Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

syphonn

Rango je určitě dobrý film, ale k vrcholu mu kousek chybí. Excelentní grafické zpracování, řada povedených fórů (i když jsem se nelámal jako třeba u Tangled), výborné sovy v sombrérech a famózní dabing Deppa. Ale taky pár hlušších míst v příběhu a pro mě dost nepochopitelná scéna Ducha Západu na golfovým vozíku s nějakejma zlatejma soškama nebo co (WTF?). Nicméně Rango bude určitě patřit k tomu lepšímu, co tento rok z animované tvorby uvidíme. ()

kill-tec

Asi jako u každýho animáku je nutnost vytknout nebo vyzdvihnout jako první animaci. V tomto případě bych volil spíš tu druhou variantu, neboť moje oči během filmu nestrádali. Co se týče příběhu, je to pořád to samý, ale s tim už se musí počítat. Občas jsem měl úsměv rovnej, občas koutky vyskočili.. ale zuby jsem vycenil jen jednou, možná dvakrát. Je to prostě oddych.. ale nejsem si jistej, jestli je to vhodný zrovna pro děti. Jsou tam totiž chvílema pasáže, z kterých by si děti rozhodně neměly brát příklad :) ()

Shimitz

Rango zahřeje, ale nezanechá příjemný pocit. Gore měl řadu vynikajících nápadů, které bohužel nedokázal spojit do konzistentního celku - od začátku chrlí jeden skvělý nápad za druhým, strhnout ale nedokáže. Rozpolcenost filmu mezi hrou na malé diváky a poctou divokému západu je pak do očí bijící. Příště si to pohlídej líp, hombre. 73% ()

Wishkah

Tak tenhle animák sem si neskutečně užil. Musím Gore Verbinskymu vyseknout poklonu. Takhle nějak by to natočil i Leone. Celou dobu v kině sem měl žízeň od toho jak prašná a dokonalá byla atmosféra. Film je vtipný, skvěle animovaný a je to sakra dobrý western. Dabing byl velmi kvalitní, ale v originále to musí být bomba. Zajímavé je, že Johnyho Deppa z Ranga cítíte, i když je předabovaný. A hudba Hanse Zimmera je kategorie sama pro sebe. Výtku bych měl jen k několika dětinským vtípkům a taky k té šablonce, které se film držel. Prostě jen další příběh loosera, který se změní v hrdinu. Kdyby v půlce filmu toho hada nemilosrdně odpráskl, když měl možnost, tak to bych teda valil baterky, ale film se bohužel příliš držel té svojí šablonky. Ale malé bezvýznamné plus dávám za výborné cameo v postavě Ducha Západu. Škoda, že se nepovedlo i hlasové cameo k této postavě, ale i tak to bylo super ()

Mleako

Velmi milé překvapení a asi nejlepší animák minimálně tohoto roku. Jak už zmínili ostatní, jedná se o rámcový příběh, kdy rango řeší v malém městečku v poušti problém s vodou, a celé je to protkané spoustou skvělých menších epizodek, které odkazují na filmové klasiky od leonovek až po Coppolovu Apokalypsu. Když k tomu přičteme parádní animaci, povedený dabing (ten originální samozřejmě), příjemný humor a Zimmerovu hudbu, která opět odkazuje na spoustu dalších filmů (tedy předpokládám, že odkazuje, pokud ji vykrádá, tak beru zpět:) a skvěle dotváří atmosféru, máme z toho animované (nejen) westernové hody. P.S. Klidně bych si s Rangem dokázal představit i seriál, ale jen za předpokladu, že by si to udrželo kvalitu a nešlo to hned do bahna jako Tučňáci z Madagaskaru. ()

rostlinka

Třetí hvězdička je za hudbu, která se mi na celém filmu líbila nejvíc. Jinak bych snad dala i dvě... Ačkoliv animace je výborná, tak příběh a stylizace šla zcela mimo mě. Filmy alá western mě nikdy nebraly, ošklivá vypelichaná zvířátka mě nenadchla a hlavní hrdina mi byl po pár minutách tak protivný, že jsem myslela, že to snad nedokoukám. Potom se to trochu zlepšilo, ale mezi mé oblíbené filmy Rango patřit nebude.... ()

iampatrik

80% Chameleon v poušti a plno jiných v podstatě nevzhledných zvířátek ve westernovém rodinném animáků, už jen tahle věta zní docela zajímavě. Zmiňovaný rodinný prvek sice prolíná celým příběhem a jeho většina, ale je to jedna strana mince. Druhá strana mince je o něco vážnější, kde je Rango brán i z pohledu dospělého. Kde a jak se to projevuje nebudu psát, ale určitě si toho člověk všimne a je to to, co tenhle animák dělá zajímavým, trochu jiným. Mimo jiné již zmiňované zvířata, které nejsou zobrazena jako vymazlená panenka Barbie, ale jako zatuchlí kovbojové z divokého západu. Vše v pěkně animaci, kterou okoření i dvě líbívé akční scény, které se doopravdy povedly (honička s barelem vody, závěr). Já se bavil, kvalitní a pokud se to dá říct i originální animák. ()

Crackonosc

Gore Verbinsky je frajer. Piráty sice nesnášim, ale že za kamerou umí mu nemůžu odpírat. U Ranga jen dokazuje, jak vytříbený vkus a dobrý cit při režii má. Něco tak originálního se nerodí často a o to větší radost je si ty střípky kvality vychutnávat. Rango není úplně prvoplánová taškařice, jak se může zdát a rozhodně není pro děti, jak se nám snaží namluvit český distributor. Jeho krása i humor tkví hlavně v drobnostech, vhodném využívání i parodování žánrových klišé, schopnosti filmu vystoupit ze sebe sama a ve hře na hraní různých rolí. Vím, že to takhle asi zní hodně divně, ale on Rango přesně takový je. Není to až taková ujeťárna jako točí Wess Anderson, ale nic konvenčního rozhodně nečejejte. Kdo si libuje v originálních nápadech a kouzelných maličkostech, bude u filmu vrnět blahem i přes jeho kolísající tempo. ()

Neotom

Schéma příběhu Ranga není ničím převratným a jsou v něm ukryty paralely s dalšími animovanými hity nedávné minulosti, jako jsou Auta (opuštěná vesnice, hrdinova romance) nebo Toy Story (ústřední postava snažící se o glorifikaci sebe sama). Čím však své konkurenty převyšuje je humorná složka, jejíž klíčovou součástí jsou nápadité filmové odkazy (Eastwood, Star Wars, Pulp Fiction atd.). Když připočtu ještě nádhernou grafiku a tradičně skvělý hudební doprovod Hanse Zimmera, výsledkem je prozatím nejlepší film roku 2011. 90% ()

Prochy38

Upřímně jsem čekal, že půjde spíše o hovadinu, ale během prvních 20ti minut se z toho vyklubala fakt dobrá westernová komedie. Chvilku jsem řešil problém, jestli se mi ta animace líbí nebo ne, ale když se připlazil chřestýš Jake, měl jsem jasno. Základ příběhu je sice jedno velké klišé, ale zbytek velmi velmi dobře vymyšlený. I jsem přemýšlel o 5*. Nerad bych zapomněl na hudbu. Ta neměla nejmenší chybu. Hlavně titulní melodie. ()

Hanes88

Můžu říct, že jsem byl z počátku dosti skeptický, ale po závěrečných titulcích, jsem byl nakonec spokojen. Není to úplně bůhvíco, ale klidně si to pustím někdy znova. Příjemný filmek. ()

Xavi6

Rango je strašně složitý animovaný film, zpočátku byl pro mě velice nudný, opravdu mě nebavil, ale postupem času ukazoval, že se stojí na to dívat, každopádně začátek toho hodně u mě pokazil. Nejlepší stránkou filmu je každopádně hudba, kde Zimmer umí čím dál víc. :) ()

Beaumont07

Chaotické, nesúrodé a v druhej tretine zúfalo nevtipné (aj Deppovo šaškovanie po čase prestane baviť). Jednotlivé gagy síce samy o sebe fungujú dobre a po technickej stránke je to dokonalé, film však zráža veľmi zdĺhavo sa vyvýjajúci príbeh, ktorý sa pod povrchom dospeláckych narážok, absurdného humoru a (na animák) komplikovaných dialógov ukáže ako praobyčajný a klišoidný. Trochu to zlepšuje záver, kedy sa konečne začne niečo podstatné diať. ()

Darik

Animovaný western? Proč ne. Rango rozhodně western žánr nijak nevykrádá, je vcelku velmi originální a ještě k tomu plný humoru. Je sice pravda, že chvílemi ztrácí dech, ale je to spíš vždy takový ten klid před bouří - bouří smíchu nutno dodat. Efektivní, zábavné a rozhodně skvěle obsazené dobrodružství na vlnách... ehm, tedy spíš na hromadách písku ;) Já se bavil, děcka se rozhodně taky budou bavit a dospělí - no, to už nechám na vás. Za mojí maličkost krásných 80%. ()

J*A*M*A*L

Na Ranga jsem se docela těšil, ale po asi dvaceti minutách mě to docela přestalo bavit.Animace byla nádherná , ale ta zábava...to pro mě ani zábava nebyla no a ani ten film mě moc nebavil.Ale nic tragického to také nebylo jenom to nebylo to co jsem očekával.Prostě starej dobrej Shrek.70% ()

Terezinka198

Co dodat? Johny Depp opět zaválel, hudba Hanse Zimmera je opět mrazivá a Gori Verbinski mě přesvědčil, že je špička i v animácích, nejen v pirátech. Chameleon jako šerif? Na divokém Západě? Co více si mohu přát? ()

jeykey

Není to pro děti, ale je to přímo pro mě. Animace výborná děkuji za 2D. Všechno bylo skvělé a svědčí o tom nadšení a úsměv, který mi vydržel celý film. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty