Iron Sky

• Fínsko Iron Sky (viac)

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiálny text distribútora)

Vitaminy

Ach jo, takový škoda, že to nedali do ruky někomu, kdo by z toho udělal pořádnej blockbuster. Zajímalo by mně, jak by to vypadalo, kdyby se toho ujmul takovej Vaughn, nebo Bay. Na jednu stranu suprovej film a na tu druhou strašně nedotáhnutej. Upřímně nevím, jak moc Iron Sky ohodnotit. Námět, výprava, efekty, herci za pět hvězd, scénář režii a střih za jednu, takže celkově za tři. Ale za ten pocit zklamání dávám jednu dolů. Ach jo :( ()

ChillThomas

Trailer byl skvělý a i film. Když na váš svět útočí fašisti z třetí říše na měsíci, tak to nejde a nemůže být špatný :D :D byla to Bomba roku 2012 :D nasmál jsem se hodně moc po celý film, ve filmu se objevovala politická satira hodně ale opravdu hodně vtipů na adresu Fašismu a Americkýho kapitalismu. Čekám že to hodnocení bude klesat né každý bude oceňovat tento humor pokud se neorientují ve světových událostí. Co bylo opravdu trefné je jak si Amerika chce vše přivlastnit a s lidí dělá ovce a manipuluje s nimi .. kandidátka na obhajobu prezidentského období vylepí velký plakát na budovu s její fotkou a černochem který letěl na měsíc :D a pod ní nápis YES I CAN :: :D to nemělo chybu !! Neznámí herci ale zahráli skvěle a přesvědčivě .. byl jsem spokojen a 93 minut uteklo velice rychle ve filmu se furt něco dělo nebyla zde ani vteřina nudy . Milá, příjemná komedie s prvky Sci-Fi je prostě a jednoduše bezva podívaná !! ()

kubyno

Gott im Himmel!!! Řekl bych, že sledování s přáteli ve tři ráno s menší dávkou alkoholu v krvi tomuhle ultrabrutálnímu snímku jen pomohlo. Myslím, že hodně zdařilá parodie, s mnoha odkazy a parafrázemi a několika slabšími chvilkami. Prostě nářez. Ještě bych podotkl, že film je plný mnoha skvělých a různých narážek a odkazů, které ovšem mnoho lidí nezná nebo nepostřehne, proto hold není pro každého. ()

Gulde

Vizuálně pěkné, to ano, ale snaha udělat z toho za každou cenu šílenou komedii to poslala ke dnu. První přibližně polovina filmu docela dobrá, ale pak to jde strmě z kopce. Vlastně jde o jedno velké trapné klišé zasazené do originálního, leč zcela promrhaného tématu, obaleného v balastu naprostých ptákovin. ()

LuccinyFilmy

Náckové na Měsíci - existuje snad satirické sci-fi téma s vyšším potenciálem? V Železném nebi bohužel zůstává ve velké míře nevyužit, vtipy jsou křečovité a neoriginální až hrůza, alegorie těžkopádné, Sarah Palin a Xena velitelka příliš karikaturní a otravné. Film má všechny znaky toho, že vznikl na základě dobrého nápadu, který však scénář nedokázal zpracovat; ve druhé půlce už se děj jen pořád opakuje. Je to škoda, protože vizuálně je to pěkné. Ubohost filmu vám dojde ve chvíli, kdy se po půlhodině zdviženého obočí konečně bezděky zasmějete - jenže je to proto, že tvůrci jen trapně odkazují na Hitlerovu proslavenou youtube scénu. Asi jim už nezbylo nic jiného, než čerpat odjinud, jelikož v prvních dvaceti minutách evidentně vyčerpali svou veškerou kreativitu. ()

JM87

Že je tenhle film na úrovni humoru bláznivé střely je průser. Ale že tam sou náckové z vesmíru, tak je to super. Začátek celkem nudnej, ale od půlky je to aji docela dobrý. Neodsuzoval bych to... pokud to prostě nebudete brát příliš vážně, tak se budete i bavit. ()

Aldanar

Srandovní capina, která pobaví. Pár nápadů je dokonalých - "Albinisier/De-Albinisier", obří mateřská loď ovládaná iPadem nebo vlastně celá idea nácků na odvrácené straně měsíce. Škoda, že není dotažená do detailu. Na druhou stranu, za ty prachy by treba Michael Bay nenatočil ani pětiminutový klípek. ()

Pavelos

Dle mého názoru, snímek nenabídl to co ve skutečnosti mohl:-( Největší průšvih byl, pokusit se natočit komedii.. Tento námět měl našlápnuto k nezapomenutelnému zážitku v trochu jiném žánru.. Budu doufat, že někdo časem přepíše scénář (pro mě celkem stupidní scénář) na něco kde bude tenhle námět plně využit.. Jinak několik opravdu vtipných situací se tam vyskytovalo a skutečně mě pobavilo.. Jinak bohužel průměr.. ()

driverx

Iron Sky se mi vubec nelibilo, jakoby se tvurci nemohli rozmyslet jestli chteji tocit film o nacistech z mesice a nebo film nabity vsemi myslitelnymi klise o USA, ktera jsou navic na platne podana naprosto polopate, ze se clovek ani pobavene sklebit nemuze, ale spis jen smutne vrasti celo nad tim, jak to pusobi trapne. Od odpadoveho hodnoceni film zachranuje velmi sexy julia dietze a par opravdu skvelych scen v jakemsi OSN a s USB kabelem, za me dve hvezdicky a budu doufat, ze az naciste prileti z marsu, bude to lepsi. ()

Caine

Bláznivé komedie a parodie posledních let mají horší a mnohem méně logičtější scénáře, než tento film. Sranda byla, hluchá místa taky (ale dala se přežít), spousta zajímavých triků (na takhle "levný" film určitě), pokus o satiru mezinárodní politiky a USA obzvlášť se taky poměrně vydařil, blondska sexy a ještě dala padouchovi kozačky (na Měsíci náckové kopačky nemají) - co víc si přát od takovéhoto filmu... Jsem docela spokojen - určitě to pro mě nebyly vyhozené peníze. Dokážu se povznést. :-) ()

bolan

Buď vás to vezme a nebo total chujovina? Já se hlásím do té první kategorie. Politicko-válečný sarkazmus ala Dr.Strangelove, střihnutý total hovadinou od Ed Wooda a béčkovym sci-fi gulášem a všechno jakoby naschvál co nejvíc blbý. ()

Martinius

film, ktory pokrivkava za svojimi trailermi. mile, sympaticke, ale miestami penetrantne amaterske, osekané, zjednodušené, nekonzistentne, so situacne dost nevhodnymi orchestralnymi soundtrackmi. wagner je sice fajn, ale nie v scenach tohto filmu, a laibach tiez akosi nevynikol. co sa deja tyka, klobuk dolu pred pointou a inteligentnymi zvratmi, tieto vsak dejovo neboli dotiahnute dokonca, aby mali patricny (dramaticky...) efekt. na druhej strane niektore gagy boli na nobelovu cenu. "arizovany" cernoch ma dostal k zemi. skoda, iron sky mal v sebe potencial, ktory sa premrhal priam trestuhodne. ()

B_EyE

Nehorázná kravina, ale přiznám se že po většinu času jsem se dost bavil nejen nad absurdností tohohle dílka, ale také nad politickými narážkami na účet amíků. Nnení to žádné "must see" ale jako guilty pleasure to funguje na výbornou. ()

JK-Stinger

Tak tenhle paskvil byl fakt mimo mísu. Námět sice super, náckové z měsíce by mohli mít svoje kouzlo, ale tohle prostě není ono. U mě to teda neobstálo ani jako praštěná sci-fi komedie a dávám hvězdu jen za ten pěkný vizuál. ()

jajsemja

Byl jsem na předpremiéře a bavil jsem se celkem dobře. Nacisti z měsíce a jejich meteorblitzkrieg, prostě nepřítel jak se patří. Naštěstí u tohoto filmu nikdo nezapomněl dát do popisu Komedie. Recese a parodie, takto bych ho ještě specifikoval. Co se efektů týče, zpracování vesmírných bitev na vysoké úrovni. Krásná podívaná. Škoda jen, že v traileru je celý děj. ()

Blue.Shark

Lepší tři hvězdičky. Čekal jsem, že to bude blbost a taky to blbost byla. Jenže jsem se častokrát od srdce zasmál skrytým vtipům a moc se mi líbila animace. Zejména retro náckové byli naprosto úchvatní - tyhle designové chuťovky si nechám líbit. Iron Sky se nesmí brát vážně, jinak na něj nelze pohlížet jinak, než skrz prsty. Pokud ho ale budeme brát jako parodii na historii, politiku, sci-fi filmy a filmy s válečnou tématikou, lze se u něho skvěle bavit. ()

Nolanofil

Vôbec nie špatné, celkom príjemná blbá odychovka... Na druhú stranu, hrozne naivné, tupé, nelogické a pozliepané na silu dokopy, len aby niečo vzniklo. Za tie peniaze, neuveriteľne dobré efekty, z USA produkcie by bol rozpočet minimálne 5-násobne vyšší! A má to aj dva alebo tri uleté fóry, ale aj nechutne trápne dialógy. Za snahu o originalitu, by som aj prihodil jednu hviezdu navyše, no bohužiaľ, za snahu sa hviezdy nedávajú, ale za výsledný efekt a ten je jemne podpriemerný. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)