Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 4 - Theo Rossi
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Mustaffa odpad!

Viděl jsem teda jen pár dílů a vidět víc už ani nechci. Samý drsný týpek vedle druhého, který řeší jednu sračku za druhou, kterou bych čekal tak v seriálu Zoufalé manželky apod. Seriál se snaží být tak hluboký a drsný až je úplně k smíchu. Toto je tak pro náctilé pipny a dyliňáky. ()

gemkio_cz

Jak zde již psali jiní, hodně netradiční seriál, ovšem velmi zajimavý seriál, ve kterém zpočátku všechno funguje tak jak má, bohužel jako u jiných seriálů úroveň každou řadu klesá...:1. a 2. řada byla na 5* 3.série byla slabší, tudíž 4*, 4. série, pokračuje ve stále klesající kvalita jednotlivých dílů i vývoj celého příběhu - 3* . Celkově dávám 4* a jsem zvědav jestli 5. řada vrátí seriál do výšin nebo jej vrhne do hlubin průměru... ()

vodkasesemte

Pro mimoně co žárlej už i na mašinu v seriálu, na který se prožene kunda omotaná kolem motorkáře, kterou před chvílí někomu zabavil na benzině, aby se pak k němu poslušně vrátila pěšky. Co dodat, snad že takhle bych to udělal já! Bohužel stejně tak seriál ztrácí svoje tempo a stává se z toho typická rodinná sága, kde se všechno točí kolem zbraní, drog a uplácení úředníku z protialkoholového, kam by si měl povinně dojít každej z vás taky! ()

gotham

Čekal jsem od toho víc. Některé díly jsou nacpané adrenalinem, dramatickými scénami i zajímavými příběhovými zákruty, radost pohledět, ale některé jsou zase příšerně nudné, nic neříkající, nikam děj neposouvající, jen tak do počtu. Hlavní hrdina, kterého opravdu skvěle zahrál Charlie Hunnam, je sympaťák možná až moc na motorkářského gangstera, Ron Perlman si také odvede své, ale ostatní postavy moc výrazné nejsou. Pro mě je to takový lepší průměr. 60% ()

mArtinko5MB

Motorky, zbrane, drsní chlapi. Neviem síce, či presne takto žijú niektoré MC v Amerike, ale seriál sa mi veľmi páči. Má to zamotaný dej, každá časť je niečím zaujímavá a nechýba im napätie. Baví ma sledovať vývoj vzťahov medzi Clayom a Jaxom, ako aj Jaxov vzostup. V tomto ťažkom rozpoložení klubu nechýba ani láska, ktorá nie je veľmi vnútená. // K 6. sérií len chcem dodať: Nechápem ako si seriál s touto tematikou dokáže v 6. sérií držať kvalitu, ba dokonca zdvihnúť latku ešte vyššie. Celkovo: 1. séria: 80%, 2. séria: 85%, 3. séria: 90%, 4. séria: 90%, 5. séria: 90%, 6. séria: 95%, 7. séria: 95% ()

baclajean

K tomuto seriálu som sa dostal úplnou náhodou, no tak ma pochytil, že prvé 4 série som zvládol v priebehu niekoľkých dní. Skvelý a pomerne atypický počin, zachytávajúci rôzne uhly pohľadu na nielen gang ako taký, ale aj na vzťahy v rodine a vzťahy priateľské. Nejde tu iba o bojovanie s inými gangmi či organizáciami, kto pozorne sleduje, naučí s atakpovediac "čítať medzi riadkami". ()

ellessar01

Tak jsem prave dokoukal posledni serii a muzu s klidem rict, ze to bylo to nejlepsi finale serialu jake jsem kdy videl. Sons jsou pro me srdcovka a tak to proste zustane, nektere dily byly slabsio, nektere naprosto kulervouci, ale celkove to pro me je jeden z nejlepsich serialu vubec a jen tak neco ho neprekona...a Tig je stejne nejlepsi postava :D ()

JuveIt

Sons of Anarchy jsou mým seriálem. Viděl jsem už spoustu seriálů, výborných seriálů, které mě uchvátily, ale Synové Anarchie mi přirostli k srdci. Vynikající seriál, který mě vtáhl do děje tak silně, že jsem každý díl prožíval, jako by byl součástí mého reálného života. To je samozřejmě myšleno s nadsázkou, ale jakmile jeden díl skončil, tak už jsem netrpělivě vyhlížel další. Vyzdvihuji, že je to opravdu skvěle napsané, natočené a zahrané. Všichni herci, kteří v seriálu sehráli větší roli, byli výjimeční. Opravdu skvělý casting. I přesto, že skoro všechny hlavní postavy byly vlastně vrahové, manipulátoři a obchodníci se zbraněmi, jste jim fandili. Škoda, že se v seriálu většina hlavních a oblíbených postav nedožije konce. Hlavně je smutné, že tady v Česku se vysílal jen do třetí série, a pak od něj televize dala ruce pryč. Čeští diváci zřejmě někdy nepoznají kvalitu :-D ()

a0001

Potencionál totálne premárnený. Aspoň čo sa týka prvej série. Úplný otras, pózerské keci, nevierohodné a trápne postavy, dialógy, nudné zápletky a dementne-lacné scény pomaly horšie ako Lorenso Kalabás. Obsahovo už opozerané klišé typické pre USA seriály len v šate motorkárov. ()

DandaPiper

Už dlouho jsem neviděl seriál, kde by měl lidskej život tak malou cenu jako právě tady. I tak to ale funguje. Není to moje gusto, volný gatě, motorky, macho postoje ...i tak ..to ale funguje. Mezi moje TOP favority ho zatím asi řadit úplně nebudu, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Paradoxně je moje nejoblíbenější postava Gemma. Snad ta nejprohnilejší hlavní postava všech dob. Tvůrci ji ale zaobalují a její příběh vypráví tak, že pro ni nelze nemít vždy alespon ždibek pochopení a soucitu. Co se týče jednotlivých sérií: 1 - 60%, 2 - 80%, 3 - 75%, 4 - 80%, 5 - 75%, 6 - 85%, 7 - 80%. ()

The_soloist

Malarkey a jeho komentář vnímám jako hodně špatnej vtip. Nicméně sons of anarchy výrovné výkony Rona Perlmana a Charlieho Hunnama, mimochodem já mám motorky hodně rád. A babička mi vždycky říkala... když o nečem víš hovno malarkey, tak zůstaň u bratrstva neohrožených! ()

Sluti

Skvělý výběr hudby, atraktivní prostředí, děj má své slabší i silnější chvilky, jen těm motorkářům ty motorkáře moc nevěřím. Dávám 3* po první sérii, ale rozhodně dám seriálu ještě šanci. Má potenciál, jen toho Hunnama a jeho schopnost měnit na tváři pouze 2 výrazy budu muset přetrpět. ()

Peťko

Po zvážení všetkých pre a proti len štyri hviezdičky. Keby som nevedel (vďaka The Wire a Shieldu) čo je v seriálových podmienkach možné natočiť tak som pravdepodobne zhovievavejší, ale bohužiaľ laťka je nastavená vysoko a SoA je v mnohých smeroch trochu nedotiahnutý a nerealistický. Seriál je však len v začiatkoch, takže nádej umiera posledná. ()

wakuum_23

asi nejlepší co teď americké kabelovky nabízí...hlavně má stoupající tendenci..1 serie 8/10, 2.serie 10/10 třetí zatím má našlálnuto na 11/10:) ()

Hopeman

Wow určitě jste si nemohly nevšimnout ve 3tí sérii chlapíka co uklízí a jmenuje se Bachmann a je tak trochu podobný Stephenu Kingovi jenž kdysi psával pod pseudonymem Bachman :-))). ()

-Yojimbo-

Někdo má Esmeraldu, někdo zase to turecké cosi. Pro mě jse ale nejlepší telenovelou Sons of Anarchy. Já prostě ty gangstery, co si bydlí v útulných domečkách a občas někoho zastřelí, žeru. ()

da-a

1. Řada: 90% * 2. Řada: 90% * 3. Řada: 90% * To je jízda! Jediný problém, který uživatel vpravdě vysokooktanového ekl-dystopického dobrodružství může mít, je, že v záplavě drogových kšeftařů, děvek, zlodějů, vrahů, zkorumpovaných policistů a úchylů těžko najde někoho, komu lze fandit bez zvrácení nenavyklého žaludku. Přesto výborná a mnohdy strhující záležitost s netušenou emoční dávkou a nezměrnou odvahou nebrat si servítky v komentářích o vychýleném morálním kompasu těch, co "nemají na výběr". ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)