Nočná mora z Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiálny text distribútora)

Patroxi

Žádný z předchozích dílů mě nezaujal natolik jako tento zřejmě to bude fantastickými efekty(jsem na ně uchylnej). Drama a lekavé scény jsou časté a o tom podle mě horor má být ... horory ze kterých vám je vám zle neberu jako horor ale jako akční film. 5 hvězdiček výborný film. ()

B.e.r.n.y

Tohle není film, který posunuje hororový, či mysteriózní žánr kupředu. Tohle je prostě jednička v novém kabátě. A to v kabátě velmi slušivém. Děj mě nenudil a z hudby mi běhal mráz po zádech. Ku prospěchu lze přičíst i herecké výkony. Jen si vyčítám, že jsem tento počin tenkrát nezhlédl v kině. ()

Bobotie_Bob

Totéž jako stará verze. Možná i horší. Freddy mi celou dobu připomínal obličejem ETho, hlasem Darth Vadera a když přejížděl rukavicemi po ocelových rourách zase pěkný vánoční stromeček plný prskavek. Vizuální stránka 80% stejně tak triková. Dal bych jednu hvězdu nebýt písničky na konci během titulků. To jsem se začal smát jak malý dítě. 25% ()

pan_Bily

Noční můra je pro mě kultovní klasika mezi horory. Freddyho prostě žeru. Takže v žádném případě nemůžu odpustit to co s ním tady provedli. Když bych se pokusil od toho oprostit a na chvíli zapomenout na původního Freddyho - což ale nejde - byl by to možná film celkem v pohodě. Ale Noční můra stojí (a i padá) právě na postavě Freddyho. A tenhle je vyloženě trapnej. Jak v první řadě maska, tak i herecké podání, jeho „hlášky“ a vůbec scénář postavy je všechno jedna velká bída. Když jsem to viděl, byl to u mě jasný odpad. Teď, už s chladnou hlavou :-), dávám jednu hvězdu. Ale je s odřenýma ušima. Souhlasím s komentáři tady, že "v rámci značky" je to trapas a tak trochu i zbytečný film a že remaky Halloweenu a Pátku 13. jsou o hodně zdařilejší. ()

lusst

Totálne zbytočný film. Myslím, nie určite zbytočnejši ako nový Conan. Ani to nepozerajte. Radšej originál. A ten má už 30 rokov. ()

JulieJames

Odporná napodobenina verze z 1984. Byť jsem překousla, že příběh byl krapet jiný, ale z nově vytvořeného Freddyho se mi chtělo brečet. Spíš jsem měla pocit, že se dívám na laboratorní nezdařený pokus popáleného hlodavce než chladnokrevného vraha, který nejde zabít. Herecké výkony mě vůbec nepřesvědčily a hvězdičku dávám jenom za to, že se ve filmu mihli Thomas Dekker a Katie Cassidy. ()

jenspifa odpad!

Co to bylo? Kam se poděl černý humor typický pro Freda? Kam se poděla temnost prvního dílu? Odpoutal jsem se i od toho že už tam není Englund. Za mě nejhorší remake všech dob. ()

DannyBurino

Tak tenhle remake se fakt povedl. Atmosféra skvělá, okolí vypadalo stylově a zápletka taky byla skvělá. Jediný co se mi nelíbilo byl Freddyho ksicht ( vypadal příšerně ) a humorově nebyl tak moc vtipný. Jinak supr mnohem lepší než jeden určitý remake ( Lesní duch ). ()

Little_Sawy

To je vono pííčo!! Takýto nářez som nečakala ale že vôbec. Film je po atmosférickéj stránke super, hlavne gore je tu mňamka, lekačky sa proste nedajú opísať slovami jak sú mrtě dobre. Hlavná hrdinka je tak trochu trhlá čubka a její matka je totálne zasrana egocentrická svina že by som jej hlavu zomrdala kladivom o stenu najmenej trikrát, a obe postavy by sa stretli v psychiatrii na stejnom poschodí, a pri lobotomii by sla matka ako prvá pretože cely film som ju z mojej zlatej duše nenávidela..ale vratim sa k filmu, Freddy ma totálne ultra brutalnu masku, musím pochváliť maskerov^^.. Ááá.. 5 hviezdičkiek si film podľa mňa čestne zaslúži ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)