Čo sa skrýva za mágiou 2

(TV film)
  • Česko Magie kouzla zbavená 2 (viac)

"Magie kouzla zbavená" je divácký pojem - čtyři díly první řady tohoto ostře sledovaného cyklu už ČT uvedla se značným ohlasem v létě roku 2000. Z nového třináctidílného dokumentárního cyklu z roku 2008, v němž nás maskovaný kouzelník (Val Valentino, původně Leonard Montano /1956/) provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla, uvádíme letos tři díly. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima publika. Následuje podrobný pohled do zákulisí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstává nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér nepromluví jediné slovo a vystupuje v masce, miluje tajemství, humor, nápady a překvapení. S chutí nám odhaluje zákulisí kouzelnických triků s iluzemi; stejně dobře ví, že jeho postupy těžko někdo napodobí. Snad kromě mikromagie, kterou okysličuje svá 'velkokouzla' v přestávkách mezi jednotlivými "čísly". Uvedení "prozrazených" kouzel, které mimochodem, kromě pár triků mikromagie, stejně nelze napodobit, vyvolalo řevnivost a vlnu pobouření mezi ostatními iluzionisty. Nikdo z nich totiž neměl smělý nápad kouzlit dvakrát za sebou v rámci jediného "čísla". Valentino zabojoval proti nudě kouzelnictví tím, že se podle svých slov zaměřil na moderní publikum od velkých dětí k dospělým do sto pěti let. Také na internetu pokračuje v "odhalování" dalších kouzel a triků. Za hororovou maskou se skrývá bystrý Pan kouzelník se smyslem pro sebeironii, aby osvěžil prázdnotu mnohých kouzelnických představení. Jeho sličné asistentky jsou artistky a také asistenti patří k artistům. Maskovaný kouzelník Val Valentino je americký renomovaný iluzionista a herec, narozený v roce 1956 v Los Angeles jako Leonard Montano. "Tvrdí o mně, že jsem kontroverzní, ale zřejmě mé pomlouvače dráždí vysoký zájem o mou produkci. Kdo není invenční a odvážný, ať nekouzlí", uvedl Val Valentino. Cyklus "Magie kouzla zbavená" vyvolal velký divácký zájem a plno protestů kouzelníků. David Copperfield se svou žalobou na "Magii kouzla zbavenou" u soudu neuspěl. Každopádně se zde každé "číslo" kouzlí dvakrát. Ohlas z internetu: "Miluju kouzla, takže z jejich odkrývání jsem maximálně nadšený. A teď když to běží znovu, můžu si to pořádně zapamatovat". (oficiálny text distribútora)

FIBO

Pamatujete na ty časy, kdy člověk onoho jednoho léta trávil čtyři večery plné naprosto strhující podíváné? Člověk viděl něco, co dosud neměl možnost nikde vidět. Po své přemiéře v české televizi snad už neproběhlo žádné opakování, nicméně i dneska si toto člověk může připomenout na YouTube. A nejen to, v originále vzniklo daleko více dílů, které jsou delší, více strhující a poodhalují to, co běžný smrtelník neměl možnost vidět. Breaking the Magician's Code: Magic's Biggest Secrets Finally Revealed ()

MrGregor

Když jsem na tento seriál náhodou narazil v televizi, byl jsem nadšen, že něco takového je, triky mám rád a ještě radši se pokouším zjistit, jak jsou provedeny... bohužel, zde jsem naprostou většinu prokoukl ihned (snad hodnotím správné vydání "Magie", ale krabička s kartami, tramvaj, "zmáčknutá" asistentka bylo jasně prohlédnutelné už při prvním pohledu, nemluvě o trapném "objevení" mincí v hrnečku s kávou nebo ještě ubožejšímu triku s 1-50 dolarovkou) jediný trik, který alespoň trochu za něco stál byl "trojúhelník"... Dále k délce filmu... říkal jsem si, kolik asi tak triků stihnou ukázat? 8? 9? ale kdepak, protože po předvedení triku, je sestřih o čem ten trik, který jsme zrovna viděli byl, poté je vysvětlení triku, prokládané už shlédnutými záběry a poté je opět shrnutí jakýže trik nám to ukázali... prostě shrnuto, díly-filmy by mohly být o 2/3 kratší a tím i o 2/3 zajímavější... Další věc, která natahuje čas jsou (odpusťte ten výraz, ale nevím jak jinak to nazvat) přiteplené a neskutečně přehrávané kouzelné pohyby kouzelníka, který se přes malé sako a velké břicho nemůže ani pořádně hýbat a po "povedeném" triku a vysvětlení si dramaticky překříží ruce, aby každý viděl, jaký je to borec... Teď, o psaní komentáře, jsem si uvědomil, že to vlastně bylo ještě horší než jsem si původně myslel... a snížení hodnocení nezachrání ani půvabné asistentky... Ještě dodatek ohledně hodnocení... proboha lidi, ty triky, které ukazujou nejsou vůbec, jak to říct, efektní... jsou to podřadné triky, vyhrabané z kouzelnického zastaralého dna, ale hlavně určené pro předvádění v televizi, prostě výsměch :) ()

Raimok

Jeden z nejdokonalejších pořadů, co jsem kdy sledoval. Copperfield, Brown, Angel a další mě vždycky jenom naštvali, protože jsem nepřišel ani na ten nejjednodušší trik s kartama. Tady ale vím všechno! Originální komentář je pravděpodobně stejně kvalitní, ale český komentář Pavla Rímského je prostě bezkonkurenčně vtipný a vždycky trefný. Skvělá zábava! 87 % ()

yaqwsx

Zde bych rád zopakoval komentář k předcházejícímu dílu: "Tento seriál není pro každého. Ocení ho pouze ti, kteří se již odjakživa snažili všemu přijít na kloub a neskutečně jim vadí, když nemůžou prokouknout kouzla. Kolikrát jsem se u tohoto seriálu popadal za hlavu se slovy "Vždyť to je tak jednoduché!"" Z druhého dílu jsem již nebyl tak nadšen. Většina triků už mi nepřišla tak působivá a většinou mi bylo jasné v čem je trik. Kde se stala chyba? Stal jsem se moc vnímavým a nebo tvůrcům už došel dech? ()

Alfréda

Kouzelnické triky miluju od dětství, takže jsem se na další díly maskovaného kouzelníka moc těšila. Oproti prvnímu dílu mi ale přijde horší jak výběr odhalovaných triků, tak provedení, výkony asistentek mi přijdou strašně afektované. I český komentář průvodce pořadem mi přišel zbytečně zdlouhavý; mnohdy jsem dopředu tušila kde je zakopaný pes, ale tempo, kterým je trik odhalován a vysvětlován, je strašně dlouhé a protahované. ()