí vznášejících se ve stavu beztíže. Jen mě zamrzely některé "akční scény", které svou strojeností rušily "autencitu" filmu. ()

Frajer42

Já se přiznám, že z některých záběrů jsem měl téměř orgasmus. 3D je nepopsatelně působivé, takže ho nebudu ani popisovat. Kecám, o to bych vás neochudil. Stav beztíže je strašně super věc. Frajeři si posílají jídlo. Frajeři si posouvají frajerku. Frajerka hodí do kamery pomeranč. Nejen tohle na vás čeká. 3D je opravdu hodně intenzivní. Po místnosti se vám vznášejí šroubováky, aku vrtačky a mnoho dalších věci. Stačí jen natáhnout ruku. Jako bych byl členem posádky. Tohle se IMAXu vážně podařilo. Pro milovníky vesmíru naprostá povinnost. Lepší 4*. ()

Chrustyn

Vizuálně velice pěkná podívaná, která výborně funguje i dnes a pokud jste se podobně jako já ještě nenamlsaly Cuarónovi "Gravitace", zde máte šanci. ()

Ilicka

Měli jsme to ze školy povinné, proto jsem se zákonitě musela nudit... Tyjo, ale když po mně ten kosmonaut hodil pomerančem, to bolelo... ()

Degreet

Můj první filmový zážitek z IMAXU (r. 2004) a hned nasadil laťku poměrně vysoko, rozhodně jeden z nejlepších filmů, který se tam během prvních pár let promítal. ()

Aleee89

Každý by měl alespoň jednou v životě navštívit IMAX, protože neví, o co přichází. Je to rozhodně zajímavé. Ten svět nad námi je skvělý, na chvíli jsem díky filmu zatoužila být kosmonaut. Prostě a dobře - tenkrát jsem byla z nové 3D technologie jakožto malé děcko na prahu puberty naprosto odvařená. ()

emo

Neviem na čom fičia ostatní komentátori, ale bude to kvalita... Bol som na to v jednom z najlepších IMAXov v Európe - Cinestar IMAX v Sony Center v Berlíne... Jednak je to infantilná kravina a za druhé ten 3D efekt bol "pretty lame"... Sharks 3D, alebo Aliens of the Deep to bola pecka... Ľudia, drogz sú fakt škodlivé :))) ()

Decker

Tak tohle je opravdu narez !!! Zatim nejlepsi IMAX film co jsem videl. Jestli jste to jeste nevideli tak okamzite na to v co nejblizsi dobe jdete. Je to to neskutecny zazitek !!! ()

LeG!oN

Po naprosto strašnym New Yorku 3D parádní podívaná. Konečně bylo na co koukat a podle mě je to i první "dokument", kde se dalo plně využít toho 3D rozměru. ()