Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

blazma

Rango je skvělý film, hlavně díky tomu, že je to takový jiný animovaný film. Zkrátka jako by to nebylo zaměřené čistě na dětské publikum ale více na ty dospělejší.. Johnny Depp tady předvedl skvělý dabing a dodal tomu šmrnc. ()

fiasko

Známka: A; „No man can walk out on his own story.“ Pirát Verbinski s Kruhy pod očima ze syndromu vyhoření potkal v LA Hanse a s ním i pana Deakinse a pana Logana - tito borci vytvořili ojedinělý klenot animovaného odvětví kinematografie s názvem Rango. Skutečně animovaná událost, která se snad už nezopakuje. Teď k filmu... Je to opravdu velmi divný, ale fakt fakt fakt dobrý. Rango bourá různorodé archetypy v animovaném žánru nejen svou surovostí, drsným humorem a samotnými dějovými zvraty, ale i audiovizuálem. Rango byl jako první animovaný film vyroben v Industrial Light & Magic, kde se zaměřují na realistickou trikovou grafiku. Celý snímek tedy vypadá naprosto neuvěřitelně a téměř fotorealisticky. Přesto, že je vlastně celistvá dějová struktura hodně zvláštním způsobem zpracovaná, tak to překvapivě funguje! Než o celý příběh, jde spíše o samostatné špičkově zrealizované sekvence. Když Rango poprvé vejde do taverny a jeho machrování. Rango a jestřáb. Létající Rango v kaňonu za hudebního doprovodu Wagnera. Tyto komické scény jsou úžasné díky perfektnímu načasování interakcí postav s prostředím, ve kterém se zrovna nacházejí. Pak jsou tu ale scény, které jsou naprosto surreálné, snové a zcela přesahují žánr animovaného filmu, a na které už nikdy nezapomenu. Když se jeden podívá, jaké kýčovité zhovadilosti vládnou dnešním multiplexům, musí se smířit s tím, že toto dílo bude nejspíše navždy pohřbeno v útrobách trapných generických jednolitostí pro batolata od Walta, přičemž ten božský chameleon svou výjimečností ponížil i můj milovaný Pixar. P.S: Jsou dvě verze - kinoverze a prodloužená verze. Překvapivě preferuji kinoverzi, protože dodatečná scéna na pláži a závěrečný monolog působily dost zbytečně. ()

1mikeF

Poslední hvězda je spíše za nápady, odvahu a neotřelou animaci postav. Příběh se nějak v tom všem skákání, bouchání a vykřikování "uaaaaaaa" nějak ztratil. ()

smlom8

Film diváka strhne asi jako pixarovský Wall-i – tedy první půlka nabita energií fantazií a zábavou, pak se děj trochu rozvaří, ztuctovatí a máte čas na ten popcorn a colu, či zkontrolovat vaše dítka jak se u filmu baví. Příjemně nekorektní hlášky se spoustou odkazů na klasické westerny - scéna s vrzajícím větrákem parodující úvod hudební klasiky Tenkrát na Západě, přestřelky „v pravé poledne“, hřbitov a-la „hodný, zlý, ošklivý“, samotný název („Django“) , tvář Ducha západu i celkově naruby převrácená zápletka z Tenkrát na Západě …a mnoho dalších. Rango mi dost připomíná Svěrákova „Kukyho“ – hravost malého kluka na režisérské stoličce, příběh stavěný prostinkou duší dítěte kořeněný odkazy a poučkami pro dospěláky. Svěrákův pokus vyzněl líp – možná pro jednoduchost (žádná moderní kompjůtrová 3D animace), ale Rango je rozhodně animák který stojí za rodinnou návštěvu kina. ()

Element2

"And now we ride!". Potom, co mě překvapilo "Tangled", jsem nevěřil, že přijde ještě něco lepšího. Geniální animovaná akce. ()

HAssAN

Najškaredšie filmové postavy sa zišli v tomto filme :D Celý film sa dalo baviť sledovaním jedného ucha, šípu v oku a rôznych výrastkov a zubov púštnych tvorov. posledné minúty boli trošku pomalé ale veď aj deti majú mať z toho nejaké ponaučenie i keď si myslím, že prístupnosť mala byť tak od 15 aby si to človek dokonale vychutnal. Teším sa na originálne znenie. Scéna Rango meet Raoul Duke mnam :D ()

skaann

Průměrný příběh, vtipy klasické animákovské, skvělá hudba a zpracování opravdu vynikající - vážně jsem věřila, že ten muž je herec. :-) ()

