Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

IFthebiscuit

Na to, jak mě prvně zaujal trailer, jsem nakonec uvážila dát filmu jen čtyři*. Začátek byl slabší, ovšem přichod mimozemšťana Paula to dozajista vyvážil - od té doby film jen srší gagy a vtipem (pravda, pro nepříznivce amerického humoru možná trochu moc), neslýchanými hláškami a také přestřelkami lidí s mimozemšťanem jaké známé z Man in Black. Film novodobého E.T.-ho určitě potěší nejvíce teenagery, a to nejen kvůli přisprostlému, skoro až "lidsky pubertálnímu" Paulovi. Moderní ztvárnění mimozemšťana se tvůrcům velmi povedl, ne už tak jako scénář - někdy přeplácanost dějů a postav, stejně tak jako slabší začátek a zakončení filmu. Proto Paul na pět hvězdiček u mě nedosahuje. ()

Traktorista

Ať si říká kdo chce co chce, já jsem se bavil a to hodně. Výborný vtipy, poutavej děj a parádní postavy. K tomu tuny odkazů a úžasných scén. Zase jedno scífko na planetě Zemi a řekl bych, že povedené. Některé situace sice byly dost na hraně, ale i to člověk může překousnout a v pohodě se bavit a užívat si tenhle film, kterej je víceméně postavenej jenom na hláškách a funguje to a dobře. ()

chevronman

Takže...co k tomu říct. Je to komedie, ve které nemůžete hledat nic hlubšího, i když by se tam jeden trochu filosofický přesah našel. Každopádně je to film sloužící spíš k odreagování, možná bych to označil za kvalitní rodinnou komedii, ale rozhodně nic závratného. Samozřejmě koukání na tento film je příjemně strávená hodina a tři čtvrtě, vtipné to je, i když je tu ten humor tak trochu na hraně dětinskosti; děj je předvídatelný, ale film samotný výborně pobaví. ()

Marshal22

Dalo by se říct, že to byl vlastně film o ničem. Ovšem zase musím říct, že víc sprostých slov jsem v žádném jiném filmu neslyšel. Pokud berete hlavní postavy filmu ty dva nerdy, tak film je rozhodně odpad, ale jelikož Paul táhl celý film a díky Paulu můžeme říct, že je to komedie, tak zas tak k zahozeni tenhle film není a určitě doporučují se podívat pokud se chcete zasmát mimozemšťanovy, který podle jeho slovníku a názorům vypadá, jak kdyby pocházel z Detroitu a ne z vesmíru. ()

dogin11

Kdo by čekal, že ufoni přilétají na Zem jen za účelem války, že neumí anglicky a že s nimi nemůže být sranda, měl by se podívat na Paula. Tohle relaxační Sci-Fi mě bavilo nad očekávání. Snad je to i tím, že jsem o filmu dopředu nic nevěděl a ani trailer jsem neviděl, nebo je to tím, že jsem měl náladu se bavit, každopádně mi Paul přišel opravdu vtipný. ()

Kopeos

Ano v trailerech bylo až moc vtipných scén z filmu, ano bylo tam hodně klišé. Ale!!! Byla to sranda až jsem se za břicho popadal. Miluju Britský humor, miluju Simona ( Frosta už tak moc ne ) a hlavně miluju Paula :D Na Paula jsem se těšil, a nelituju. Super film na odreágování :D:D:D ()

kojtas

klasika od dua Pegg-Frost, nedávno jsem měl možnost vidět i Shaun of the Dead a Hot Fuzz a celá tato trojice komedií "komedií" je velice povedená :) co tomu vytknout..? asi nic.. vynikající ústřední nerdi Graeme a Clive, geniální kouřící, sprostě mluvící a své genitálie často ukazující Paul, přerod Ruth z pošahané věřící na superklející šťabajznu taky výborný a konečná honičko-přestřelko-krvavá odletová fáze, exkluzivní.. smál jsem se opravdu vydatně :) a ještě malá odbočka, velice mi potěšila skladba od ELA - Dont Bring Me Down.. a na závěr..? MOTHERFUCKING TITTY-SUCKING TWO-BALLED BITCH, skvělá podívaná :) 80% ()

Scaletta

Už dlouho jsem se u žádné komedie tak nesmál jako u Paula. Pegg a Frost si zde dělají neskutečnou p***l z těch největších klasik sci-fi žánru, ale přitom je nijak neurážejí. Taky vtipy na účet amerických ''buranů'' mě dostávali. Vulgarity mi v tomhle filmu nepřišli vůbec zbytečné, naopak perfektně podtrhují změnu osobnosti kterou prodělává Kirsten Wiig a nakonec i osobnost samotného Paula. Samozřejmě, že film není bez chyb (celkově příběh za moc nestojí, ale u filmů tohoto typu nic víc ani nečekám) a zaujme více fanoušky žánru, přesto si ode mě vysloužil 5 hvězdiček, protože to je nejvtipnější film, který jsem viděl od Pařby ve Vegas. ()

Mr.Stu

Paul je jednoznačně svěží komedie. Pryč se zaběhnutýmy stereotypy o UFO a mimozemšťanech. Tady platí jiná pravidla. Pegg s Frostem prostě válí a hláškující alien je k sežrání. Zamilovat si tu digitální zelenou potvoru opravdu není vůbec těžké. Vedlejší postavy tu smršť hlášek dobře doplňují a závěrečný Big Boss mě opravdu dostal. Za mě tedy 4 hvězdy jak vyšité. ()

DJ Laky

Tento film měl dobrej humor. A ty hlášky neměli chybu. A byl namluvenej dobře ten mimozenšťan a ty hlášky mě hodně rozesmáli a herecké obsazený bylo taky výborné. A ty herci ja hráli ty dva agenty tak ty podle mě hráli dobře. Podle mě nejlepší scifi komedie co jsem za tedle rok viděl. Dávám 80%. ()

karmalat

Pro mě tak 3a půl, ale nakonec jsem dal 4 hvězdičky, protože jsem se dobře bavil. Humor na pomezí vkusnosti, ale nakonec ji nepřekročí, trocha srandy z Američanů a jejich prudérnosti. Jako bonus příjemné šťouchání do křesťanů, které mi jde ze srdce. Líbilo. ()

floppy4

Paul napriek predsudkom prekonal ocakavania a vyklul sa z neho fajn odychovak, plny hlasok. Vulgarny mimozemstan hlaskuje a spolu s nerd scifi fanatickymi kolegami a silno veriacu holku z kempu (to jej hresenie nemalo chybu) vytvaraju sympaticku partiu na uteku pred "zlym" agentom Zionom... Clovek nic nepokazi, ak si to pozrie a vie sa naladit na tento typ "americkeho" humoru... Paul je jednohubka, co nenudi, zabavi ale dieru do sveta neurobi a moze sa rovno zaradit medzi kvanta rovnakych filmov... ()

karras

Nic extrózního, ale zase žádná velká nuda. Místama dost dobrý hlášky, u kterých jsem se hodně nasmála a nikde jsem se nenudila. Žádná zvláštní pointa tam nebyla, stejná, jako u podobných filmů, ale zase musím pochválit například výbornou dvojkou Pegg + Frost s jejich skvělym bristkym přízvukem a suprovým humorem, plus sprostý slova z úst malýho mužíčka zní vážně božsky. Rozhodně doporučuju jako oddechovku, když se chcete zasmát, ale ne zas moc, ale taky moc nečekáte. Za mě tři hvězdy, protože víc dát prostě nemůžu a za míň bych jim křivdila. ()

citronada

Tento film mne mile překvapil ! :) Zjistil jsem že Simon Pegg a Nick Frost jsou dokonalá dvojce která se umí doplňovat, ale to pro vás fanoušky těchto dvou herců asi není žádná novinka :-D. Paul je takový spíše pro puberťáky, ale zabaví i dospělé. Řekl bych že není pro ty nejmenší, jelikož tam někdy padají peprnější slovíčka :) + bych chtěl dodat že v anglickém jazyce se hlas paula prostě k té postavě velice hodí, takový buran co má všechno v p***i, takže palec nahoru pro Setha Rogena :) ()

SedRicK

Velmi povedená komedie, která přes trochu pomalejší začátek, je pohodovým komediálním zážitkem ze světa geeků a nerdů. Obsahuje vcelku dost kvalitních a vtipných hlášek. Super komedie na letní večer. 4* ()

P/\/EL

Paul mě opravdu velice překvapil, čekal jsem průměrnou záležitost (geek trendy), první ukázky ukazovaly (podle někoho nejvtipnějších 140 vt., podle mě ani nápad) spíš na nějakou lacinost, jo, kupodivu jsem se velmi dobře bavil, ačkoliv to na mě bylo kapánek akční, jo, akce to trochu kazí, páč už tak vtipná, ale na druhou stranu to je vlastně dobrý, pak jsou tu ještě ty nevtipné dojemnosti, ale mě to neva, pak ještě několik typů humoru, ale všechno mi to nějak dávalo vyšší smysl, totiž, že to byl záměr, nevtipné je nakonec vtipné (záměrně trapnej humor..), víte co.....no, jako jasně, k dokonalosti to má daleko, ale jinak opravdu paráda, sympatické obsazení, Paul skvělej ufoun. Já nevim proč, trošku se mi vybavilo Číslo 5 žije, ale...o popkulturní narážky de i nejde (díky Big bang theory je teď geek tak trošku už kde kdo), myslim, že i kamera byla dost slušná, pěkně natočené, střih, takový akční standart - kvalitka, nj, moc mainstreamové to není, geekovské taky nevim, ...ale Hellboy-e * chápu, chápu, možná to fakt braly jako nenáročnou osobní záležitost pro nějaký Amíky (slůvka geek, nerd vymysleli voni), jenže nálada téhle záležitosti je prostě příjemná... ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)