Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

jjimmy

Celkom podarený prequel ktorý dokresľuje hrami nastolené univerzum, škoda tých čudných animácii niekedy, inak je to viac gore ako horror, ale to mi neprekáža. Hraný Dead Space by som si pozrel veľmi rád, musel by však byť viac hororový. Pre fanúšikov, ktorý majú radi DS povinnosť. ()

jukyn

Dávám za pět, jelikož tento film, je prequelem pro stejnojmenou hru, člověk se dozví to co ve hře není a to původ a události před počátkem hry, dohromady jako celek to skvěle funguje, zde pouze jako film spíše průměr...jelikož jsem měl tu čest si hru zahrát, tak dávám plný počet za atmosféru a celkově dojem ()

sew810

Kromě té očilikvidující kresbě je to mini sci-fi horor jak blázen, který mě bavil a opravdu jsem ten příběh prožíval a věřil těm postavám, že opravdu existují. ()

jjjerry

Horor to opravdu je, možná bych přidal víc hororových scén, jen strachu z neznáma a ubral trochu krvavých masakrů. I když je to animák tak mě perfektně vtáhl do děje, jen místy byla slabší animace v řežbách která trochu začínala nudit. Jsem fanoušek sci-fy tak můžu jenom doporučit ()

Roxeet

Dead Space je asi nejbrutálnější herní zážitek poslední doby a vznikne k němu film s animací víkendových ranních pohádek na Nově? Ok, proč ne, ale myslím si, že kdyby autoři udělali hraný snímek, víc by vynikla atmosféra tohoto díla, nabízela mi mnohem větší možnosti, přilákala by širší spektrum diváků a určitě by film získal i větší hodnocení. Takhle to aspoň vnímám ze všeobecného hlediska. Já osobně jsem byl docela spokojenej. Není to sice žádný zázrak, ale dívat se na to dá a rozhodně ne jednou. Film má navíc vlastnost na první díl celé herní série navnadit a to byl myslím, že hlavní záměr. ()

KBelick

Pro potřeby videohry podobně klišovitý příběh sice stačí (hra Dead Space byla výborná a i dějově/stylizačně/režijně o tísíc parseků dál než tenhle paskvil), ale svět filmu bohužel vyžaduje trochu víc.. Taková koncentrace milionkrát otřepaných hlášek se jen tak nevidí - vážně to až bolelo. Přidejte k tomu úděsný dabing, tragickou animaci, a trapnou snahu být "hyper-cool" v každé vteřině (backflip hlavní hrdinky z větrací šachty vstříc uvězněným civilistům mě už vážně uzemnil) a snad si uděláte aspoň rámcovou představu o tomhle veledíle.. Radši se nezmiňovat o nesmyslné brutalitě (jestli se někam hodí mnou tak neoblíbený výraz "samoúčelná", tak sem), směšně ztvárněných mutantech, neuvěřitelně plochých "charakterech", atd. atd... Tady nepomůže ani vypnout mozek - možná by pomohlo uříznout si hlavu plazmovou pilou, ale moc nadějí do toho taky nevkládám.. FUJ! Ta jedna hvězdička se mi zdá skoro moc... ()

LordMalak

Mezi 3 a 4 *. Přikláním se ke čtyřem. Samostatně celkem předvídatelné, ale když vezmu v potaz, že to má navnadit na hru, tak to funguje celkem dobře a k vysvětlení situace na USG Ishimura před hráčovým příletem postačující. ()

Reesha

Kdybych nehral hru, dal bych o hvezdicku mene. Jinak ale hezka atmosfericka vyvrazdovacka co ukazuje, co se delo pred hrou. Behem filmu jsem se pristihl, ze se vlastne nenudim. Vyraznejsi dojem to ale ve me nezanechalo. A hlavni hrdinka mela paradni "prednosti" :) ()

Big Daddy

Velmi poctivé tři hvězdy. Mile mě překvapilo jak se film drží herní předlohy dějově a zároveň se snaží přiblížit i její hutné atmosféře. Zvolený styl animace je hezky koukatelný a snímku sluší. Děj má spád, správně graduje a smysluplně končí. To samo o sobě není vždy samozřejmé. ()

lusst

"Prequel to the Dead Space game from EA." Nič viac - nič menej. Na rozdiel od hry (ktorej by som dal 5* bez váhania) sa film musí uspkojiť z hviezdami troma. ()

Aceboris

Velmi pekne spracovane, kreslene sci-fi ake som uz davno nevidel a to niesom ani fanusikom PC hry. Aj ked trosku krvave, ale nechajme to tak, aj Kill Bill mal dost krvavu vlozku a ludom sa to pacilo. Je to o pohlade na film, pre fanusika je to vyborne, pre niekoho kto ma rad rozpravky nepozeratelne a moc brutalne, pre fanusika sci-fi si myslim akurat. Pribeh je velmi jednoduchy a dobre citatelny. Ked zabudneme na to, ze po animacnej stanke je ala Made in Japan a opovrhneme niecim ako zachrana ludstva "klise", ktore je musime si to priznat v kazdom jednom sci-fi filme, ved o com by bol potom Votrelec a mnoho dalsich dobrych sci-fi hororov . Klasicky dej o boj o prezitie, samozrejme v pozadi figuruje zachrana ludstva a planety zem. Som spokojny uz dlho som sa nepristihol pri pozerani niecoho ako pomali nedycham a je to az smiesne, ze to bolo prave pri tejto rozpravke, veru aj ked sa mozno mnohi budu cudovat, je to tak. u mna. Vobec som nevedel o aky film ide a dokonca som bol prekvapeny ked som zbadal v uvode filmu logo EA Games a ze to je kreslene lebo hru Dead Space som ani nehral a vela toho o nej nepocul, preto moje prekvapenie a konecne dobre hodnotenie 9/10 ()