Hawaitypek

Okrem pár dobrých vtipov a jednej či dvoch zaujímavých postáv to bolo celé nudné a nevýrazné. Neviem či deti z toho niečo budú mať....3* Priemerná komédia v animovanom podaní.. ()

veverysiak

Rango je úžasná animovaná bájka pre dospelých, na prvý pohľad hlavne zábavná, na druhý predovšetkým poučná, ale to už je údelom bájok, siahnutie po animovanej podobe bolo veľmi vydareným krokom, taktiež zasadenie príbehu do zamrznutého sveta westernoviek je nielen potvrdením, že tento žáner zaslúžene ožíva, ale ponúka perfektné možnosti hyperbolizácie výrazových prostriedkov, a keď pridáme profesionálne animácie a šťavnaté dialógy, výsledok je jasný, takže 85%. ()

Augustus

Minulý rok jsem byl nadšený z Jak vycvičit draka a letos je to pro změnu Rango. Po vizuální stránce si díky studiu ILM nezadá s tím nejlepším od Pixaru. I díky tomu se mu podařilo zachytit věrně atmosféru spaghetti westernů, ze kterých si zároveň nevybíravým způsobem utahuje. Jenom škoda, že v Brně nejde žádná titulkovaná kopie, v původním znění bych si užil film ještě o trochu víc. ()

JohnTheOne

No asi jsem trochu ovlivněn mámou, která mi po celou dobu filmu nadávala, že to zrovna není dobře zvolený film pro pětiletého bráchu. Brácha byl ale nadšený. :-) Takže nevím... Spíš jsem ale ovlivněn českým dabingem, který poslední dobou snáším (hlavně v kině) hůř a hůř. Nutno poznamenat, že tento dabing patřil k těm lepším. Nicméně od tohoto filmu jsem čekal daleko více, než jsem dostal. Film chce být vším, rodinnou komedií, westernem, hlubokým filmem s poselstvím, obsahuje také spoustu filmových citací a narážek, ale ve skutečnosti není ničím. A to by stačilo jen o trochu víc jednoduchosti, přesně tak, jako v trailerech. ()

Dommie

Výborné. Som nadšená hláškami, charaktermi a prostredím. Originálny scenár, páči sa mi zasadenie filmu do westernovej scenérie. A rozhodne treba pozerať v originálnom znení, čo tam po dabingu. ()

barikhartlik

Reklama předčila film. Zřejmě nejsem ten správný fanoušek westernů nebo slaboduchých vtípků a neustálého rychlého neoduševnělého žvanění. Dávám dvě hvězdy jenom za animaci, která byla skutečně zdařilá. ()

jaqubko

*ALERT!* TOTO NIEJE PRE DETI! Rango je jedine pre deti, ktoré vyrastali na divokom západe a už od dňa kedy sa naučili chodiť, pracujú na farme a popíjajú whisky. "Drsný westernový nářez s typickými rozprávkovými črtami. Všetko špinavé a westernové. Nesympatické postavy nevadia, skôr pridávajú na atmosfére, i keď u viacerých bolo hodne ťažké identifikovať živočíšny druh. Videné v originále. 80/100 A to ešte k tomu nepozerávam westerny takže som zachytil len prapusta málo odkazov. Godzilla mi ale udrela do očí =) ()

mouzi

Co se animace tyce, urcite slo o jednu z nejlepsich (technologicky), co jsem kdy videl. Co se deje tyce, nejedna se o nic vic, nez klasicke klise. Premyslim, pro koho jsou vlastne dnesni animaky urceny. Pokud maji byt rodinne, jak je podle tvurcu definovana rodina? Stejne jako v pripade snimku "Hleda se Nemo" dost pochybuji o tom, ze si z toho filmu osmilete dite odnese vic, nez jen spoustu barevnych a hybajicich se obrazku. Johnny Depp byl samozrejme fantasticky, jeho vykon zraje s vekem, stejne skvela byla pomerne mala role Abigail Breslin. Muj oblibenec Bill Nighy prijemne prekvapil, pricemz v jeho pripade se snad nic spatneho cekat neda. Celkove vzato, Verbinski si tu filozofii na zaver mohl odpustit, krom toho se mu konec jaksi vymkl z ruky, nebot nechapu, co tim chtel rici a dej filmu v zaveru nestiha s dechem. Film konci docela zahy a samozrejme debilne, jak to u spravnych animaku ma byt. Takove normalni 3*. EDIT: Vzhledem k tomu, ze i pres sve mouchy se nejedna o zadne becko, mohl si Zimmer odpustit tu kompilacni hudbu a snazit se udelat neco sveho, ten soundtrack je urazka a skoro to vypada, ze hudbu k filmu dal dohromady pres noc. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty