Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

iKosser

Paráda. Prostředek filmu působí rozervaně, ale vše je jen přípravou na závěr, kde posledních 20 minut je thrill jak prase. A v kině ten film taky vypadá trochu jinak.. ()

vetsinezobri

Velmi zajímavě využité umění cestovat časem. Originální nápad i dobré zpracování, ústřední trojici zde zdatně sekunduje Pierce Gagnon, který na svůj věk podal neskutečný výkon. A to je co říct, protože tyhlety mladí američtí chytrolíni mě ve většině filmů neskutečně štvou. ()

-henry-

Terminátor s The Omen (a řadou dalších zdánlivě ne/souvisejících žánrů) - jihokorejská kombinatorika po americku :). Vše skvěle vrcholí ve finále, které zároveň překvapí. Cestování v čase tu slouží jako metafora bludného kruhu (a snaha z něho vystoupit), film evidentně nechce stavět na řešení časových paradoxů. Lehce undergroundová forma působí svěže. ()

dirgas

Po slabšom začiatku sa to pekne rozbehlo, filmu nechýba nápaditosť, humor, emócie, (a samozrejme Emily Blunt) . Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na upravenú tvár Lewita, ale v konečnom dôsledku to bolo super. Videl v kine. ()

john.h

Konecne Willis v necem dobrym, kde nema jen cameo. Bavil me Lewitt, jak hral Willise a delal jeho grimasy. Bavil me terminatorovsky pribeh, ktery skvele tezi z meho oblibeneho motivu o cestovani v case. A bavila me verohodne podana vize spinave budoucnosti s upadajici spolecnosti s Cinou jako top velmoci. Trochu mrazi z toho, ze tak nejak to fakt muze i vypadat. ()

Clark_Kent

Cestování časem, špinavá budoucnost Levitt vypadá jak když se maluje nějaký předraženým makeupem nebo co. Potom se objeví stárnoucí Willis ale i přesto podává celkem dobrej výkon. Film je i docela napínavej chvílema to je fakt. Pohled na Emily Blunt mi zpříjemnil tento film. ()

Pulper

Film, jako jeden z mnohých, je postaven na jedné originální myšlence a aby se neřeklo, je tam blízká budoucnost doplněna o novoty, které ve výsledku vypadají divně. Oproti tomu se 30 let vzdálená budoucnost téměř neliší od "přítomnosti". Velmi hezky vypadá scéna, v níž se u budoucího já náhle projevují změny na těle provedené současnému já, ale z hlediska logiky děje je to postavené na hlavu. Nelogičností je tu obecně víc, například vražda jedné milé dámy v budoucnosti. Bruce Willis tu vůbec nemusel hrát. Herecké výkony obecně neslanné nemastné a akční scény velmi nerealistické a amatérské. Zaujala mě úvaha o změně vzpomínek budoucího já, pokud současné já zažívá něco jinak. Dál mě zaujala sympatická a sexy dřevorubkyně, avšak ne její telekinetický ďábelský adoptivní synek, což je zase nápad vycucaný z prstu. ()

Shredder

Zaciatok velmi zaujimavy, ale postupne kvalita filmu upada a v momente kedy sa dej presunie na farmu sa uz meni na nudne a nenapadite sci-fi becko. Je to vyrazny terminatorovsky motiv v kombinacii s logickymi lapsusmi a az pritimitivne jednoduchou druhou polovicou filmu, co Looperovi uskodilo, nie maly rozpocet. Ked mi z celeho filmu najviac utkveju v pamati bizarne kontaktne sosovky Levvita, viem ze nieco je zhnite v state danskom. ()

Dantte..

Dobré sci-fi, ale jen na jedno pokoukání. Kromě konce není ve filmu žádný moment, který bych si vybavil jako vyjímečný. Chybí hloubka, nějaká vata, která tě připraví na kýžené pozlátko. PS : V jednom mně film utvrdil skoro na beton, Joseph Gordon-Lewitt je sice dobrý herec, ale strašně nezajímavý a nevýrazný. Nikdy s něho nebude tahoun filmu. 60 % ()

sethi

No, hmm, nevím, jestli ty tři hvězdy dokonce nejsou moc. Do tý příběhový roviny se mi prostě nehodily ty děti a jejich blbě vysvětlená role v budoucnosti, když už ,tak se nám měl dostat i obraz právě budoucího já Rainmakera. To by bylo určitě zajímavější. Něvěřila sem ani Willisovi ani Levittovi (nehledě na tu slizkou masku). Nejvíc na mě zapůsobila scéna s mučením Setha, brrr. Ale jinak emoce jsem ve chvílích, kdy se dostavit měly, hledala marně. První půlhodinka pěkně odsýpala, dobře to rozehrála....pak už spíš zklamání. Ale zase to byl nápad neotřelý a zajímavý! Tak si vyberte :) ()

PRobin

Průměrné scifi, které ale naráží na základní nelogičnosti cestování časem. Ani když jsem si nakreslil plánek postav, moc mi to nepomohlo... A postavit příběh na paradoxu, který si bude zbytek filmu odporovat, je velmi nedomyšlené. ()

Adrai

Nedá se říct že by mi ten film přinesl něco jiného než co jsem od něj očekával ... jen je tak trochu zvláštní. Námět celkem zajímavej (pro mě neokoukanej ... je možný že už něco podobnýho natočeno bylo, ale já to zatím nikde neviděl nebo si na to nevzpomínám), ale jinak fakt nevím co si mám myslet. Chvíli je to trochu nuda, chvíli je to úžasné (scény s Cidem a všechno to co se s ním děje... škoda že těch nebylo více - např. scéna v poli po efektní stránce úžasná). Co mě nejvíc štvalo (a tady v zajímavostech jsem se dočetl proč) byly úpravy JGL do podoby BL ... třeba při jejich setkání v kavárně a pohledu do očí jsem nevěděl jestli se mám smát či brečet ... ()

stuplik20

Prerobenie Joseph Gordona Levitta na Willisa ma vážne pobavilo :D. Tie rysy tváre joj ... až na to že zabudli spraviť uši asi najdôveryhodnejší identifikačný znak ešte k tomu pri zábere z boku to trošku zamrzí. Celkom slušná kamera ,zápletka aj dej úplne k zahodeniu. Epický koniec ma ale vôbec neprekvapil ... dávam 3 body. Rian Johnson je mladý a zjavne mu kreativita nechýba uvidíme čo skúsi v budúcnosti. ()

Franche

Prostě nemám ráda, když se po shlédnutí filmu cítím jako totální blb, který půlku filmu nepobral - a to jsem se snažila opravdu soustředit. Nicméně, plno věcí bylo, dle mého názoru, naprosto zbytečných, přitažených za vlasy, apod. Pro mne průměr. ()

TSZ

Natáčet sci-fi snímek s tak omezeným rozpočtem, to už je půlka cesty k neúspěchu. Looper nakonec dopadl ještě relativně dobře, ale ten nedostatek peněz je tu vidět naprosto všude. ()

alldo.raine

Než přišel Bruce, vůbec mě to nebavilo, a chtěl jsem to dokonce vypnout. Poté to začalo být zajímavější. I tak se ale nemohu zbavit dojmu, že film chtěl říct podstatně více, než jsem z toho vyčetl já. Patrně bych to měl zhlédnout ještě jednou, ale mnoho věci mi bylo nejasných, chaotických, najednou zase ale hned vyřešených jako lousknutím prstu. Bruce nezklamal, byť toho prostoru zase tolik nedostal... Myslím si, že se s tim trochu pan režisér pral a výsledek je tak nerozhodně. ()

Uter123

Toto je ten typ filmu, ktorý milujem z toho hľadiska, že nič od neho nečakám a na konci filmu si proste poviem, kurva čo som to zase ja videl. 5 hviezdičkový ultra – mastný začiatok, ktorý ma hneď presvedčil, že sračku dnes konzumovať nebudem. Levitt s fase ala japonský imigrant (budiž), prežil som aj horšie veci, slušné efekty a kvalitný herci ale následné prepnutie deja ktoré nás v tretine filmu núti vcucnúť už vypustený genetický materiál a prepnúť sa na inú postavu s odlišním postojom a náhlou zmenou deja film zráža hlboko dole. Následne keď sa film reinkarnuje na novú cestu, tak výsledný celok je uspokojivý. Napriek týmto výhradám odporúčam a skladám poklonu režisérovi ktorý z vreckového od babičky natočil TOTO.P.S: Po pár hodinách od dopozerania mám pocit, že som pozeral dva filmy. Hmmm ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)