Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

-henry-

Humor a celkový rytmus filmu šel úplně mimo mě, stejně tak vyobrazený svět: něco je děsně (hyper)realistické něco schématické a něco surrealistické a mě se pojetí tvůrců výtvarně nezamlouvalo. Pro děti mi ten mišmaš přišel celkem nevhodný: vedle drsných vtipů a realistického násilí existuje cartoonový hrdina jehož neschopnost odhalí i malé dítě. Většina zvířat vypadá odporně - jako obživlé vycpaniny oblečené fetišistickým preparátorem (včetně ženské Fazolky). Ale rád bych to viděl v dětství, abych věděl, jak by mě tento rodinný animovaný western deformoval ;) ()

johhny007

Tak zaprvé bych ktomu chtěl říct , že je to asi jediný (?) westernový animák co jsem kdy viděl a také to nebylo takové to normální animační zpracování , ale originální asi tomu nic nechybělo super děj , super dabing za mě ---------85%------ ()

godspeed

Vizuální zpracování fantastické, nicméně žánrově velmi rozbité. Jako většina mám pocit, že jsem koukal na ne zcela povedený slepenec výborných epizodek. ()

kyLuke

Já nevím , ale Oscara za nejlepší animák měl dostat v tomhle roce asi Tintin , ale to nemění můj názor , že je tenhle animovaný western geniální !!! ()

Lobotommy

This is bat country! Dobrá hudba. Malebné postavičky. Ale to, co by tam mělo být a muselo být, tam není. Kde je příběh? Kde hlas Clinta Eastwooda? A když tam už muselo být všechno ostatní, proč tam nikde nebyl Walda Matuška? Nevím! Ale ani Johnny Deppka z toho pro mě neudělal veledílo, jako to umí kdykoliv jindy. Zapnul s nadějí, a pak chtěl vypnout raději... Ale hudba mě udržela. Za ni dám i tu třetí hvězdu. ()

Mijagi

Nemusíte mít doma nutně terárko, aby se vám zalíbil tento ulítlý chameleóní animák. Propracovaná dějová linie s dokonale zakomponovanými prvky klasických westernů, jednotlivé scény pohrávající si se smysli diváků, a to nejen s těmi zrakovými – kapky vypařující se hned po dopadu na rozpálenou zem ve mně vyvolávaly pocit žízně, atmosféra města Prachu byla doslova spalující – a do toho velmi zdařilý hudební podklad, který zde tvoří důležitou složku, v podání mistra Hanse Zimmera. Po dlouhé době mám chuť si poslechnout soundtrack filmu i samostatně bez vizuálního doprovodu. Pokud by scénář obsahoval více vybroušených vtipů (v několika pasážích je cítit jejich absence), neváhal bych dát plné hodnocení. ()

Hexa

Já vim, že nic nejde udělat úplně autenticky, ale takhle zmrvit chameleona je skoro na vraždu. Prsty bych ještě chápala (musí držet věci), barvoměnu bych taky pochopila a asi to jinak už nikdy nebude, ale co ten krk?! a ten ocas? proč v KAŽDYM filmu, kde vystupuje chameleon mu překroutí ocas?! Ten "chameleon" ten film kazí ()

DadysGirl

Viděla jsem v kině s dabingem a kupodivu nelituji, povedl se! Hlášky, vtipné scénky - animák jak má být... Soví band by si zasloužil samostatný film :) ()

Izz

Verbinski s Deppem napravují závěr pirátské trilogie a daří se jim to náramně! Nebýt Na vlásku,neváhám Ranga označit za nejlepší animák loňského roku. ()

beso74

Kde sa hrabe Django, Ringo či kdejaký gringo. Prichádza pištoľník s rýchlejším jazykom a poprípade aj nohami ako ktokoľvek iný. Spaghetti western zo všetkým čo k tomu patrí. Hlavný hrdina, ktorý nie je až tak úplne dokonalý, zástupy zloduchov, bláznivé prestrelky, srdcová dáma a k tomu množstvo, množstvo humoru. Všetko to je podfarbené výborne naaranžovaným hudobným podmazom, ktorý dokáže zdramatizovať už aj tak vypäté akčné scény. Až sa to hanbím povedať, ale cítil som sa ako malé decko, smial som sa, ochkal a prejavoval nadšenie aj inými, nie vždy opísateľnými spôsobmi, k tomu aby som bol dokonale šťastný, mi v tomto prípade chýbala už len maličkosť, o niečo lepší príbeh. ()

jadran90

Hodný, zlý a animovaný ošklivý. Koho by napadlo, že tentokrát se nám Johny Depp zjeví jako chameleon? Hned na úvod musím říct, že Rango je mnohem víc pro dospělé než pro děti. Zejména druh humoru byl dost často za hranicí slušnosti. Westernová atmosféra musela potěšit řadu fanoušku a dokonce i já, westernový analfabet, jsem poznal pár odkazů. Trochu zklamaně dávám nakonec jen tři hvězdy. Dvě třetiny filmu jsem se skvěle bavil u netradiční komedie se skvělou hudbou. Nápaditost a přehlednost akce brala dech. No a ten chameleon předem odsouzený k smrti byl prostě sympaťák. Trochu melancholik, trochu chytrák. Jenže konec filmu je slabý a dost jsem se při něm trápil. Grafika byla působivější než mnohé 3D. I postavy byly celkem pěkné, ale některé se mi kvůli podobnosti pletly. No a vždycky když to pěkně frčelo se to najednou nepochopitelně zadrhlo. ()

louski

Jednou jsme na to s kamarády narazili v TV. Vůbec nám nevadila i druhá projekce ve stejném dni. Velice příjemná a animačně skvělá zábava. Clinťák tomu všemu jen nasadil korunu :) ()

