Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Freemind

Past na filmové kritiky. Hloupoučký příběh, ve kterém jsou brkací a prdící vtipy promíchány se sofistikovanými odkazy na stovky kultovních filmů všech možných žánrů. Do poloviny jsem si ještě nebyl tak úplně jistý, zda na takovou hru přistoupím, ale poslední tvrdě westernová půlhodinka utáhla otěže mému hnidopišství - třikrát hurá pro šupinatého Clinta! ()

Tirion

Příběh není kdovíjak nápaditý. V podstatě je hodně jednoduchý a neoriginální, ale umělecká stránka věci, tj. dabing, zpracování, vizuál a zvuk jsou na špičkové úrovni. Verbinski má užasný tah na branku, smysl pro detail a úžasnou obrazotvornost. Krásně si dokáže hrát se záběrem a s kamerou samotnou. Rango je navíc plný gagů a inteligentního humoru. Je to pecka! ()

blackrain

Ještě nikdy jsem neviděla tak bláznivou a pomatenou animovanou postavičku. Proti Rangovi je i Kung fu Panda naprosto normální. Ale kdyby Rango nebyl taková blaznivka, tak by si s ním nikdo neužil tolik legrace. Soví mariachi neměli chybu. Občas mi připomínali naše tři sudičky, jenže mariachi byli čtyři. ()

SarumanKo

Na animačnej úrovni nevídané majstrovské veľdielo, ktorého prašné prostredie westernového mestečka, bláznivé "halucinogénne" sny, sympatický hrdina i všetky ostatné chlpaté, šupinaté či operené vedľajšie figúrky priam dýchajú životom a valil som oči na tú realistickosť, akú som na plátne nezažil nikdy predtým. A napriek tomu, že námet je pomerne schematický a miestami prebleskne kus infantilnosti, je to film primárne určený dospelému divákovi, originálne vyznievajúci v každom aspekte a s mnohými nezabudnuteľnými scénami. A to ani nie tak kvôli značnej miere násilia, suchého humoru a dospelých vtípkov, ale hlavne preto, lebo ten film je neuveriteľným mixom láskyplného (nielen) westernového odkazovania (scéna s Duchom Západu nádherne vystihuje samotnú podstatu žánra), napínavej akcie, jedinečnej atmosféry a tony sviežich nápadov. Verbinski dokazuje, že je majstrom kvalitnej zábavy, ktorej nechýba tempo ani inteligentný podtón. K tomu prispieva aj geniálny Zimmerov soundtrack. V slovenskom dabingu pozerateľné, ale dôrazne odporúčam pôvodné znenie, ktoré je proste neodolateľné. (90%) ()

gogos

Dokonalý a úžasně vypiplaný vizuál, fenomenální hudební doprovod, skvělá animace, spousty filmových odkazů, perfektní Johny Depp... Jsem dojat, jsem nadšen a bolí mě bránice od smíchu. Rango má vše. Od vizuální stránky, přes skvělý scénář, slušnou zápletku až po zajímavé zvraty. Verbinsky potvrdil, že dobrodružné filmy jsou jeho a že si dokáže poradit i s počítačem vytvořenými postavičkami. Možná to není naprostá dokonalost, ale takhle si představuji dobrodružný film pro odrostlejší publikum... ()

ABLABLABLA

Och, Rango, jak tys mě zklamal. Vypadal jsi zábavně, zajímavě, voněl jsi novotou a svěžestí, ovšem po tvém hereckém výkonu i hraní dalších tvých kolegů na divokém Západě se nic takového bohužel nedostavilo. Jaká škoda, ale nemůžu jinak než tě hodit do průměrných animovaných filmů. Sbohem a pro tvé vlastní dobro doufám, že už tě nikdy neuvidím, abych si ještě nerozmyslela, že jsi mě nudil více, než se mi zdálo. ()

kaylin

Abych byl z tohohle animáku úplně nadšený, to zase ne. Líbilo se mi, jak je pojat jako western, kdy místy to byl skutečně western klasický, místy zase spaghetti. Jenže ten příběh mě nakonec nějak nedostal. Chameleon jako hlavní postava rozhodně dobrý nápad, ale odrovnaný jsem nebyl. Trochu jiný animák, který však rozhodně zaujme. ()

movieband

Ze začátku to vypadalo na podobnou blbost jako Příběh žraloka .... ale pak se to zvrtlo jenom k lepšímu a vyklubal se z toho celkem mazec animák :D nejlepší byl duch západu .... celé mě to tak trochu připomínalo jeden film s Eastwoodem ale už nevim jak se menoval ... fakt další povedený animák, který srší nejen vtipem ale i akcí a dramatickými scénami ()

Hanyou

Divoký západ, tak jak ho má divák nejradši. Vůbec nevadí, že v podání několika ještěrek, žab, myší, koček, králíků, armády krtků a letky netopýrů. Právě naopak. Rango je příkladnou proměnou obyčejného nikoho v hrdinu, kterého si budou pamatovat. Nevadí, že půlka dialogů se vede o vodě a druhá půlka o smrti, tak nějak to dotváří tu správně vyprahlou atmosféru, jakou poušť vyžaduje. Tohle je nový západ. Pistolníci už sem nepatří. ()

katuska138

Dabing mu hodně ubírá na kvalitě. Johnnymu hlasu se prostě nic na světě nevyrovná. Jinak je to celkem milá pohádka s pár skvělýma hláškama a sympatickýma příšerkama. ()

MATADOR

Na Ranga jsem se těšil tak, že jsem se poprvé kouknul na animák v originálním znění a nutno ihned podotknout, že si to ani jinak představit nedokážu. Charisma Ranga je totiž stavěné na perfektním hlasu Johnnyho Deppa, který se musel opravdu vydovádět. Všechny ty perfektní vtípky, které jsou k nalezení v trailerech, obsahuje i nečekaně film, bohužel. On film totiž nenabízí tolik vtipů navíc, což je maximální škoda, jelikož ten potenciál tam byl. Ale i přesto se jedná o originální podívanou, věnovanou spíše odrostlejším divákům, než těm menším a to oceňuji především. Konečně něco, na co se můžu kouknout, aniž bych se "styděl" :D Btw. Potěšil Duch Západu :) ()

salalala

Více než příjemné překvapení. Rango mě dostal na celé čáře, Verbinskiho nemusím, ale tohle mě opravdu hodně překvapilo. Rango je vtipný, úderný a zábavný. Má švih, režie je jistá a je až nehorázné, co tu předvádí. Nevím tedy, jestli je to zrovna dětské, protože některé pasáže mi přijdou dost děsivé. Jinak si ale není na co stěžovat. Je tu plno vtipů, postavička Ranga sama o sobě je vtipná a nosná, je tu dost režijních nápadů. Parodie nejen na westerny je jasná a potvrdí se ve chvíli, kdy uvidíme Ducha Západu :))) Moc roztomilý filmek. Ve druhé půlce tedy lehce drhne a tak nějak zvážní a ubere na tempu, jinak ale velká kvalita. Dabing špatný nebyl, ale originál je originál, už jen kvůli Deppovi. Samozřejmě tu jsou i vtipné vedlejší postavy, zejména indián je "libový" a hláškuje o sto šest. Toho tam mohlo být víc. Hudba v pořádku. Fakt krásný film. 80% ()

togaf

Animovaný western se vším, co k tomu patří. Animace byla moc dobrá, zvláště Rango. A všechny ty nedětské vtipy a odkazy vytahují tenhle animák na slušné čtyři hvězdičky. Musím říct, že mě překvapil hlas Johnnyho Deppa, nebyl tak vlezlý, jak jsem se obávala. Prostě moc dobrej film. ()

Aiax

Pro milovníky a znalce westernů, kteří poberou všechny narážky a odkazy, musí být tohle delikátní lahůdka. Pro nás ostatní jen výjimečně originální a nápaditý animák, který trochu trpí na nevyváženost a "divnou" první půlhodinu (než se člověk rozkouká). Jinak ale nutno vyzvednout špičkovou animaci (možná nejlepší, jakou jsem zatím viděl?), "herecké výkony", a to nejen dabérů, ale i úžasné mimiky postaviček, dokonalé zrežírování některých scén (vstup Ranga do saloonu třeba) a výborný soundtrack. ()

grogodil

Nemý úžas, absolútna spokojnosť a je dosť možné, že aj najlepšia špagetová pocta po hudobnej, no hlavne tej vizuálnej stránke, na akú si v súvislosti s westernami spomeniem. Animácia je proste jedným slovom úchvatná (aj bez 3D) a aj v tých dejovo najfádnejších pasážach si človek môže neustále oči pásť na vypiplaných detailoch prostredia (dúhové lámanie svetla v sprške vody a pod.), či na animácii postavičiek, kde napr. v Rangovej mimike a gestách nie je problém spoznať jeho dabérsky predobraz. Audiovizuálne proste dokonalé, to spaľujúce horko, prach a atmosféra polorozpadnutého mestečka na vás dýcha neustále. Prehľadne natočené akčné karamboly v ktorých sa Rango obtiera o westernové klasiky a zároveň na vás vybafne momentka z Transformerov, alebo Star-Wars, sa síce striedajú pomerne náhle so statickými až yasnenými pasážami, no o nejakej nekonzistencii nemožno hovoriť, pretože všetko je to napechované nápadmi a vtipom natoľko, že som sa ani na chvíľku nenudil...viac podobne dospelých animákov! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty