Iron Sky

• Fínsko Iron Sky (viac)

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiálny text distribútora)

Pirkaf

Upřímně mě udivuje, kolik premiantů z ČSFD, jejichž recenze se bohužel zobrazují vždy nahoře, tento film nepochopilo. Je to smutné, ale zároveň celkem typické. ()

PKD

Tak jsem se dostal k filmu o kterém jsem občas něco četl a tak, leč...nejevil jsem o něj valný zájem. Pak jsem si na něj včera vzpoměl, dnes zhlédl a výsledek je tento- nenudil jsem se ani vteřinu, což jsem popravdě...nečekal. Naprosto fascinující je pro mě fakt, co lze pořídit za (zhruba) 10 mil.dolarů, neb jsem koukal jak se jim to povedlo. Co se týče všech scén z měsíce (základna ve tvaru svastiky, šílený výtrysk imaginace) technologie, lodě atd.oněch měsíčních nacistů, nový vědní obor-Zeměologie:) časté použití/zneužití symbolů a jmen z Wagnerovy operní tetralogie Prsten, naprosto jsem si lebedil. To nebudu rozebírat ten naprosto prdlý důvod letu na měsíc.:))) A když se k tomu přidali vesmírné Zeppeliny, chrlící kosmické lodě...mňamix. Laibach už byl jen třešničkou na dortu. Musím poděkovat panu MasterD, neb právě od něj, jsem si přečetl tip na directors cut. Kratší verzi sice neznám, ale myslím, že to tomu filmu rozhodně neublížilo,spíše naopak. :) Musím ale podotkonut, že vybělený černoch bylo něco, co jsem snad ještě neviděl a ano...bylo to odporné a nepřirozené. Sice o něco lépe vypadal, jako zarostlý, vlasatý bezdomovec, leč každý pohled na něj a ještě v té uniformě, byl na zvracení. Opravdu...děsivé. Renata Richterová byla správně ženská, její genetický nápadník Klaus Adler byl náležitě podlý, měsíční fuhrer Wolfgang cosi:) byl nenápadný (Udo Kier si sem očividně jen odskočil) prezidentka byla náležitě amorální (trochu mi připomínala nejnovější nebeskou maršálku Amy z Hvězdné Pěchoty 5) a Vivian Wagnerová byla docela zajímavá (až na ten příšerný účes během závěrečného tažení. Mj.Žvahlava v Once upon the time in Wonderland) a tak. Jsem zvědav,jaké to bude na po2. Za mě...3,5 * P.s. velmi mě pobavil fakt, že se film odehrává v roce, kdy jsem ho po1. viděl.:) Kontrolní otázka...co mají společné (krom žánru SF) filmy Moon a tento? Odpověď...Helium3. :) ()

zipper111

No jóóó, místní tlaskací odborníci opět nezklamali! Nejenže Iron Sky nemá ten správný "střih", děj je na ně moc málo "složitý", dělaní si srandy z USA je přímo "neadekvátní", nacisti jsou... bla bla bla ! Je to sranda, paroduje to samo sebe, absolutně si to nehraje na nic víc než co Iron Sky vlastně je. Je to hlavně sranda, legrace, švanda, pěkné efetky a trocha toho černo/bílého humoru, který může urazit snad jen idiota. Přiznávám, není to zas taková pecka jak jsem čekal, ale špatné to také není.3,5* ()

Freemind

Jeden z lepších pokusů o implementaci nácků do nízkorozpočtových sraček ze sféry horror/sci-fi/komedie - takže vzhledem ke konkurenci to lze považovat za něco jako vítězství na paraolympiádě. Místy vtipné, většinou trapné. Další už ne, prosím. ()

gogos

Nejultimátnější béčko poslední doby. Nářezový nazibitchslap nedává ani trochu smysl, utahuje si ze všeho, čeho jde, hláška s Koreou mě pomalu dostala do kolen, popírá veškerou logičnost a přesto si dokáže zachovat zdravý nadhled (třeba v závěrečné titulkové scéně s atomovou válkou). Za mrzký peníz tu máme "poloamatérský" z části fanoušky zaplacený kus poctivé trikové řemeslné práce, za které bby se nemusel stydět kdejaký hollywoodský spektátl, nádhernou Julii Dietze a Petu Sergeant a naprosto syrově božího Klause Adlera. Iro Sky je neskutečná kravina, která popírá a staví se snad proti všemu, ale s velkým nadhledem a určitým odstupem se u toho každý fanoušek řádného béčka skvěla pobaví! Jen víc takových bijáků! ()

AlThorKremser

Co tohle mělo být???? Na tenhle film jsem dlouho čekal...věděl jsem že to bude divné ale že až takhle? Americka presidentka,její nadrřená ´´pravá ruka´´ a velkolepá nacistická zbraň poháněná mobilem? Tohle se mi prostě fakt vůbec nelíbílo. Takže 30% ()

SarumanKo

Nevyvážená zmes zábavného námetu, prvoplánovej satiry, originálneho vizuálneho poňatia a tuctovo zrežírovanej akcie. Iron Sky je film silný v jednotlivostiach, niektoré jeho vtipy sú priam geniálne, Meteor-Blitzkrieg spektakulárny a naivná rozkošnica Julia Dietze na zožratie, ale ako celok nemá šancu zaujať pozíciu kultového filmu a niet v ňom ani náznak nejakého presahu. (6/10) ()

blackrain

Na film jsem se těšila jako malé dítě. Nemohla jsem se dočkat až ho uvidím v kině. Pak ale přišlo lehké vystřízlivění, které mělo za následek zklamání. Námět film je velmi slibný, ale zabijí ho slabý scénář. Pár vtipných momentů, které za něco stojí, se tu najde. ()

slunicko2

Roztomilé téma. 1) Prvoplánově myšlenkově deficitní konstrukce se nijak nezabývá očividným nesmyslem: pokud nacisté měli k dispozici technologii k cestě na Měsíc už v roce 1945, proč je o sedmdesát let později tak fascinují miniaturizované počítače (mobily) a proč vůbec tak technologicky ustrnuli? Ano, v řadě scifických děl se setkáváme se situací, kdy od mateřské planety izolovaná skupina postupně degraduje na úroveň divochů (například Bulyčev, Harrison). Ovšem tady to působí jako pěst na oko a daleko spíš jako scenáristická ignorance než cokoli jiného._____ 2) V této souvislosti mě napadá, co by Michael Jackson dal za jeden albinizátor._____ 3) Film tedy začal sporně, ale docela zajímavě. Pak to bylo jen horší a horší._____ 4) Animace rovněž nezaujmou._____ 5) Ani pár milých vtípků z jednání OSN (zejména prohlášení KLDR) věc nezlepší._____ 6) Alespoň víme, odkud pochází označení USB: I invented this cable to connect this machine with our main computer. I call it Universal Systematic Binding - USB for short._____ 7) A ještě minilekce z praktické politiky: Presidentka: It was your bad idea to send those idiots to the moon. Poradkyně: No disrespect madam president, but I'm pretty sure it was your idea. Presidentka: It was my great idea have they succeeded, now it's your stupid idea. Got it? ()

Kaluž

Dětinský a vyčpělý humor, toporné postavy, lacině odpudivé efekty. A hlavně trestuhodné nevyužití monstrózního potenciálu dřímajícího v herectví Udo Kiera. Ta jedna je za kostýmy a za design všech těch vesmírných nazi hejblat. Kde nic není, ani odbarvený negr nebere. ()

suicide

Celou dobu, co jsem se na tuhle ptákovinu koukal, jsem přemýšlel, jestli tedy jde o parodii nebo o zcela vážně míněný film. Možná jenom nechápu norský smysl pro humor. Samozřejmě teď opominu nelogičnosti a nesmysly v technologii budoucnosti, půjde mi o nesmysly v ději. "Proč se měsíční Němci baví s Američany, proč nekontaktují ostatní Němce?" to je první důležitá otázka. Další by mohli následovat. Já vám nevím - je tam plno skvělých a vtipných scén, ale ještě více horších- celkově myslím dost ztracený čas. Ale na volné nedělní odpoledne, kdy stejně nevíte coby.... ()

Mikita

Nápad, satira, sarkasmus, vtip a vizuál velkých amerických bijáků. Jsem až překvapena, jak moc jsem se pobavila. Asi mám ráda, když si někdo dělá legraci z nacistů a z politiků, kteří mají pokroucený pohled na svět, touží jen po moci a udělají pro to všechno. A přiznání, kdo všechno má ve vesmíru vyzbrojené satelity? The best. Ono všechny scény z mezinárodního krizového centra byly vtipné, Co slovo, to perla. ()

Philcze

Další oběť festivalového hypeu. Nekonzistentní a po většinu času překvapivě nevtipná parodie, která si ráda vystřelí z Ameriky nebo Pádu Třetí říše, ale nějak moc jí to nejde. I když to bylo velkou část filmu správně over-the-top a galaktické inferno na konci pobaví, nemůžu se zbavit dojmu, že to Vuorensolovi pořádně přerostlo přes hlavu. Dopadlo to přesně tak, jak jsem nechtěl, od té doby, co jsem viděl první pre-teaser. 50% ()

Vampireman

Další zářez do nerdí filmotéky maskující se jako výživná politická satira. Je to povolený kde to jde a už dlouho jsem nezažil, že by mě štvalo celé herecké obsazení. ()

Helo

Nic podobného jsem vážně ještě neviděl. Neskutečná kravina a slátanina, ALE velmi výrazně parodující a satirující dnešní svět a hlavně USA. Řekl bych, že někdy až příliš výrazně, ale aspoň to každý pochopí. A na druhou stranu i ty slátaninové prvky jsou vlastně dobré. No řekněte, nacisti z měsíce, vesmírné Zeppeliny, nezničený MIR upgradovaný na bojovou stanici, černoch, který je bílý a byl na Měsící, ale už tam není? Vím, šílené, ale skvělé. A závěrečná scéna nezapomenutelná, jak vizuelně a zvukově, tak myšlenkově. ()

Thomassi

Jako komedie mi to moc nepřišlo, byly tam sice vtipné scény, ale ne tolik, kolik jsem jich čekal. Nicméně jako sci-fi je to povedené a naprosto originální. Plán invaze čtvrté říše z měsíce na Zemi? Už jen toto stojí za to, aby se Iron Sky dala šance. Trošku to připomíná Svět zítřka, ale v některých ohledech je to více megalomanské. Invaze byla tou nejlepší pasáží, na efekty si nemůžu vůbec stěžovat. V tomto ohledu naprostá bomba. První část ovšem trošku pokulhává, i když musím přiznat, že herci byli špičkový. Asi nejvíce mě rozesmála parodie na Hitlerův výbuch zlosti z Pádu Třetí říše :-) Když budeme Iron Sky brát jako sci-fi, přidejte si čtvrtou hvězdičku, pokud se budete těšit na výbuchy smíchu, je to průměr. Já to beru jako povedenou scifárnu, proto 70%. ()

PogoJoe

Vcelku zajímavý nápad pohřbený stupidním scénářem. Fajnová vizuální stránka (kam započítávám i hlavní sexy nazi zeměložku v podání Julie Dietze) oproti spoustě nesmyslům, trapností, klišé, špatných dialogů a ještě horších charakterů, tenhle film se zkrátka ve více směrech nepovedl než povedl. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)