Wonder Woman

• USA Wonder Woman

Amazonky vedené královnou Hippolytou porazily boha války Arese. Ten je z příkazu Dia uvězněn na mystickém ostrově Themyscira, kde má být na věky střežen. O staletí později však na ostrově ztroskotá letadlo s americkým vojenským pilotem Stevem Trevorem. Zatímco Amazonky soutěží o to, která z nich doprovodí Trevora zpět do světa lidí, Ares uprchne. Hippolytina dcera, princezna Diana, která soutěž vyhraje, má tudíž na starosti hned dva úkoly - nejen dopravit Trevora domů, ale také dopadnout a znovu uvěznit Arese. Dobrodružství nové hrdinky Wonder Woman, která je obdařena silou Herkula, moudrostí Athény, rychlostí Merkura a krásou božské Afrodity, začíná... Animovanou dobrodružnou fantasy režírovala Lauren Montgomeryová. (oficiálny text distribútora)

klerik

Kladných hrdinov od DC som nikdy moc nechápal (až na výnimku Batmana, ak to je vôbec klaďas :)). Zaporáci, to už je iné liga... Ale o nich teraz nejde. Wonder Woman ako postava nemá nič, čo by ma zaujalo (len peknú herečku v hranej adaptácii :)). Otravný úvod s ostatnými amazonkami, divná zápletka o návšteve ľudského sveta, ploché postavy, veľkolepé ale nezáživné finále - to je všetko, čo tento animák ponúka... GREEN LANTERN - PRVÝ LET nebol zázrak, ale bol podstatne lepší. Ale aj väčšina LIGOVIEK... ()

HellFire

Tak se na to podíváme. Komiksovou předlohu vůbec neznám, ale spojení mytologie s moderním světem se mi vůbec nelíbilo, do toho pitomoučký scénář a chlápek, kterého nejdříve Diana nesnáší, aby se do něj najednou zamilovala, hm.... Celkový dojem zachraňují alespoň některé hezké bojové scény. ()

Morholt

Mě se ta animace moc nelíbila, ale jinak naplno pracovala představivost, jak by ta armáda polonahejch supermodelek vypadala v hranym filmu. A vypadala by výborně. :D 60% ()

Caszidy

Wonder Woman má v podstatě všechny atributy, jenž by kvalitní snímek subžánru animovaných komiksových filmů měl mít. Dobrou(tedy až na ztvárnění neviditelného letounu) a jednoduchou animaci, svižné tempo, přehledné a zábavné akční scény, vtipné a přiměřené hlášky, dostatečně nebezpečného "záporáka" a samozřejmě toho správného hrdinu/hrdinku. ()

Terva

Aneb o tom, jak to vypadá, když je Bůh války nasranej. I Amazonky maj co dělat. CITÁT - Poslouchejte píseň Smrti........... Za omluvu od Bohů pak Amazonky získávají neviditelný ostrov, kde můžou žít navěky. Samozřejmě bez mužů. Tak začíná DC Comiks Wonder Woman. Svět, kde muž je jen snůška lží a nedůvěry. CITÁT - Co znamená srágora ??......... Divák pak pomalu začíná chápat, že tento svět nemůže fungovat dlouho. Hlavní protagonistka, zatím jen princezna Diana, je toho důkazem. Začíná být naštvaná na izolaci a snaží se prosadit své. Když se jí naskytne příležitost hned se jí chopí. A dostává tak možnost podívat se do světa. Tam začal vládnout Bůh války a Diana ho musí zastavit. CITÁT - Nechť tě Gaya provází.......... Je to velmi emancipovaný příběh a dostává tak ženy a hlavně muže do nepříjemných situací. Je to veselé i smutné zároveň, ale je to jen začátek jedné legendy. A ta legenda má zatím podivný názor na muže. CITÁT - Musíš furt flirtovat ?............ Tak zatím co Amazonky maj Laso pravdy mi máme tequilu.....tedy jak kdy. Dianiny souboje se mi zdají lépe choreograficky zpracované než třeba v Lize spravedlivých. Příběh je příběhem mezi Nebem a Zemí. Bohové, lidé i Amazonky ve věčném boji proti sobě. A Diana ? Z té se na konci příběhu stává Wonder Woman a začíná její legenda i dobrodružství. ()

jh666

Naprosto výborný animák. Filmu nechybí nic, sexy hlavní hrdinka (škoda, že je animovaná), mytologie, akce, najde se i nějaký ten vtip, takže co víc si přát. Jeden z nejlepších animáků od DC. ()

liquido26

Nový animák podle komiksové předlohy společnosti DC Comics. Příběh vypráví počátky kariéry Wonder Woman coby superhrdinky. Animace je opravdu skvělá, nechybí zábava ani akce. Tenhle animák se povedl na výbornou. ()

PauloZ

Po včerejší teamovce J.L. zánik jsem si představoval poklidnější film o původu Wonder Woman, ale kdeže, na zdržovačky není čas a s epičností není třeba šetřit :-). Ares vs. Diana a.k.a. Wonder Woman. Nečekal jsem od Wonder Women velké akce a zajímal mě hlavně její původ, neboť je to největší a nejpropagovanější hrdinka od DC comics, o které jsem vlastně nic nevěděl. Zapoměl jsme přitom na fakt a na váhu slova hrdinka. WW je bezkonkurenčně jedna z nejdrsnějších girls ve světě komixů. Její původ je přímo božský a akcí se opět nešetří, do toho letmo romantiky, našláplé tempo a o kvalitních 70 komixových minut je postaráno. Pro nadšence povinnost, pro příležitostné diváky možná průměrný animák. Já se řadím do první skupiny, tudíž 4* s menší rezervou. Drsné hochy mám v akci přece jenom radši. Nevím jak velký úspěch by sklidila hraná verze. Vyzněla by možná naivně, pro hranou verzi není ani kostým moc cool a kreslená nadsázka se podstatně líp vstřebá. Šanci bych jí ovšem dal. ()

ConanVJ

Parádní animovaný origin, který přizpůsobil vznik WW nové generaci diváků. Příběh je pěkný a i dost akční. Animace klasika na tento styl DC příběhů. Za mě 85% :) ()

ledzepfan

hmmm další povedená filmováDCkomixovka...tentokrát s asi nejvíc sexy superhrdinou, notnou dávkou akce a v neposlední řadě humoru......Nebudu tu předstírat, že mythologii většiny DCsuperhrdinů znám a že tím pádem chápu, kde vzaly amazonky-odříznuté od okolního světa-neviditelnou stíhačku, nebo proč v Justice League WonderWoman lítá a tady ne-e...ale to jsou drobnosti-je to fajn zábava a to je hlavní ;-) ()

blackrain

Superhrdinů je hodně, od Supermana počínaje a nevím, kým konče. Ale superhrdinek tolik není. Jednou takovou je právě Wonder Woman. S touhle komiksovou postavou jsem se setkala prvně díky šílenci Jacku Blackovi, který ji měl i své parodii na Pavoučího muže. Tenhle kreslený příběh by si zasloužil i jinou podobu. Roli válečnice by si mohla vystřihnout Angelina Jolie, Jordana Brewster nebo třeba Magan Fox. Žádná jiná herečka mě totiž nenapadá. Ovšem, i tak šlo o velice slušnou a povedenou akční jízdu, u které jsem se zase jednou pořádně pobavila. Takže, bez jakýchkoliv rozpaků dávám plný počet bodů. Wonder Woman si je zaslouží bez výhrad. ()

kaylin

Jeden z těch lehce lepších animáků podle komiksových příběhů a s komiksovými postavami. Výhodou tohoto animáku je, že je možné se na něj koukat bez znalosti komiksu, protože Wonder Woman je zde představena. Navíc je to docela vtipné, a tak vám nevadí ani ta místy fakt divná animace. ()

togaf

Antičtí bohové, zoombie a feministicko-lesbické superhrdinky. Ještě, že to bylo animované, nejsem si jistá, co by z toho vzniklo za hraný film. Horor? Komiksová adaptace? Porno? Blbost? No v každém případě animovaná Wonder Woman byla bezva a každá feministická hláška úsměvná. ()

Chen

Velice vtipný a zábavný animovaný fim nejen pro feministky. Byť jsem spíše fanouškem hrdinů z vydavatelství Marvel, Wonder Woman od DC je očividně také velmi zajímavé postava, která si zaslouží výlet na stříbrného plátno, ať už v podání Megan Fox nebo jiné Amazonky. ()

Joe321

Bohužel. Wonder Woman neni prostě můj typ superhrdiny. Celý se to točí kolem feminismu a po x-té narážce už se to nedá vydržet. Akce je ucházející. Závěrečná bitva ve Washingtonu ze začátku vypadala náramně, jenže nakonec nebyla zabraná ve velkym měřítku, ale jen tak zmateně. Lauren Montgomery komiksy umí, ale Wonder Woman mě nikterak neuchvacuje. -"They're messing with Lincoln! Nobody messes with Lincoln!" ()

Rocky88

Až na tu neviditelnou stíhačku to nebylo vůbec špatné. Áres je dobrý záporák, mytologie docela funguje a slovní boj mezi mužským a ženským pohlavím je vtipný. Tlupa feministických fitness trenérek nakonec prozře a po rozdrcení Áresových kulí se opět začne sbližovat s majiteli pytlíků se spermiemi. Happy endy já rád. ()