Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

prasacimor

Film, ktorý určite nebol hoden môjho 1000eho ohodnotenia na CSFD. A tak som sa tešil. Najväčší hype za posledné roky, ktorého 86% je výsmechom poctivej filmáriny a hanbou uživatelov CSFD, že sa na tom podielajú. ()

Kangaxx

Viac krvi ako v novom Rambovi, z toho 90% ma na svedomí 11-ročné dievča, ktoré púšťa tvrdšie hlášky ako Bruce Willis v najlepších rokoch. Tak toto som ešte nevidel. Už na prvý pohľad ide o zvrátenosť, avšak o zvrátenosť so svojským štýlom a sviežim humorom, ktorý nedovolí divákovi nudiť sa ani počas nadpriemerne dlhej stopáže. Keby obdobný štýl zvolili už v počiatkoch blbosti ako Spiderman a jeho klony, možno by som mal k "heroes" tématike úplne iný vzťah :-). ()

P1tr

Hype škodí. Od Kick-Ass jsem čekal až moc a dostal jsem méně, než jsem čekal. Bavil jsem se dobře, ale rozhodně mě snímek nepřevědčil o své auře vyjímečnosti. Ano, je to brutální, nebere si to servítky, ale to mi nestačí. Přijde mi, že se ve filmu věci dějí až příliš rychle a i když jsou natočeny velice cool, je to asi jediné, co lze o filmu říci. Vypadá to cool, ale pod povrchem mi to přišlo poněkud prázdnější, než jsem čekal. Přesto jsem se dobře bavil, lépe, než u spousty současných filmů, ale bohužel velká očekávání v tomto případě hrály proti Kick-Ass. ()

Specs

Hlášky: Dave Lizewski: - "Proboha, copak to není divný? Tisíce lidí chtěj být Paris Hilton, ale nikdo nechce být Spider-Man." Marty: - "Jo, proč asi, nemá žádný prsa." Todd: - "Možná kvůli pornu, on nemá svoje porno." Marty: - "Slyšeli jste snad někdy 'Noc u Spidermana'?" & Damon Macready: - "Už jsi přemýšlela, co bys chtěla k narozeninám?" Mindy Macready: - "Můžu dostat štěně?" Damon Macready: (překvapeně) - "Chceš psa?" Mindy Macready: - "Jo, srandovního a roztomilého. A film Brath." (Damon Macready je zaskočen.) Mindy Macready: (směje se) - "Jen si z tebe dělám srandu. Chci skládací nůž, model 42." Damon Macready: (s úlevou) - "Dítě, vždycky mě dostaneš!" & Dave Lizewski: - "Každý sériový vrah přece ví, že pouze snít nestačí." & jeden ze rváčů: - "Co to s tebou je člověče? Chceš zemřít pro nějaký kus hovna? Seš ty normální?" Dave Lizewski: - "Tři šupáci proti jednomu, zatímco se ostatní dívaj?! A ptáš se, co je se mnou špatně?! Jo, radši bych umřel!" & Dave Lizewski: - "Jak vás najít?" Hit Girl: (sarkasticky) - "Stačí zavolat na úřad starosty. Máme na nebi zvláštní signál, který září jako velký péro." & Dave Lizewski: - "Jaký je rozdíl mezi Spider-Manem a Peterem Parkerem? Spider-Man sbalil holku." & Katie Deauxma: - "Dave?! Co to sakra děláš?! Proč jsi oblečený jako Kick Ass?" Dave Lizewski: - "Protože jsem Kick Ass." Katie Deauxma: - "O čem to mluvíš?" Dave Lizewski: - "A navíc nejsem gej." Katie Deauxma: - "Sakra!" & Dave Lizewski: - "Navzdory kovovým kostem a s nervovými zakončeními v prdeli... vám říkám - tohle sakra bolelo. Ale ne tak jako představa, že všechno opustím. Katie, mýho tátu, Todda a Martyho... a všechno, co jsem ještě nestihl udělat. Jako například udělat si řidičák, nebo vidět naše společné děti s Katie... nebo jak dopadl seriál Ztraceni. A pokud si myslíš, že zatímco se tady s tebou bavím, všechno dobře dopadne... přestaň být taková naivka! Sakra kámo, nikdy si neviděl Sin city?, Sunset Boulevard?, American beauty?" & Big Daddy: - "Dobrá práce. Jsem na tebe tak pyšný. Jsi v pořádku?" Hit Girl: - "Když mě střelil, bolelo to více, než když si to byl ty." Big Daddy: - "Protože jsem použil menší kalibr dítě." Hit Girl: - "Ty jsi ten nejlaskavější táta na světě." Big Daddy: - "Miluji tě." Hit Girl: - "Taky tě miluji tati... taky tě miluji. Sladké sny." & Dave Lizewski: - "Nebýt tebe, byl bych mrtvý." Hit Girl: - "Nebýt tebe... můj táta by žil." & Huge Goon: - "Na to vám seru, jdu pro bazuku." ()

tommmy89

Prekvapivo ma Kick-Ass (Nářez) dostal do rozpakov niekoľko krát a to : "Nasadenie superhrdinu v obsadení malého dievčaťa, emócie, jemná dávka erotiky, akčné okienko a veľa iných...." Odhlidanuc od toho, že N.Cage, vo vedľajšej úlohe patrí do desiatky obľúbených hercov, zahral úlohu "taťky" veľmi dobre. Mimo pozitív ma film trochu nudil niektorými scénami, ktoré sa dali predpokladať a boli moc preplácané, ako vystrihnuté z "American News". A však, na druhej strane ma film prinútil zmeniť názor hneď niekoľkými záležitosťami => Dávno som sa tak dobre nezasmial na humorných scénach (Ako zuřivec skočil z trámu a zanadával ..... nadávka akosi zanikla a to z druhého uhlu pohľadu, pretože superhrdinu nemôže bolieť obyčajný pád z metrovej výšky" :) Taktiež sa mi páčilo, ako hlavná postava v úzadí komentovala dej filmu a nie obyčajným monológom, ale tzv. "humornou predtuchou, čo by sa malo stať" :) Výborný film, teda 5 z 5 ()

Linkyc

Ať mě klidně Chloe Moretz kopne do zadku, jen když uvidím ty její bojové kousky. Tenhle film je vážne akční pecka co se s ničím nemaže. Pro mne je to kult, který jen tak nic nepřekoná. ()

jenik71

Komiksy zrovna moc v oblibě nemám. Na Kick-Ass jsem se podíval jen ze dvou důvodů - 1.) poměrně vysoké hodnocení 2.) Nicolas Cage. Tenhle film jsem vnímal spíše jako povedenou parodii se zajímavým zpracováním. Je to takový nevšední mix komedie, akce a krimi. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli malé Chloe Moretz, která si s přehledem střihla roli dcerky, kterou tak důsledně vycvičil k boji Nicolas Cage. A navíc ty její hlášky a souboje ! Ta holčina byla přímo k sežrání a rozhodně mě pobavila ze všeho nejvíc. ()

Molir

Jeden z těch nemnoha filmů, co mají dohromady mozek, bránici, srdce i koule. Film roku 2010, Oscarům a všemožným jiným rituálům navzdory. ()

Almásy

ten film má jediný problém- nevie či chce byť paródiou alebo skutočnou drámou o spoločnosti. za malý nádych toho druhého u mňa majú 5*. na paródiu málo vtipné. ()

DeathTheKid

Film, který je originální svým dějem a neustále z něj srší emoce. Jsou tak syrové (např. brutální scény) až mě to skoro děsí. Scény zastupující jednotlivé prvky skvěle fungují - romance, akce, vtipná momentka atd. Herci vybráni skvěle, každý si to užíval na maximum. Chloe na svůj věk hrála skvěle, Cage si to velmi užívá, z každého srší charisma a každý monolog Aarona je strašně pravdivý. Je to jen pitomá komedie, ale ten scénář je dokonalý, sprostý, ale dokonalý. A ten soundtrack! Jen vyhranil všechny scény nad 120%. Spojení každé scény s hudbou je tady na úplně jiné úrovně než u jakéhokoli filmu. Ani ten dabing není nejhorší, vadí jen "zabijačka", taťulda" atd., ale vzniklo by potom něco jako: "snažil se aby mu nenařezali, měl by si říkat nařezánek" :D Tady se zrodilo něco fantastického! Vaughne, děkuji za nejlepší film co jsem kdy viděl! ()

klose182

Vycházející herecké hvězdy jako Taylor-Johnson, Grace Morezt nebo Mintz-Plasse nasazují kostýmy a snaží se potírat zločin a ne úplně se jim to daří. Co se jim však určitě podařilo, bylo naprosto mě odrovnat. Po prvním zhlédnutí okamžitě přišlo druhé, následující den třetí a pořád jsem se nemohl nabažit. Ten film je tak brutální a vtipný, že by se mohl směle zařadit mezi kultovní snímky 21. století. Jedním slovem: ,,NÁŘEZ,,! ()

