Čo sa skrýva za mágiou

(TV film)
  • Česko Magie kouzla zbavená (viac)

Magie kouzla zbavená - dokumentární pořad v němž nás bezejmenný kouzelník provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima obecenstva. Následuje podrobný pohled do zákusilí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstavá nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér vystupuje v masce a nepromluví jediné slovo v rámci zachování své vlastní anonymity. (FIBO)

borec999

Oceňujem Vala Valentina, že mal gule na to ukázať 13. komnatu kúzelníkov bežným divákom. Odhalené tajomstvá mágie a kúziel, ktoré vytvoril o 10 rokov neskôr, mi však prišli ešte zaujímavejšie ako táto 5 dielna miniséria takže 5* si ušetrím. Inak ale spokojnosť. Kto netúžil v detstve vedieť, ako to tí kúzelníci robia... 85% ()

Anderton

Podľa The prestige divák nechce odhaliť trik, pretože chce byť oklamaný. Pri sledovaní tohto seriálu zistíte, že to nie je vôbec pravda. Program, ktorý ukazuje celú prípravu triku a jeho prevedenie, je omnoho zaujímavejší, ako ľubovoľný predvádzaný trik, ktorého tajomstvo nám zostane skryté. Jediným problémom seriálu je jeho etická kontroverznosť. Neviem, či kúzelníci majú nejaké svoje nepísané pravidlá, ak áno, tento program ich musí všetky porušovať. Na jeho zábavnosti to nič nemení. ()

UncleG

Dejvide Kopfílde, pukni vzteky! Celkem zajímavým způsobem poodhalená rouška salónního kouzelnictví, která ovšem po čtyřech, pěti dílech lehce vyčpí. Jakmile se divácky zapracujete do problému a prokouknete systém, není těžké odhalit podstatu všech triků už v první předváděčce. Následné polopatické "dovysvětlování" je už jenom nutným zlem a zdržovačka před úspěšným uhádnutím dalšího triku. Zhruba od šestého dílu začnou být jednotlivé epizody šíleným způsobem natahované a nastavované. Úvodní "neodhalený" trik opakují neustále dokola a některé "odhalující" pasáže shlédneme i pětkrát po sobě. Jako bychom snad byli totální idioti a nestačilo nám vidět jednou, jak kouzelník vyklouznul falešným dnem... Chápu. Celý pořad se vysílal v Americe, kde je tolik blbců, že můžou mít vlastní politickou stranu, a tudíž je úroveň inteligenční náročnosti podřízena mase podprůměrných obyvatel... Ale z pohledu Evropana odkojeného na Derrenu Brownovi nemůžu dát víc než 60%. ()

blackrain

Mě vždycky zajímalo jak to ti kouzelníci dělají. Některé triky jsou jednoduché, že by je zvládlo i malé děcko a jiné jsou do detailu vymakané. Vymyslet je muselo dát opravdu práci a natrénovat je taky a tenhle chlapík je beze studu vyzradí. Nicméně, jde o velmi zajímavý pořad. Ale i po jeho shlédnutí se i nadále budu nechávat unášet nejrůznějšími kouzelnickými iluzemi. ()

BigDeal

Dokonalý trik mal pravdu, keď v závere filmu povedal: "V skutočnosti nechcete vedieť, ako to funguje. Chcete byť oklamaní." Je to tak- kým kúzelník kúzli a vy netušíte ako, zomierate túžbou zistiť, v čom je trik. Keď ale zistíte o čo išlo, neotvárate ústa tak, ako ste ich otvárali pri jeho prevedení. Zostáva vám len sklamanie nad detsky jednoduchým vysvetlením. Každopádne ma táto relácia bavila už pred rokmi, kedy som pozorne sledoval každý detail a zisťoval, kde je pravda. Len v konečnom dôsledku to má asi taký efekt, ako keď vám niekto 40 minút trieska do hlavy, že darčeky nenosí Mikuláš, ani Ježiško. ()