Dream Theater: Live at Budokan

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Japonsko / Veľká Británia, 2004, 180 min

5. októbra 2004 vydala americká progresívnometalová skupina DREAM THEATER záznam svojho koncertu z Japonska. Odohrali ho 26. apríla 2004 v tokijskej Nippon Budokan Hall. Záznam bol vydaný ako 3CD a 2DVD. Disk 1 obsahuje samotný koncert a disk 2 obsahuje bonusový materiál.

Skupinu DREAM THEATER tvoria:

14. Solitary Shell – 5:51
15. Stream of Consciousness – 10:55
16. Disappear – 5:55
17. Pull Me Under – 9:00
18. In the Name of God – 17:36 (Stefan_M)

Kusko.t2

Skoro trojhodinové vystúpenie a zároveň vyvrcholenie turné skupiny v Japonsku (Tokyo) v plnej paráde. Ešte väčšia pecka ako Metropolis 2000 - Scenes from New York. ()

edy66

Koncert dobře znám. Dream Theater jsou prostě má srdeční záležitost. Právě jsem dojel tento koncert z mého blue ray disku a jsem nadšen. Kapela prostě šlape na 100% a stejné je i mé hodnocení. Není co dodat, to se musí vidět a slyšet. ()

arcticsky

No jo...ti muzikanti jsou vynikající, ale nevím nevím...chvílemi je to dost nabubřelé a zavání to dokonale profesionálně odvedeným NIC....a to v hudbě nemám rád. ()

1mArc0

Temné, zádumčivé, progresívne, Budokan má svojskú atmosféru, čo len dotvára výborne hudbu Dream Theater nie je to len o počúvanie muziky, aj o tom čo znamená spolu hrať, Japonci z nich šalejú, najmä na začiatku "This Dying soul" , kde si idú svoje jedna kapela, a obecenstvo. Odvážne, že James LaBrie obliekol bielu košeľu, čo v Ázijskej kultúre, biela znamená smrť. Kvalitný obraz, zvuk nehovoriac, tak skvele ozvučenú kapelu, počuje človek na máloktorom DVD! /95 %/ ()

MartyMcFly89

Nesouhlasím. Je mi líto, že musím potopit jeden z koncertů mé nejoblíbenější skupiny, ale toto vystoupení mi nepřijde lepší, než např. Score. Ani lepší než Scény z NY. Ani výběr písniček mě tolik neuspokojil. No lidé, řekněte si. Má tento záznam na Score ? Podle mého ne. 66% ()

Palizer

Vrchol geniality. Perfektne spracované. Môj najobľúbenejší koncert. Tychto panov umelcov a velkych profesionalov som videl tri krat a vzdy totalna pecka. Uz sa tesim na dalsi koncert:-) ()