VAC0

Kick-Ass je snímek, který se dá charakterizovat jedním slovem. Jednoduše - nášup. Balada o "superhrdinech" tak trochu jinak, než jsme zvyklí. Daleko od klasického hrdinského a komiksového stereotypu. Tentokráte více realističtěji. Musím vyzdvihnout výkon zatracovaného herce Nicolase Cage, který (díky Bohu) nenavázal na své chabé herecké inscenace posledních dob a zahrál na své poměry výtečně. Potvrdil tím pořekadlo, že když se chce, tak to vážně jde. Zajisté nesmím opomenout vynikající dětské herecké výkony. Především pak výkon Chloë Grace Moretz. Pro mě snad jedna z nejlepších dětských hereckých inscenací, kterou jsem kdy viděl. Ta holka v tom rozhodně umí plavat a doufám, že o ní ještě hodně uslyšíme. Výborný výběr podkresové hudby ještě více umocnil celkový filmový zážitek. Nicméně jako každý film i Kick-Ass má své mouchy. Protože jich však není mnoho, nerad bych je stavěl na odiv. Tento snímek si prostě zaslouží plnou palbu hvězd! ()

Mythago

Tak tohle jsem vážně nečekal. Měl jsem na tenhle film sice několik skvělých doporučení, ale právě kvůli nim jsem se bál, že se to nesplní. Ale bál jsem se zbytečně. Něco tak naprdelposazoidní jsem fakt nečekal. Kdo to doteď neviděl dělá obrovskou chybu, kterou by měl hodně rychle napravit. 9,5/10 ()

Masrii

Ahoj Nářezi! Ehm...ne, ten překlad je opravdu strašný, rozhodně se na toto nedívejte s dabingem. Tento film má dobrý nápad, kdo by v dětství nechtěl být superhrdinou? Bohužel, jak je vidět, dneska z šašků v převleku nikdo žádný respekt nemá a tak Kick-Ass několikrát dostane přes hubu. Nicméně vtip v tom je, napětí taky a nesmíme zapomenout ani na bazuku. Pro starší diváky to možná může být nepochopitelné, ale jelikož jsem ještě teenager, z filmu si odnáším dobrý zážitek. 85% ()

Hugo01

Neskutečná pr*el. Jinak to snad nazvat ani nejde. V komiksových filmech nikdy moc krve není, ale tady její přítomnost vůbec nevadí. Obsazení je naprosto boží o Nicku Cageovi nemluvě...95% ()

Darth_AK

Zatraceně jsem se bavil. Opravdu, opravdu dobře. Na filmu jde vidět, že rozpočet nebyl bůh ví jaký, ale vadí to? Opravdu myslím že ne. Počínaje samotným Kick-assem (v mnou "opět" viděném českém dabingu Nářez), přes skvělou dvojku Hit Girl (Zabijačka) a Big Daddy (?Taťulda :D?) až po skvělého záporáka Marka Stronga a jeho syna Red Mista, se jedná o skvělý casting, kde je i zatraceně pěkná ?? Tedova dcera ?? ve své asi jediné významnější roli kromě sezení na gauči v HIMYM. Je to typická "Vaughnovka", krev tu stříká, akce je tu velmi dobrá, a soundtrack v některých scénách (Bad Reputation, záchrana Taťuldy) opravdu skvěle zapadá, a herecké výkony jsou bez přehánění excelentní, ale nejvíce asi od trojice Stron - Grace Moretz - Cage. Zkrátka jsem se bavil, a to já od filmu chci - 5* bez váhání, herci, akce, soundtrack, scénář - byl jsem šťastný. "Přeju si tady mít Nářezovu z*sranou hlavu na klacku. A chci to hned." // "Bojím se že s tímhle ti nemůžu pomoct. Je to trochu mimo mou jurisdikci." "Trochu mimo tvou jurisdikci? Seš k*rva polda, a on porušuje zákony, to je přímo v tvý jurisdikci, máš to zaražený v prdeli!" ()

Ironfood

Kdyby se tak třicet minut se zbytečnými a trapnými scénami vystříhalo a vyhodil Red Mist, dal bych možná i čtyři hvězdičky. Kdyby se vyhodil i Kick-Ass a jmenovalo se to Hit-Girl, dal bych možná i pět:-) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu