Adaptace hry Noela Cowarda. V konzervativní rodině vyšší třídy vládne pevnou rukou paní domu, hraběnka z Marshwoodu (Julia Andrews). Její nejstarší syn Nigel (Edward Atterton) způsobí nečekaný zmatek, když si přivede svou nastávající, Mirandu Frayle (Jeanne Tripplehorn), slavnou holywoodskou hvězdu. Celá rodina je přímo šokovaná, když vyjde najevo, že mladá žena je sestra jejich služebné ... Velmi relativní známosti - komedie o náročných přáních a malých špinavých tajemstvích. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Hrabátko se vrací do staré vlasti s pilnou zlatokopkou, co za mořem objevil. Leč šlechtická jeho mamá by u večeře raději cvičenou kachnu než potrefenou husu viděla. Je tudíž třeba svléknout rukavičky a vztahu zasadit ránu na solar a pro jistotu i pod pás. Ještě štěstí, že city jsou v tomhle filmu tak pomíjivé, jakoby je člověk sledoval z kolotoče. Takže se stačí jen bavit. ()

dopita

Nevim jak kvalitní je předloha (divadelní hra), ale z filmu mám pocit, že mohl bejt mnohem, mnohem lepší. Především první polovina filmu se hrozně táhne. Až v druhé, když se vztahy mezi hrdiny začnou moc pěkně vyhrocovat, nabere film potřebné tempo. Kvalita filmu stojí především na scénáři, částečně na hercích, ale rozhodně ne na režisérovi. ()

Orlau32

Miluji herečku Julii Andrews, a proto jsem si toto DVD koupila. Zas až tak vtipné to nebylo, nemohla jsem se ničemu zasmát, ale je pravda, že jsem se ráda podívala na film u kterého jsem nemusela absolutně přemyšlet a kdybych si mezi tím na 10 minut zdřimla, tak veřte, že bych o nic nepřišla. No co naplat, už jsem viděla větší kraviny a přežila jsem to. ()

Blofeld

Méně známá hra Noela Cowarda byla zadaptována v roce 2000 ve vtipné komedii plné autorova skvělého sofistikovaného humoru. Tvůrcům se však podařilo divadelní hru velice slušně rozpohybovat (podobně jako Cukorovi Příběh z Filadelfie), takže vzniklo velice svižné retro s milým hudebním doprovodem. Jeanne Tripplehornová skutečně vypadá jako hvězda Hollywoodu padesátých let, ale skvělý výkon podává hlavně Julie Andrewsová v roli Lady Marshwoodové a Colin Firth coby její ironicky hláškující synovec. A třešničkou na dortu je pak majordomus v podání skvělého Stephena Frye. Tito tři herci dávají zapomenout na to, že to je vlastně docela pakárna, a ve výsledku se jedná o jedny z nejpříjemněji strávených devadesáti minut, jaké si divák může přát. ()

gudaulin

Mám opravdu rád britské kostýmní konverzační komedie obsazené osvědčenými herci typu Colina Firtha nebo Stephena Frye. V tomhle případě bylo mé očekávání ale příliš velké a úměrně tomu se dostavilo i zklamání. Rozumím tomu, že ne každý autor dokáže napsat tak skvostně vybroušené dialogy jako král bonmotů Oscar Wilde, tohle je ale vážně úroveň, která by se hodila tak do české operety 30. let. Netuším, jestli se na tom podepsala víc úroveň divadelní předlohy, scénáristova práce nebo dokonce sám režisér. Výsledkem je tuctový a zapomenutelný titul, který ten punc kvality ostrovní tvorby, na jaký jsem zvyklý, jednoduše nemá. Celkový dojem: 45 %. ()