Válečná mašinerie nacistů

• Veľká Británia War Machines of WWII - Nazis, The
všetky plagáty
Veľká Británia, 2007, 450 min

V srdci každé války stojí strategie. A za každou strategií stojí vojenská mašinérie, která v době války spojuje jednotlivé národy dohromady, aby mohly dojít ke společnému vítězství. Když mašinérie funguje správně, stává se z ní šelma, kterou nikdo nezastaví. A naopak, když jednotlivé složky přesně nezapadají do sebe, katastrofa je doslova za dveřmi. Důraz na vojenskou mašinérii byl nejvíce patrný v průběhu 2. světové války. A právě na ni se soustředí strhující dokumentární cyklus, jehož prvních deset dílů nabízí podrobný pohled do mašinérie nacistů. Od Hitlerovy armády, přes vzdušné síly Luftwaffe a námořníky z Kreigsmarine, až po fanatické mladíky z Hitlerjugend. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Kvalitní dokument, ukazující válečnou sílu nacistů. Od pěchoty přes námořnictvo až po letadla. Dokument přináší řadu zajímavých informací a ukazuje první nezdary ještě z dob první sv. války až po zdrcující úspěchy z druhé sv. války. Ke kvalitě dokumentu přispívá i dobře vybraný hudební doprovod. ()

SOLOM.

Těch 450 minut byla vážně velká porce – nemůžu říci, že by tento desetidílný dokument byl vyložená bomba, ale do ODPADU měl rozhodně hodně daleko. Všech 5 částí (Armáda, Letectvo, Námořnictvo, SS, Hitlerjugend) v sobě skrývá spoustu zajímavých informací a archivních záběrů. Bohužel spousta záběrů se skutečně opakuje neustále dokola (za tohle by tvůrci měli dostat přes držku, protože když někdo během těch 45 minut vidí jeden záběr snad 15x – to už je na palici) a snad každá z těch hlavních 5 částí má stejný začátek – pojednává o tom jak se Hitler dostal k moci, což rovněž začne nudit, pokud se díváte poctivě na každý díl a posloucháte pořád to samé (opět i s těmi samými záběry a fotkami) – to však byli asi jediné negativa. Jinak jsem si každý díl v rámci možností užil a dozvěděl se i něco málo nového (co jsem neviděl už jinde…). 70% ()

Orlau32

Dokumentární film (seriál) od Wehrmachtu až po SS a Hitlerjugend. Dokumenty jsou sebrané z německých Wochenschau (Filmový týdeník), jenže mohli uspořádání věnovat větší pozornost a též čtený dabing byl čten tak monotonně, že to člověka málem uspávalo. Některé pasáže ovšem byly výborné (zvláště u Kriegsmarine (loďstvo). ()

Petoss1

Dokument, ktorý ukazuje všetky zložky najlepšej a najvyspelejšej armády 20. storočia. Nechápem to hodnotenie a ten kto tomu dá odpad musí byť asi veľký znalec. 90% ()

mirec88

Výborný dokument podrobne ukazujúci silu a mohutnosť nemeckej armády. Najviac ma zaujala časť venovaná Hitlerjugend, kde som krútil hlavou nad fanatizmom nemeckých detí a ľutoval som ich, že tak boli zmanipulovaní, že svojich vlastných rodinných príslušníkov udávali esesákom. Fakt sila. Samozrejme aj ostatné časti boli zaujímavé, aspoň som spoznal akú vyspelú mali Nemci armádu. 5. hviezdičku nedám len kvôli dosť často sa opakujúcim záberom. ()

Bubakoff odpad!

To, že se v podobných dokumentech opakují záběry...to se dá čekat a překousnout. Ale mí tu drzost udělat 3/4 hodinovej díl ze smyčky záběrů v délce nejvýše pět minut...to je skutečně moc!!! Upozorňuju a varuju všechny, ruce pryč od tohoto "seriálu". ()