Margerie

Nejnudnější animák, který jsem kdy viděla. Myslela jsem si, že v animované podobě zvládnu jakýkoliv žánr, ale očividně ne. Nesnáším western, a to i ten kreslený. Animace je na rok 2011 opravdu hodně špatná, postavy, které mají vypadat odpudivě, se prostě nedají udělat jen tak, že poskládáme jednotlivé ohavné části těla k sobě. Zasmála jsem asi dvakrát, jinak jsem se celou dobu nehorázně nudila. Tohle má být film určený pro starší věkovou kategorii než tu do 10 let, ale zpracování tomu neodpovídá. Výsledek? Vážně nevím, pro koho je to určené. Příběh veškerý žádný, nepovedená animace, nezajímavé dialogy... 40% s odřenýma ušima! ()

RAFT

Pěkně udělanej westernovej animovaný film.Skvěle zpracovanej akorát ze začátku mi to zase připadalo jako piráti z karibiku . ()

Lord.Speedr

Anime Wester, a chameleon v převleku, co to je?......Co to je, vlastně tento film ani nejde dostatečně dobře a stručně popsat, já doporučuji shlédnou tento film, protože na něco podobného si asi dlouho počkáme. Scény jsou přímo boží a ty bitky mezi chameleonem a chřestýšem jsou nezapomenutelné, to co mě nejvíce dostalo, tak je za 1.,když přišel Rango do hospody a napil se toho kaktusového koktejlu, hned za tím je to, když stuhla ONA CHAMELEON, omlouvám se, jméno se mi momentálně nevybavuje a poslední parádní podívaná je když promlouvá Rango se starým vyschlým Eastwoodem a to rozhodně není zdaleka vše, film má poutaví příběh, hezky a jednoduše vykreslené postavičky a hlavně dobře zpracovaný dabing, a to jak česky, tak v původním vydání. Rozhodně si nenechejte ujít. :-) ()

Úžasné audiovizuální zpracování bohužel podkopané sterilním příběhem, otravným hlavním hrdinou (který mi po celou dobu připomínal jar jara). Fakt jsem doufal, že na konci zemře. K tomu staré dobré okoukané zápletky (odhalení lháře). Drtivá většina vtipů mi příšla kousavá a nucená. Pro mě velké zklamání. ()

BruceW

Není to špatné, jenže to prostě není ani nijak extra dobré. Určitě se mi moc líbí zápletka, kde se všechno točí kolem vody a jedné zmatené postavy, která moc neví, co vlastně sama se sebou. Jeho hledání vlastního smyslu a při tom i jen tak náhodou záchrana jednoho zapadlého města je moc krásná podstat snímku. Animáky ale pořád beru především jako filmy pro děti a přitom se tady pořád střílí a spoustu těch potvůrek není ani poznat, co je to za zvířátko. Děti v Americe asi mají vztah k westernům už od útlého věku, ale myslím, že tady v Evropě je to pro nás trochu moc zvláštní pro děti. Trochu puritánský komentář :) ()

J.e.r.e.c

What a shame! Další vizuálně ohromující blbost. Rango má nejlepší grafiku a animaci, co jsem kdy viděl, hoši z ILM by rozstříleli Pixar a jemu podobné na hadry. Proč to ale musí být tak šílená krávovina? Odpověď se skrývá ve jméně režiséra, a když řeknu Piráti z Karibiku, zelení a šupinatí už vědí. Rango je nabušen velmi podobným ne/humorem, který na mě bohužel nezabírá, nezasmál jsem se snad ani jednou. Nemůžu říct, že by se tvůrci nesnažili mě pobavit, naopak, je tu asi tuna fórků a půl tuny narážek na kdejakou klasiku filmového plátna. Ale tyhle dva světy se vůbec nepovedlo skloubit dohromady. Asi jako kdybyste nacpali Eastwooda do Boratových plavek a čekali, že to bude hrozně cool. Snaha dělat legraci je navíc příliš okatá a vykalkulovaná. Příklad: Nervydrásající pistolnický souboj; utichne hudební variace na nějakou melodii od Morriconeho, Rango pomalu a soustředěně kráčí vstříc svému protivníkovi, hodiny odbývají pravé poledne... najednou kolem proletí vážka, chameleon po ní chňapne jazykem, ale místo, aby ji hned zhltnul, tak se mu zarazí napříč přes tlamu a chvíli to trvá, než jí vcucne. Pokud máte podobné vtípky rádi, budete si lebedit, na mě to působilo jednak rušivě a naprosto nepatřičně, druhak velmi předvídatelně. Kromě situačního humoru se vtipkuje i slovně, a to je snad ještě horší. Jsou tu asi dvě rozvláčnější pasáže nasáklé zasmušilou a osamělou náladou, které z naspeedovaného zbytku trčí jako silueta osamělého jezdce vprostřed pouště. Tyto momenty fungují tak dobře, až mě to zarazilo. Ať sním svůj kloubouk, jestli by Rango jako vážný film nebyl pecka, temnější odstíny mu sluší jako démonickému Chřestýši Jakeovi rotační kulomet. Ale osud chtěl tomu, abychom raději měli další bláznivou komedii... Hudba je OK, ale nic divokozápadoborného, podle zdějších ohlasů jsem se těšil na daleko monumentálnější palbu. A od Rangových koltů jsem ji čekal taky. 70 % ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty