Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

villon17

Rozhodovala sem se mezi 3 a 4 hvězdama, ale když sem koukala, jakejm blbostem sem dala 3, přidala sem Paulovi tu jednu zaslouženou:). Protože když to tak zpětně uvážim, byla to vážně suprová srandovní komedie, Paul byl zkrátka rozkošnej hajzlík a Graem i Clive sympaťáci. Nejlepší byla Sigourney...:D ()

Zeebonk

Umím psát tučným písmem, to čumíte zmrdi!!. Teda, chci říct... Ehm... Chutná jednohubka, pro kterou si snad jednoho dne nacpu prst do krku, abych ji mohl vyzvrátit a sníst znovu. ()

Torision

Nebylo to tak geekovské, jak jsem očekával (pro mě spíše dobře) a pár narážek na SW nebo ostatní alien filmy jsem zrovna 2x nepochytil, protože ještě v rámci tohodle nejsem tolik sběhlej. Ale i tak to byla jedna z nejlepších pohodovejch komedií na odpočinek za poslední dobu. Paul je charakterově strašně boží a Rogenův dabing mi k němu suprově seděl, Frosta s Peggem vidím pokaždý rád a Kristen Wiig byla děsně roztomilá. ()

PauloZ

Paul je čistá lehce vulgární a ujetá komedie, ale je velmi originálně a dobře šupnuta do šuplíku sci-fi a obohacena o mimozemšťana který brká, ukazuje prdel, mluví sprostě, mluví přirozeně anglicky(!), díky kterému známe nynější podobu mimozemšťanů a za kterým byl samotný Spielberg aby později natočil E.T-ho s uzdravovacím prstem a několik dalších odkazů. Navíc to všechno kočírují (moji oblíbení) angličtí vidlácí Pegg s Frostem, kteří jedou do USA na Comic-Con a místa s údajným výskytem UFO. Mě to bavilo, Paul je zmáklý na výbornou a jako zajímavou a zábavnou, leč ne uplně geniální a promyšlenou komedii můžu jenom doporučit. Kdyby to bylo trošku promakanější a nebylo to tak moc odlehčené a blbučké, tak hodnotím výš. Zklamání to ale neni, 3,5* . ()

Kryton

Předně je to prozatím nejslabší film dua Pegg-Frost. Každopádně je to opět zábava! Sympatické duo (neteplých) nerdích kamarádů na cestě za UFO místy narazí na skutečného UFOna...Tento UFON je pak to nejvíce vtipné a nahé stvoření co kdy vstoupilo na naši planetu. Film si hodně užijí fanoušci sci-fi, protože se zde objevují citace a i menší parodie. Cameo Sigourney Weaber potěšilo stejně jako country verze Cantina Band. ()

yakoob

Taky znáte ten pocit, když máte chuť na nějakou sladkost a pak vám z ní je špatně??Něco podobného jsem zažil i u tohoto filmu...Prostě mi to nesedlo... ()

zdepapepa

Rád bych si tu nehrál na pseudointelektuála jako velká řádka lidí kolem, ovšem znaje předchozí filmy dvojice Pegg-Frost nemůžu jít přes 4 hvězdičky. Jako obvykle se tu povedl výborný "hold" žánru sci-fi, mimozemšťanů, ale u toho scénář neskončil. Jak to u správných nerdů bývá, nejen alieni jsou jejich zájem a tak film útočí na diváka lavinou popkulturních odkazů, z nichž mi v hlavě nejvíce utkvěl song znějící v motorkářské redneck restauraci (jako ostatně každému fanouškovi Star Wars). Čímž se nelze nepřiblížit dnes již trošku starším Fanboys, kteří byli hodně američtí a hodně hvězdnoválkoví. Ne tak nabouchané, sem tam lehce infantilní, ale pořád stejně zábavné. Ovšem co je hlavní - stále typicky kvalitní Pegg-Frost. ()

baribal

Paulovi chybí přesně to co jsem na Hot Fuzz a Shaun of the Dead měl rád, nedokážu to přesně popsat, ale myslim, že to cítí všichni co tyto dva filmy znají. Greg Mottola natočil pro mě výbornou komedii Superbad, ale tady měl přeci točit Edgar Wright. Místy vtipné scény na které jsem zvyklý, ale místy zase nuda. Na druhou stranu poté co to vidím poněkolikáté se upřímně dost nasměju a baví mě to.. takže po letech zvedám hodnocení na čtyři hvězdy. ()

keddy79

Více než jen příjemná komedie. Komedie, jak má být! Našla jsem zde propojení "mluvených" vtípků a situačních odzrojujícně vtipných scén, i propojení s reálnými místy a událostmi, i trochu té absurdity. A v neposlední řadě herce, kterých vůbec neuvažujete, jestli jsou dobří, protože jim prostě věříte. ()

Krissty

Připadalo mi to docela jako taková parodie.. Ale na parodii to bylo vážně super :) Je to sice celé postavené na sprosťárnách a dvojsmyslech, ale dalo se to.. Nick Frost a Jason Bateman byli super a Paul byl vážně skvělý! Většinu filmu jsem se smála a závěrečné přistání lodi mě dostalo.. Jen ta hudba na konci se mi ale vůbec nelíbila.. Absolutně se tam nehodila.. Ale i tak silnější 3*.. ()

frashmaker

O tomhle filmu se podle mě vůbec neví a je to škoda. Protože některé vtipy v něm jsou vpravdě luxusní a svěží. Možná svým námětem ne zcela originální, ale všechno tam perfektně zapadalo a i přes několik slabších míst musím uznat, že to je pro mě zatím filmové překvapení posledních dní. ()

MartinezZ

Někdo tomu říká parodická pocta sci-fi filmům s výtečným humorem, já tvrdím, že jde jen o snůšku přisprostlých trapných nadávek a hromadu okopírovaných hloupých klišé. Tzv. "hvězdnou dvojku" Pegg&Frost odjinud neznám a pokud je, dle komentářů, jejich humor založen na puberťáckých vtípcích, což by film potvrzoval, je mi líto toho, kam suchý anglický humor klesl. ()

Ozo

Lahůdka pro příznivce dua Pegg / Frost s mnoha vtipnými odkazy na filmy o mimozemských civilizacích. Mám rád tenhle styl humoru, i když mi je jasný, že to nesedne každému. A závěr se Sigourney jako perfektní třešnička na dortu. ()

SaNcHeZ_cz

Paul je neskutečně našlapaná fandovská žánrová podívaná, která mísí vydařené fórky, osvědčenou dvojici britských komiků a řádnou porci odkazů a narážek. Ve výsledku poměrně překvapivě fungující snímek, který se neztratí ani mezi neznalými žánru. Avšak pro ty, jenž mají nakoukány klasiky a vědí o čem se ve filmu mluví, se jedná o jednu z nejzdařilejších jízd napříč Amerikou poslední doby. ()

Alqarin

Čekal sem motherfuckin' titty-suckin' moooore!!!!! Nejlepší joky už padly v trailerech a tak je Paulův konstantně jednoduchý a předvídatelný humor v 90% kvalitní úměrně hladině THC ve vás. Zaznamenal sem dvě dobrý hlášky. A už si je ani nepamatuju. ()

Rosana

S vidinou Pegga a Frosta v hlavních rolích jsem měla asi moc velká očekávání. Samozřejmě jsem se pár gagům zasmála, ale jinak ten humor byl spíše vulgární, film o ničem a celkově to bylo nudné. Nemluvě o tom, že to nejzábavnější jsem viděla už v traileru. Fakt zklamání. ()

Paxxx.cz

Naprostý souhlas s komentářem IQ Tiqe. Třetí film, který jsem viděl s tímto duem se nese v rytmu předešlých filmů- Soumrak mrtvých a Jednotka až příliš rychlého nasazení. Prostě člověk se u toho docela nasměje, ale trochu lepší příběh by neurazil, takhle to je pro mě (jen) lepší průměr- 60%. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)