Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

deLaFere

První třetina filmu velmi slušná, konec celkem obstojný, ale čas strávený v domě je prostě k uzoufání nudný. Na snímek se nekouká špatmě, ale já osobně jsem měl problém s vtažením do děje. Vztah k hlavním protagonistům takřka nulový, mám rád Bruce Willise, ale v tomto filmu je defakto nevýrazný a to co umí nejlépe, prostě nedělá. Celé je to takové povrchní a poloprázdné, škoda, myslím, že to ten konec prostě nemůže zachránit. ()

bono22vox

Počátek za mnohem menší peníz, ale přesto skvěle natočeny. I za málo peněz se dá hrát a především točit velké divadlo nebo spis sci-fi... ()

Henry Morgan

Co to bylo? Cestování v čase? Originální myšlenka 80.let. Bruce willis jako neporazitelný střelec? Originální myšlenka 80.let. Ono se říká, že dobrý nápady se neokoukají a není jich nikdy dost, ale v tomhle případě to asi nebyl dobrý nápad. Pro mě ten film neměl duši, nenašel jsem v něm ani kousek poselství nebo skrytého významu. Působil trochu zoufale, trochu zbytečně a trochu beznadějně. Nerozumím tomu vysokému hodnocení, které vidím. Buď je to pseudo-oldschoolová klasika vyznavačů sci-fi nebo je to tak senzačně udělaný. Nevím. Každopádně je jasné, že se tady rozhodně neshodnem. ()

Kofolacik

Looper je malinky film ktory ale prichadza v dobe remakov a sequelov, a preto je jeho originalita niecim prijemnym a fresh... Nato ze jeto Johnsonov debut jeto velmi slusne dielo. 8/10 ()

swiss

Mám rád sci-fi i Bruce. Násilí mi nevadí. Ale tenhle film mě nějak neoslovil. Chvílemi jsem se i nudil. Asi jsem se moc těšil... ()

waska

Filmy s časovou smyčkou mají vždy svá úskalí, tady je však vše zvládnuto prakticky dokonale. Škoda jen, že po dvou třetinách filmu je jasné, jak příběh musí skončit. ()

Louie

Naprosto vynikajících prvních patnáct minut mě navnadilo, ale pak už to šlo jen z kopce. Možná je načase si na rovinu říct, že téma cestování v čase potřebuje nějakej pořádnej a originální nápad. ()

FerryCFC

Tento film jsem odkládal tak dlouho jak to jen šlo. Nevím čím to, ale na tento typ filmu jsem neměl chut ani náladu. Těsně po zhlédnutí mám k filmu neutrální postoj. Filmařina je to samozřejmě více než dobrá a Gordon-Lewith každým filmem roste. Nejvíc mě potěšila scéna s Brucem (jatka) a dá se říci, že kromě závěru to byl vrchol filmu, který jsem si náležitě vychutnal, ale bohužel jen tyhle dvě scény staly za zhlédnutí Loopera. Příběh a celkově zápletka v celku dost zajímavá, ale není to šálek mé kávy. Looper se jen tak neztratí a má určitě mnoho fanoušků, ale já mezi ně nepatřím. ()

vincchuppo

Myslím, že Looper je velice povedený počin. Scifíčko které tak nějak drží svůj potenciál na té správné rovině. Líbilo se mi tu více věcí. Drsný Bruce co zabíbí malá dítka a ostatní zabijáky kropí dvěma P90. Levitt co je nenápravným feťákem a tak se rozhodne pro Darwinovu cenu. A samozřejmě malý X-man, vedle kterého je Phoenix jenom slabá a naivní zrzka. Jo, bavilo mě to celkem dost. Ale i přes veškerou originalitu a solidní provedení tomu něco scházelo. Každopádně nejlepší scéna z celého filmu byla rozhodně cesta starého muže, při které doslova ztrácel všechny končetiny. Povedená libůstka. ()

Ceberus

Jednoznačná kvalita jak na straně příběhu, tak na straně herců. Jeff "Blbý" (nebo "Blbější" :-)) Daniels překvapil kvalitní záporáckou, nicméně nepřehrávanou rolí. Dětský herec Pierce Gagnon mě ohromil nevídaným způsobem. A jakýmsi patrně necíleným vtipem je přítomnost Garreta Dillahunta z terminátořího seriálu - nemnoha lidem se u jedné konkrétní scény ve Willisově podání totiž vybaví ono slavné "Sarah Connor?" Ale nespoilujme. :-) ()

ER

S čím kdo zachází, tím také schází....lidové moudro se nezapře ani v tomto scifi thrilleru, který díky "smrtící smyčce" dostává ten správný "náboj". Tudíž nechybí ani trocha akce, filosofování,láska a...zase láska. Místy mi to sice připadá jakoby se děj posouval do dvou dějových rovin, které do sebe narážejí a trochu to skřípe, ale nejde o nic výrazného. Slušné pokoukání. ()

Doski

Po dlouhé době jsem zase viděl vynikající, inteligentní, docela složitý a hlavně originální snímek.. konečně. Film z budoucnosti o budoucnosti a všech plusech a mínusech o možném cestování v čase mě osobně docela dostal. Tohle jsem vůbec nečekal. Příběh plyne bez nějakých zbytečných zastávek, vše je docela dobře vysvětleno, dějem prolétne několik dobře promyšlených postav a celé to do sebe tak nějak dobře pasuje. Co chcete od kriminálního sci-fi víc? Akčních scén možná víc než dost, ale s Brucem to očividně vůbec nevadí. Tento počin bude doceněný až po delší době. Věřím, že bude v budoucnosti i naopak velmi kritizován, ale v Looperovi je budoucnost vyobrazena nějak tak, jak si ji představuji i já - bez nějakých obrovských slibovaných zázračných přístrojů a udělátek. Skvělý scénář (Rian Johnson mne dost překvapil) se skvělou režií. Vynikající herecké výkony jenom potvrzují své umění (velmi sympatický výběr hl. obsazení). Josef Gordon-Levitt spolu s maskéry vytvořili skvělého mladého Bruce Willise (prý 3 hod/den v maskérně, uff). Skvělá kamera, střih a hudba vás jenom ponoří do skvělé atmosféry celého filmu. 88% ()

radeckator

Teda tak hloupý rekvizity, jako třeba létající motorky, už jsem dlouho neviděl. Nechat návštěvníky z budoucnosti přistávat v naší současnosti, hned by film získal jiný náboj. ()

Polnoch

Celkom dobrý film ale naozaj nič extra. Bojím sa, že keby tam nehral Bruce Willis, tak by to dopadlo podstatne horšie. Len sa mi potvrdilo, že sú herci, ktorí naozaj dokážu vytiahnuť takmer akýkoľvek film na celkom slušnú úroveň. Tým však nechcem zhadzovať Looper, námet je skutočne zaujímavý. ()

Honzeechec

BAcha spoilery: Fajn, jen mi vysvětlete proč Loopeři vraždili sami sebe a ne navzájem? Dyt by to bylo logičtější a nedošlo by k selhání. A proč do minulsoti neposílali rovnou mrtvoly? A proč tu čínskou holku v budoucnosti normálně odkráglovali a Bruce složitě dávali do stroje času? ()

Durgas

Tak po dlhej dobe zasa fakt dobrá sci-fi. Čakal som nejaký ten priemer, no dostal som oveľa viac. Premyslený scenár, myšilenka, skvelé herecké výkony a nenanervylezúca osudovosť. Ale hlavne, film vás stále núti premýšľať a byť v strehu. Síce sa mi zdá, že v časovej slučke je predsa len nejaká tá nezrovnalosť, ale to asi zistím naisto pri druhom pozretí. Tak či onak, loooper je prvotriedna a nekonvenčná sci-fi jazda, ktorá ma fakt dostala. K tomu jeden z najlepších detských hereckých výkonov, aké som videl - ten chlapec sa vedel v sekunde zmeniť z milého dieťaťa na mrazivú beštiu... Nech ma Rainmaker berie, ja tomu dávam za päť. ()

Kenty

Vcelku dobrý snímek, ikdyž podoba Josepha a Bruce (přesto jak byla vychválená) není zas tak dokonalá, ale je vidět, že se mlaďoch fakt snaží. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)