Iron Sky

• Fínsko Iron Sky (viac)

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiálny text distribútora)

mikulíšek

Špatný, nelogický a zcela zbytečný film obsahující některé geniální pasáže. Škoda. Kdyby děj dával alespoň trochu smysl, mohl být film buď geniálně špatný, nebo alespoň výrazně snesitelnější. Některé scény a momenty jsou naprosto geniální a kvalitně humorné, problém je, že zbytek je až bolestně hloupý. Takřka všechny postavy se chovají naprosto dementně a je jim problém uvěřit motivaci k samotné existenci natožpak k nějaké akci. Celý snímek celkově nevypadá tak lacině aby to byla záminka k humoru, ale je evidentně dost laciný na to, aby se čas od času zvrhnul k amatérské trapnosti. Je to obrovská škoda, protože námět je velmi zajímavý. Opravdu bych si přál, aby někdo vymyslel pořádný scénář a natočil remake. ()

Kejdlo

Trailer mě sice strhnul ale bohužel, Iron Sky je pouze dokonalá kombinace nevtipné parodie a pokusu o politickou satiru. Tvůrci nám sice předvedli pohlednou akci, ale na scénař tak nějak zapoměli. Opravdu to není vtipné. A to mám komické filmy s nácky v oblibě. Fakt. 6/10 ()

ZkuKol

Neobjektivní hodnocení, by tento fanouškovský film vyneslo do nebes. Neboť film takto tvořený nadšením a umění kvaltiní výpravy opravdu za pár euro je nepřehlédnutelné. Objektivně víme, že se nacházíme na půdě béčka s pár amatérskými herci a ne úplně bezchybným scénářem. Každopádně, některé narážky sednou, hlášky vtípky občas také zaberou a závěrečná bitva má koule k grády. Pro ty jenž mají rádi film jako zábavu a respektují ty, jenž se z lásky o film samotný pokusili se jedná o povinnost! Pro všechny ostatní trochu jiná, ale slušná zábava... 60% ()

slovan1

Vtipné a zároveň tak aktuální a trefné. Iron Sky je hodně povedená satira na aktuální dobu, a kdo by v tom nějaké vedlejší témata nechtěl hledat, určitě si užije nadupané efekty a celou vizuální stránku filmu. Pro mě příjemné překvapení a skoro dokonalý filmový zážitek. Julia Dietze hot Fräulein! ()

OughJay

Několik prvních minut je téměř dokonalejch. Prakticky apokalyptická vize toho, že se nacisti schovali na temný straně měsíce a nyní se chystají obsadit Zemi, ale rychle bere za své. Přichází totiž naprosto nekonzistentní a bezúčelová hodinka, kdy se z černocha stane běloch, zjistíme, že prezidentkou USA je nevystudovaná pornohvězda a v neposlední řadě také to, že Němci už nemají takovou disciplínu, jako tenkrát. Několik vtipů se opravdu povedlo, Julia Dietze je z hereckého osazenstva asi jediný sympatický člověk, ale zbytek neobstojí ani jako parodie. Při sledování totiž převládají pocity trapnosti a ty hodnocení vždy sráží dolů... Klaus Adler: "At 5.45 we'll start firing back. Every bomb will be retaliated. The Meteorblitzkrieg shall begin!" ()

ferero

Invaze nácků z měsíce na zemi byl geniální nápad. Věcná škoda, že se tomuto nápadu nedostálo kvalitnějšího zpracování a vzniklo tak pouhé béčko. 69% ()

DavidS.

Jedním slovem nedotažené...Iron Sky vyčerpal všechen svůj potenciál již v ukázkách a nakonec zůstal až příliš prostou a povrchní satirou...I těm podařenějším odkazům nebo glosám chybělo údernější vyznění...Mohla to být absolutně odbrzděná šílenost, mohlo to být sofistikované zrcadlo demagogiím, mohla to být temná sci-fi říznutá Wágnerem ...Bohužel zbyl jen nepovedený Mars útočí oblečený do Světu zítřka...Tvůrcům patří obdiv hlavně za to, jakým způsobem si poradili s marketingem, protože bez něj bychom se nebavili o žádných festivalových ohlasech, ale pouze o regálu videopůjčovny... ()

Testament

Na Iron Sky jsem byl osobně zvědavý, co z toho vznikne a za sebe můžu říct, že jsem maximálně spokojený. Satira, parodie, šlušné efekty, nemělo to chybu. Hromada až tak nečekaných a vtipných momentů, no scénáristé se pěkně vyblbli, jen co je pravda. I když se jedná o nízkorozpočtový snímek, tak si stojím za tím, že efekty jsou na vysoké úrovni. Ty scény, kdy náckové letí vesmírem a napadají zemi, nebo přímo akční sekvence náletu nácků na obyvatele země, nemá to chybu. Ano, s vysokorozpočtovými blockbustery se to nedá srovnávat, ale i tak je výsledek na velmi dobré úrovni. Názory, že je to vyloženě béčko mi přijdou značně liché. Ve scénáři je skryto i mnoho narážek, viz.: když je vůdcem zvolen chlapík jménem Adler a pak jej ostatní zdraví:"Heil ADLER!"-jasná narážka na Ádovu zkratku jména...(ADolf HitLER), atd., atd. Prezidentka USA? Skvělá. Ne, tohle se musí vidět. Nedal jsem se zmást nízkým hodnocením a udělal jsem dobře... ()

charlie_ando

Co jiného se k létu hodí víc, než lehký film z odlehlé země tisíce jezer, Finska. Tohle dílko se rodilo opravdu dlouho, přes 6 let a na svět stříbrného plátna se dostalo díky podpoře fanoušků z celého světa, což je velký unikát. Legenda praví, že námět vznikl tak, že se dalo pár chytrých finských hlav dohromady v jedné sauně při konzumaci vodky (asi nebyla 6x destilovaná)... a vzhledem k filmu to bude asi pravda. Ztřeštěný nápad, kdy na konci druhé světové války uteče parta SSmanů v letajícím taliří na odvrácenou temnou stranu Měsíce a tam plánuje pomstu za prohru v největší válce s Wágnerovsky epickým návratem. Dobrý nápad pro bláznivou komedii, co se nebere vážně a to je moc dobře. Je cítit, že filmaři nepatřili mezi největší špičky v oboru. První půlka občas trochu vázne, ale to se jim musí za snahu odpustit. Váhavé tempo obohatí několik dobrých fórků. Co se opravdu povedlo je závěrečná půlhodina. Slovy klasika: ,,Poslední vesmírná bitva vzplála a Valhalla čeká na své hrdiny.'' Samotný závěr je trochu klišé, ale dokáže i trochu zamrazit. Pro mě velmi zajímavý počin, na který musí mít, člověk tu správnou náladu. ()

Wally

Strašně těžké hodnotit podobný snímek...na jednu stranu člověk kroutí hlavou a říká si na co byl snímek o útoku nacistů z odvrácené strany Měsíce natočen, ale na druhou stranu se člověk zasměje nad některými trefnými vtípky (hlavně jak funguje bezpečnostní rada OSN a dodržování úmluv...nedělám si iluze, že reál je výrazně lepší), ocení smysl pro detaily a ve finále i odvahu režiséra něco podobného natočit... Zajímavé, ale koukat znovu asi ne-e. Jo....a Peta Sergeant jednoznačně přebíjí Julii Dietze.. ()

hEmy_

Povedená satira. Bavil jsem se skvěle, zejména americkou prezidentkou a kongresem OSN :-D. Najdou se sice lehce crazy místa, ale dá se nad nimi přivřít oko. ()

ryba443

Potenciál to mělo rozhodně větší, prvních 10 - 15 minut fungovalo dobře. A nakonec z toho byla špatně poslepovaná protirepublikánská agitka, kde bylo víc scén rádobyvtipně trapných, než vtipných. ()

Nassau

Prvních 30 minut drží pěkně pohromadě, až jsem si říkal, že z toho přeci jenom bude hodně velké překvapení. Film se poté ale rozpadl, což je jedině škoda. Neudržel nastavenou atmosféru a pomalu klesal do céčkové úrovně. I tak chvála za odvahu, své momenty to má. (40%) ()

Finskej

Pár zábavných momentů, takže neurazí, ale na druhou stranu: kdyby to člověk neviděl, nic by se nestalo. (2,5 hvězdičky by bylo zcela přesné hodnocení, bonusová 1/2 * za recesi.) ()

CSSML

Šílený námět mi nevadil, ten má většina sci-fi filmů, horší bylo zpracování. Na údernou satiru byl film příliš rozvláčný a povedené politické narážky byly vzápětí sráženy rádoby vtipnými dvojsmyslnými a oplzlými vtípky. Zajímalo by mě, zda ta závěrečná slova o Bohu mysleli tvůrci vážně, nebo si z toho jen dělali legraci. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)