Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

Zombiepod

Moderné westerny pochádzajúce zo súčasného hollywoodu sa westernmi ani vlastne nazvať nedajú, a Lone Ranger dopadol podobne. To, že film bol údajne "fail" alebo "prepadák", ma dosť diví, pretože Verbinski si ide stále za svojim. Je síce pravda, že Depp v roli pošahaného indiána vykráda sám seba a ukazuje len staré známe finty (čo však nie je zlé - presne tak ho máme radi), mohol byť postavou o trochu výraznejšou, ako aj Helena. Obsadenie jazdca maximálne nevhodné, film samotný je určený skôr mladšiemu publiku a stopáž vzhľadom na tento fakt až príliš rozsiahla a zbytočná. Prečo však také hodnotenie? Keď odpustím uvedené zápory, uznávam že som sa veľmi dobre bavil, mnoho scén rozosmialo, scenár bol viac než solídny a nakrútene to bolo fantasticky. Plno scén stavaných len na efekt je v tomto prípade veľké plus a nemôžem povedať že by som sa zvlášť nudil. /75%/ ()

windows

...zlatý průměr. Docela dobrý děj. Hodně zajímavý kůň. Ten předváděl kousky. I zajíci mě pobavili. Nedávno jsem zkoukl supermana a tohle byla daleko lepší jízda! ()

satanjel

Johnny Depp zase ukázal svoju hereckú genialitu. Bol to jedine on, ktorý udržal tento film nad hranicou trápnosti. Akčné scény boli správne halivúdsky praštené, až som chrochtal čipsy a k tomu priblblý ksichtík Jacka Sparrowa bol správne namiešaným koktejlom. Film bol ale velmi nevyvážený. Miestami labúžo, miestami hovadina. Aspoň tú vranu alebo králikov si mohli odpustiť. ()

Zl0

Úplne v pohode oddychovka. Asi jediné čo mi vadí je že hlavným hrdinom dajú riešenie na dosah, lebo arcilotor je dolapiteľný lusknutím prsta, mohol by byť koniec filmu, no stane sa niečo neočakávané a film sa ťahá ďalej dobrú tretinu. Problém je že to každý očakáva a tak to prestáva plniť funkciu. Napriek tomu že to bolo plné prvoplánových vtipov, som sa sem tam aj nasmial, hlavne pri záverečnej vlakovej naháňačke. ()

Basso

Vyzerá to tak, že Verbinski sa stále nezmieril s koncom pirátov. Opäť vsadil na Johnyho Deppa, ktorý bol vo filme absolútne doma. Úloha bláznivého, ale napriek tomu múdreho Indiána mu sadla ako riť na šerbel. Celý dej bol zasadený do veľmi zaujímavého prostredia klasickej Ameriky, tak ako ju poznáme z čias Winnetoua. Finálna bitka - absolútna komédia, ale inak hodnotím pozitívne. ()

Gromit

Piráti z Karibiku na Divokém západě? I tak by se to dalo říct. Jen tu místo excentrického piráta máme excentrického indiána, místo udatného kováře udatného kovboje a místo červenokabátníků modrokabátníky. Ano, místy to je přeplácané, místy nepřehledné, ale ani tak nemá nuda šanci. Protože Osamělý jezdec je velmi zábavný film a nesnaží se ani předstírat, že je něčím víc. Nepochybuji o tom, že jeho tvůrci chtěli v prvé řadě vydělat velké peníze (což se jaksi nepodařilo), ale proč bych jim to měl mít za zlé? A proč zapírat, že při druhém shlédnutí jsem se bavil ještě víc než při prvním...? Suma sumárum, vidím to na slušné čtyři hvězdičky. ()

kyLuke

Výborný americký propadák , který by po zkrácení stopáže o cca půl hodiny (a více) byl dokonalým letním blockbusterem . Skvělá režie Gore Verbinskiho , úžasná hudba Hanse Zimmera ( letos má asi nejlepší rok v jeho kariéře ! ) , skvělí herci ( Johny Depp je výborný , jen kdyby občas nevykrádal sám sebe ) a výborné triky dělají z tohoto filmu velmi stravitelný zážitek . Jediné mínus je scénář , neboť první a poslední půlhodinka jsou dokonalé ( závěrečná scéna na vlaku je naprosto úchvatná ) a zbytek filmu tuctový , až nadprůměrný . No jo , holt se mi ještě u žádného jiného filmu nestalo , že bych v hodině a půl říkal , že dám stoprocentně tři hvězdičky a po půl hodině se rozmyslel , že dám určitě čtyři . Výborný komediální western !!! Rozbor filmu najdete na :http://www.kylukew.blogspot.cz/2013_11_01_archive.html ()

hamir0

Docela slušný film, bohužel ale tempem hodně nevyrovnaný a zbytečně natahovaný. Šikovný střihač by z toho mohl udělat výborný stominutový trhák. Takhle ale musím dát jen tři hvězdy, i když fungující dvojice Depp a kůň by si možná zasloužila víc. ()

TommyDiamond

Režisér Gore Verbinski si na záda naložil pořádně těžkej batoh. Taky se mu hned povedl propadák roku. A to je, když filmový svět čeká megahit a dostane pouze průměr (minulý rok takto bodoval John Carter)…. I zde čtu, že Osamělý jezdec je vážně velkým zklamáním pro více lidí a já jsem na tom plně stejně. Čekal jsem podobnou pecku jakou byl Nespoutaný Django. Ale oproti Djangovi je Jezdec pouhou zývačkou. Čím to je, že Osamělý jezdec neuspěl, jak se očekávalo? Hlavním kamenem úrazu byla podle mě postava prokurátora/ jezdce. Takhle si prostě westernového hrdinu nepředstavuju. Arnie Hammer mě nepřesvědčil.... I když je vážně dobře, že náš indián Tonto (J.Deep) celý film úspěšně baví, tak mám pocit, že to celému filmu ubírá na vážnosti. Některé důležité scény pak působí až groteskně.... I přes zápory má u mě film tři hvězdy. Trhák to sice nebyl, ale koukatelný to rozhodně bylo.... ()

Colchack

Keby to malo namiesto 2 a pol hodiny hodinku a pol tak by som pouvažoval o 4* ale takto je to strašne ale strašne dlhé...na škodu veci. ()

papadoce

Jediný dôvod prečo by som dal 4,5 je ten, že občas som mal dojem akoby sa film nevedel rozhodnúť či chce iba baviť divákov alebo sa tváriť vážne. Mne sa to ale ako celok páčilo a záverečná scéna s vlakmi si zaslúži plných 5. Jednoznačne jeden z najnedocenenejších blockbusterov. Depp ma bavil oveľa viac než v pirátoch. ()

Eleron

Na triko snímku se k mým uším i očím dostalo plno rozličných názorů. Některé kritizovaly, jiné vynášely do nebe. Proto jsem se rozhodla film vyzkoušet. A nejspíš by se patřilo dodat „Na vlastní nebezpečí". Protože přesně tohle vás čeká... neurčitá slátanina, která ani sama pořádně netuší, o čem je. Depp vykrádající svoje předešlé postavičky s nulovým efektem na vaše koutky i srdce. Pojem fyzika tvůrcům očividně nic neříkal. Zároveň se mi mozek musel pozastavit nad nesmrtelností postav. Normální člověk by si při scéně vykolejeného vlaku musel zpřelámat všechny možné i nemožné kosti nejmíň na 5x. Hlavní hrdinové se možná maličko zašpinili. Prosím, neurážejte mě! O závěrečné záležitosti s vlaky, jež diváka zabaví maximálně po dobu 2 minut, radši dále pomlčím. Necítím potřebu se k Osamělému jezdci kdy v budoucnu vracet. A pokud by se mi přeci jen smůla nalepila na podrážku, pravděpodobně snížím hodnocení o jednu hvězdičku. Ani jindy fantastický Depp v tomhle případě Disney nezachránil. ()

vozralec

Vysoký rozpočet je vidět především na velkolepé výpravě a akčních scénách. Ačkoliv je film od Disneyho, tak není úplně vyměklý a pár drsnějších záběrů se tu najde. Vynechat do očí bijící rádoby humorné momenty by snímku prospělo. ()

john.h

Průměrná šedá nuda ne nepodobná filtru, který je celý film používaný. Přitom plejáda zajímavých herců. Tudy cesta k blockbusterům s ultra výdělky nevede... ()

ANTYCHRYST

No tak to je docela oříšek tahle westernovka. Hodně smíšené pocity po shlédnutí, kdy po závěrečné půlhodinové akcí nabité jízdě, převládal pozitivní dojem, ale když si vzpomenu na hluchá místa filmu, kterejch je bohužel více nežli těch dobrejch momentů, tak nevím co si o tom myslet. Fakt škoda... tohle mohl bejt sakra vymazlenej biják, plnej luxusních scenérií, superkoně :) bláznivého indiána a několika padouchů. Nakonec však místo kvalitního díla máme pouze průměrnej film ovšem s hodně nadprůměrnou hudbou od mistra Zimmera - zejména pak závěrečná část. 60% ()

kenileja

Film pro mě představuje chytře zkombinovanou zábavu a napětí. Nebýt originálních, chytlavých vtípků Johnny Deppa i Armieho Hammera (mimochodem velký talent), film by postrádal jistou dávku přitažlivosti a přiznávám, že ty vtipné momenty jsou hnacím motorem celého Osamělého jezdce. Nečekaně mě to bavilo od první po poslední minuty, přestože nejsem žádný příznivce westernu, ani dobrodružných filmů obecně. Body navíc pro úžasné efekty (práce s tou lokomotivou) a hudbu. ()

Bezda22

Přehnaný, nechutně přehnaný to je :-D. Depp je takovej Sparrow na Divokym západě, ale to nevadí. Má to sice slabší chvilky, ale umí to bejt vtipný a akce, tý akce tam je a je to tak strašně přehnaný. Ale tim je to zábavný. A vo zábavu u filmu přece jde ne? 70% ()

GudMen

K Osamělému jezdci jsem se dostal ve chvíli, kdy již byl řádným lidovým soudem odkázán do propadliště filmových dějin, a ani zjištění, že o hudební doprovod se nepostaral můj oblíbený chlapec z Detroitu, jak jsem si ještě do poslední chvíle myslel, mi na náladě nepřidalo. Nicméně Verbinski předčil veškerá má očekávání, Depp neomrzel a neokoukané tváře zaujaly, především pak kukuč Ruth Wilsonové. Kde je tedy do komančských zadelí problém? Bílý oř zřejmě holt přicválal ve špatnou dobu na špatné místo. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády