Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

SaNcHeZ_cz

Rango je domácí chameleon který se shodou náhod ocitl ve westernovém městečku které nutně potřebuje změnu. Gore Verbinski se po superúspěšných pirátech rozhodl natočit originální animák, který kombinuje svěží humor, western a osvědčené prvky, které najdete v téměř každém animáku. Ačkoliv je zde mnoho dobrého je to vyvážené spoustou slabších míst, které opravdu nebaví. V celku je Rango zábavným animovaným příběhem která ač má své mouchy dokáže pobavit, zvláště pokud pochytíte většinu odkazů. Žádná velká sláva to ale není. ()

Rosana

Krásná animace, skvělé postavy a občas se povedl nějaký fórek. Jenom mi to téma a celkově děj strašně připomínal spousty různých filmů. Od "Spláchnutej" počínaje, přes různé animované pohádky až po "Trigun". Jako by to tu už někdy bylo. ()

Wysch

Chytrý, ale strašně hloupý příběh. Chytrý ve svojí formě (velká pocta spaghetti westernům), hloupý ve svém scénáři. Vtipný, místy křečovitě vtipný, ale spíš dospělácky vtipný a dětstky křečovitě vtipný. Škoda jen, že je to spíš epizodický pobíhání sem a tam a některý scény jsou zbytečně natahovaný, a některý scény zbytečně krátký. Depp sice hlasově křepčí, ale Bill Nighy a Timothy Olyphant jsou tu hlavními hvězdami, a za nimi úžasná hlasová změna Isly Fisher. [DVD] ()

Paxxx.cz

Po vizuální stránce povedený animák, příběh mě zde ovšem úplně neoslovil, spíše mě zaujali jen některé pasáže tohoto filmu 6/10. ()

MartinezZ

Nemůžu jinak, už poněkolikáté musím uznat, že tohle se fakt svinsky povedlo :) příběh lůzra, jenž je na druhé straně osvícen Duchem západu v alabastrovém kočáře, zachrání obyvatele Prachu a přes mnohá nebezpečenství ani nezpeceňéros. A to vše jen s jednou kulkou :) ~ Zrežírované poutavě, vtípky, narážky, odkazy i přerody mezi komedií a vážnějšími tóny, skvělé. Ovšem vrcholem je prostě grafika a ty rendery těch nejpodrobnějších drobností jsou dokonalé. A skvělé jsou i bonusy, kdy nahlédnete na ne úplně běžné hraní animáku i pod Zimmerovu ruku. Ten totiž sice možná vykrádá sám sebe, ale má chvíle, kdy dokáže vymyslet něco fakt pěkného a jeho hudba k dění perfektně padne. "Tak ať holky pláčou, improvizuj!" :) ()

Tayen

Rozhodně nejlepší animák (s výjimkou Toy story 3), který jsem za poslední rok viděla. Dech beroucí animace (i Pixar se má co učit), úžasná atmosféra divokého západu, a konečně - žádné žvatlající roztomilé postavičky. Tihle ještěři, chameleoni, hadi a jiná pouštní havěť mají opravdu daleko do velkookých chlupáčů, které v každém animáku tvůrci servírují dětičkám pod nos. V kině byly asi 70% diváků děti a troufám si říct, že asi 10% z nich se bavilo. Taškařice uvolnily místo černému nebo jemnému humoru, které málokteré dítě zachytí (muzikanti houpající se na oprátce a přitom zpívajíc hrdinský příběh?). Tohle je prostě animák pro dospělé, čerstvý vítr ve vzduchu zkaženém americkými mainstreamovým debilitami. A nakonec - lidi, tohle je western jak vyšitý. ()

Praxis

Pocta starým westernovkám! Rango boží mimoň, co se vlastně jen tak náhodou ocitnul v poušti a vůbec netuší. Navíc bojuje s uvědoměním si vlastního JÁ! K tomu bandička správně mimozních sidekicků a božská mexičanská kapela...tadá máme tady zatím asi nejlepší film letošního roku a náhul na animák roku! Dokáže to Verbinsky? P.S.: grafika je luxusní, ILM zase potvrdilo pozici grafických králů... 85% (možná jsem čekal trošku víc, Rangovi paradoxně ublížila příběhová roztříštěnost)...jo a malý mrňouse bych na tenhle film asi nebral... Viděno v původní verzi s titulky ()

ArsenalEagle

Výborný animák z dílny Gore Verbinskiho, u kterého se snad všichni museli někde smát. První třetina filmu - nic moc, na druhou stranu ANIMOVANÝ WESTERN - to tu ještě nebylo a opravdu bravurní film! Hudba Hanse Zimmera byla fascinuicí a zahraná v pravou chvíli. Vytknout musím jen první třetinu a přímočarý - většinou lehce očekávající děj, ale to vše vynahradil Johny Depp a obyvatelé městečka Prach. 90% ()

ivishka

Perfektní animace, která otevřela dveře do světa perfekcionismu. Není pochyb, že byly použity i reálné záběry kamery a tím se zdokonalila celá animovaná "realita". Perfektní propůjčení hlasu Johnnym Deppem a jeho opilecký akcent mě bavil po celou stopáž filmu. Konečně můžu říct, že jsem viděla perfektní animovaný film se skvělou hudbou a tímto smekám před spoluprací dvou velikánů Verbinski a Zimmer. Hned několik nápadů z jiných filmů jsem postřehla přímo při sledování snímku(oči Saurona z Pána prstenů, vypůjčená hudba...). Velmi se mi líbily sovičky co provázely celým filmem, amigo! ()

Jillen

Kdyby to mělo srdce, jako většina Pixarovek, tak se jedná o nejlepší animovaný film všech dob. Pokud 5*, tak za úchvatnou vizuální stránku a za odvahu natočit drahý westernový animák pro dospělé. Spokojenost. 8/10 ()

O.Peta

Novodobý westernový hrdina je tu. Rango se s přehledem řadí po bok takových pistolníků jako je Clint Eastwood nebo Henry Fonda. Proč by taky ne, kdo jiný se může chlubit tím, že složil sedm borců jednou ranou. Na tenhle animák jsem čekal pěknou řádku let, vlastně když nebudu počítat třetí pokračování Toy Story, tak mě naposledy takto dostal Nemo. Po celou dobu se sype jedna hláška za druhou, avšak konečně tím správným dospěláckým stylem. Bylo to znát i na reakcích v sále, zatímco dětské zastoupení vybouchlo smíchy jen asi dvakrát, já se lámal pořád. SUPER!!! ()

Riddick77

Má to spád, pointu, humor pro dospělé i děti, ultrasympatického hlavního hrdinu s výtečným hlasovým projevem Johnnyho Deppa a výborný příběh, který je plný nápadů a odkazů na slavnější filmové kousky. Spíše dospělácký animák, který zaujme neskutečně vypiplanými detaily. 9/10! [18.3.2011_Palace Cinemas_Slovanský dům] ()

JJ.Gibson

Musím říci, že Rango vcelku splnil mé očekávání. Měl velmi dobrou příběhovou rovinu! Konstrukce příběhu byla pevná v základech a to se mi líbílo. Taktéž jsem žasl nad zpracováním, vše bylo krásně barevné a živé a hlavně roztomilé :) Když tomu připočeteme jěště exceletní anglický dabing, dává nám to slušnou podívanout s hezkou atmosférou, bohužel trochu ochuzenou o špetku humoru navíc... Ale jinak spokojenost :) ()

aluna

Rango je věru dospělejší než jiný animáky, to je dobře. Vizuálně je to taky lahůdka - oči krysičky Abigail Breslin a Johnnyho chameleonek jsou k zulíbání, ale Deppovo věčný "áááááá, éééééé, úúúááááá, éééé, ááááááá, úúúééééé" už je k pomilování míň. Na to jeho šaškování jsem už prostě asi alergická, a ač chápu, že to do pohádky patří, leze mi to na nervy i když nechci. Navíc je to chvílema docela nuda. Ale odkaz na Fear and loathing in LV rozesmál, Raoul Duke a dr. Gonzo spolu s ještěrčím králem...to by mohla bejt dobrá párty..."I'm a lizard king, I can do anything." ()

fremy

Hravost Johnnyho Deppa v těle chameleona Ranga. Žasl jsem nad záběry z kaňonu letících hrdinů jak z filmů Star Wars. Film jen plný inteligentního humoru a krásnou podívanou na velkém plátně. ()

GodComplex

"Name's Rango" Hodne jsem se tesil, vizualne to rozhodne nezklamalo, Honza Pokoj si pohrava s klasikama, koncept je vyborny a zacalo to i vyjimecne zabavne. Cim dal vic me to ale otravovalo, vsude sami krtci a krysy a jim podobna armada nerozlisitelnych charakteru a toho Clinta si taky mohli sehnat original, kdyz uz... 6/10 ()

zipper111

Tak drsnej animák jsem už teda dlouho neviděl. Příběh je lehce tutcový, aspoň se mi tak na začátku zdál, ale jakmile jsem uviděl netopýry... saakra byl to hroznej masakr, výborně udělaný, hlavně ta grafika, neskutečná záležitost, až mě někdy rušilo, jak moc je vše detailní a nevěděl jsem, co mám sledovat dřív. Navíc dabing Johnnyho Deppa je prostě dokonalost sama, k dokonalsti by mi stačilo, kdyby "Spirit of the West" namluvil Clint Eastwood. Rango je hodně luxusní záležitost, kterou nejspíš nestačí vidět jednou, jelikož těch obrázků a gagů je tam tolik, že se člověk musí bavit i na po třetí. 4,6* ()

Macejko

Na to, aké má Rango vynikajúce kritiky, som sa mnohokrát až trestuhodne nudil. Naozaj neviem prečo. Vtipov bolo dosť, ale iba na niektorých som sa uchechtol (podotýkam, že IBA uchechtol!) a iné sa mi zase zdali vyložene infantilné. Možno to bolo čiastočne zavinené mizerným slovenským dabingom, ale pochybujem, že by na ňom spočívala celá vina. Dávam tri hviezdy za skvostné technické spracovanie, za akčnú scénu s netopiermi a za štrkáča Jakea (všetky scény s ním sú perfektné a s Nighyho hlasom musia byť už úplne dokonalé), a vyjadrujem nádej, že budúce zhliadnutie v originálnom znení to celé posunie niekam inam. Takto je to ale dosť veľké sklamanie. ()

Freemind

Past na filmové kritiky. Hloupoučký příběh, ve kterém jsou brkací a prdící vtipy promíchány se sofistikovanými odkazy na stovky kultovních filmů všech možných žánrů. Do poloviny jsem si ještě nebyl tak úplně jistý, zda na takovou hru přistoupím, ale poslední tvrdě westernová půlhodinka utáhla otěže mému hnidopišství - třikrát hurá pro šupinatého Clinta! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty