Lekcie neslušného správania

• Česko Lekce neslušného chování (viac)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiálny text distribútora)

slovan1

Nenáročná a pohodová komedie plná suchého britského humoru. Jessica Biel se mi zde moc hodně líbila a jediný, kdo ji zde dobře sekundoval byl Colin Firth. Na ty dva se mi dobře dívalo. Kdykoliv byli na scéně tak to stalo za to a film to osvěžilo. Příhoda se psem byla super :-D Ovšem celkově to nevyčnívá z lepšího průměru. ()

femme fatale

Nejdřív jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Herci byli super a hráli dobře, ale něco mi tam chybělo...pak jsem se poprvé opravdu zasmála (při nehodě se psem), pak se to zase stočilo trochu do nudy (doufala jsem, že už uvidím titulky) a pak mě to zase začalo bavit (od lovu až přes tango). Jenom prostě "něco" mi tam chybělo (to podstatně "něco", co vás nutí sedět u obrazovky i když vám praská močový měchýř). Musím jenom dodat že Jessica Biel u mě stoupla, Kristin S. Thomas to zahrála tak dobře, že jsem ji chvílemi měla chuť uškrtit sama, Colin Firth byl tajemně okouzlující a postava Krise Marshalla mě pokaždé pobavila i při těch pár větičkách, které tam měl (osobně si myslím, že jeho postavu mohli malilinko více rozvinout). ()

tempus

Spoiler: Ještě v jiné (britské) komedii (spíš parodii) jsem viděl takovou lehkost scénáře a atmosféry (způsobena krásným humorem), a to je St Triniens, které je spojeno smrtí psa (, ale tady ne Firthovou nohou). Velkým překvapením bylo pro mě, ostrý předěl mezi hodinou humoru a vážnou notou v zbývající půl hodině. PS: Když má Colin na sobě sluneční brýle, tak má neuvěřitelnej styl. ()

LuciusWlk

Vynikající a překvapivě svěží film. Humor, cynismus, casting, soundtrack, vše se povedlo na výbornou. Coin Firth mě překvapil, jak mu tato role sedla a za sebe říkám, že jde o jednu z jeho nejlépe podaných rolí. Jessica Biel byla okouzlující. Jediné, co tomu chybí k dokonalosti je závěr. Netvrdím, že byl špatný, jen vyšuměl do beztvaré hmoty. I tak se ale jedná o vynikající film, který mě neuvěřitelně pobavil. ()

Michelle75

Co se mi opravdu líbilo, byla pestrost všech postav, každá měla něco do sebe, i když Ben Barnes mi tam seděl asi ze všech nejméně. Zajímavá komedie stylizovaná do let dávno minulých a přesto některé okamžiky byly velmi moderní. Tenhle styl humoru mi hodně sedí a i když celkový dojem je spíše za 3,5, tak díky stále lepšímu Colinu Firthovi musím dát za čtyři. ()

Lisabellla

Milí diváci, omlouvám se, ale film mne nudil. Mám velmi ráda Colina, nicméně ani to mi nezabránilo v tom, abych film téměř prospala. Nápad možná není špatný, scénář též nebyl nejhorší, ale viděla jsem mnohem lepší. Jedna hvězda za Colina, jedna za jakýs takýs příběh. ()

noctambule

Opět další překvapení pro mě. Velký podíl má skvělý výběr herců. Co se stane, když moderní Američanka zavítá do zatuchlých vod britského venkova? O boje, přetvářku, pomluvy atd. není nouze. Největším problémem je tchýně, věčný boj o syna mezi manželkou a matkou. Nemám ráda tento typ matek, sobecky si syna přivlastňují, manipulují s ním a nedají mu svobodu, prostě ze života:-) ()

velkyvezir

Kdo tomuto filmu nedá 5*, je obyčejný suchar. Ten film má úplně všechno, expozici, kolizi atd. až po katarzi. Herecky je to všemi naprosto skvěle zvládnuté v čele s Jessicou Biel, Colinem Firthem a Kristinou Scott Thomas. K tomu skvělá hudba, která i když obsahuje novější hity se drží v duchu konce 20. let. Navíc ten anglický humor. Už dlouho jsem se tak u žádného filmu nezasmál a zároveň nezabékal. ()

klúčik

Včera som tento film videl na ČT 1 , musím napísať že po tých somarinách čo idú cez pracovné dni v TV , tak som sa naozaj zabavil na výbornom filme.. Humor , ktorý mám rád a neskutočne dobré výkony hercov. Po farmách , hoteloch, spevákoch , kuchároch neskonalí balzám na duši..... 80%. ()

Billie777

Mám moc ráda britská komedie a filmy z první poloviny minulého století tím spíš. Příjemní děj, milý herci a ta atmosféra byla úžasná! Colin Firth byl jako vždy skvělý, jeho postava byla jednoznačně moje nejoblíbenější a Jessice Biel to tu sakra slušelo. Scéna s rozsezeným psíkem byla perfektní. ()

Ivusha

Když se potká UK a US na konci 30. let... Bavila jsem se královsky, zasmála jsem se od srdce, jen mě trošku zklamal ten konec. ()

Ilhan

Tento film jsem chtěl vidět zejména kvůli účasti mé oblíbenkyně Jessice Biel a musím říct, že mě jistojistě nezklamala. I přesto, že tento film se dosti vymyká z její dosavadní filmografie. Musím však říct, že neméně skvěle se prezentoval Colin Firth, který v roli věčně sarkastického manžela naprosto bodoval. Jako třetí mě nejvíce zaujal sluha Furber v podání Krise Marshalla, který skvěle doplňoval již zmiňovanou dvojici. Jediný, kdo mi trochu lezl na nervy byla Katherine Parkinson, která se dle mého názoru do filmu vůbec nehodila. Samotný film mě velmi zaujal, i když podobnému typu filmů příliš neholduji. Jediné, co mi brání dát pět hvězdiček je, že mě nedokázal plně vtáhnout do děje a zároveň jsem očekával poněkud nápaditější závěr. Sečtu-li však skvělé herecké výkony zmíněné trojice + Kristin Scott Thomas, řadu velice vtipných momentů a skvělý hudební doprovod, dostávám číslo rovnající se 85 %. ()

Hanys_

Parádní překvapení. Je to přesně ten druh komedie, která vám vykouzlí po celou dobu takový ten příjemný úsměv a dokonale zvedne náladu. Jednak díky atmosféře na krásném anglickém sídlu, parádnímu soundtracku a úžasnému anglickému humoru. Z herců mi kromě Firtha (ten parchant je nehorázný sympaťák v jakékoli situaci) a sexy Biel (a to myslím opravdu sexy Biel) ještě hodně sedl sluha Furber (výborný xichtík Kris Marshall). 8/10 ()

dopita

Docela dobrá a stylová kombinace komedie a dramatu. Urputnej boj s tchýní a švagrovýma které ji nemohou vystát, odvracela Larita (Jessica Bielová) docela elegantně, pořád jsem si říkal jestli to ustojí a kdo nakonec vlastně vyhraje. No ustála to, ale kdo by se dal považovat za vítěze vážně nevím. ()

Druby

Šišlající (rozuměj: Britská) angličtina, vtipné dialogy (inteligentní humor, žádné laciné - pubertální - triky), geniální charaktery postav..prostě ideální oddechový snímek..;-) ()

ti88na

Skvelý film o zrážke dvoch rozličných svetov, rozdielneho myslenia a názorov. Okrem toho krásna Jessica Biel a stále zato stojaci Colin Firth, ktorých tango bolo veľmi vzrušujúce a krásne. Vtipné scény boli aj skutočne vtipné, ale nie silene. Vyzdvihujem aj pekné kostýmy. ()