V roku 2007 vstúpil do kín formou celovečerného filmu klasický komiksový fenomén Alvin a Chipmunkovia, ktorý za posledných päťdesiat rokov svojej existencie tešil a zabával už niekoľko generácií fanúšikov. Hudobný producent Dave Seville (Jason Lee) objaví tri neobyčajné veveričky, ktoré dokážu nielen hovoriť ľudskou rečou, ale aj výborne spievať. Zo spievajúcich Chipmunkov Alvina, Simona a Teodora urobí svetovú senzáciu a nekontrolovateľné trio hlodavcov sa mu odvďačí tým, že mu neustále devastuje dom, ohrozuje skvelú kariéru a prevracia život hore nohami. Vo filmovom pokračovaní z roku 2009 veveričí bratia Alvin, Simon a Teodor opäť bojujú s dôsledkami svojej popularity, povinnou školskou dochádzkou, ale aj s nečakanou hudobnou konkurenciou, ktorou je spievajúce dievčenské trio Chipettky. Aj naďalej však spoľahlivo fungujú ako „demolačná čata“ svojho kamaráta, hudobného producenta Davea Sevillea a zabávajú divákov svojimi bláznivými dobrodružstvami. (TV JOJ)

Kozy9 odpad!

Nedokážem napísať kvalitnú recenziu na úrovni na dačo tak hrozné. Film na mňa zapôsobil, a to tak, že sa mi vynorili v hlave otázky: Ako je možné že sa nájdu peniaze na niečo tak hrozné? Ako môže svojprávny človek natočiť niečo tak hlúpe? Ako je možné že film má hodnotenie nad 42%? Ako je možné že sa nájdu ľudia, čo sú ochotný hrať v niečom tak dehonestujúco primitívnom? Naozaj nemá ľudská hlúposť hranice? Úprimne neviem si predstaviť iné publikum, čo by bolo pobavené okrem BRAINWASHED západniarov. Pre mňa úbohosť : 5% . ()

Scraffy

Trefa do čierneho. Toto nemalo nikdy vzniknúť. Jednotka bola milá a celkom taká zlatá. Toto je strašne upišťané a nesympatické. Jedna hviezda za Theodora, ktorý ma z nich všetkých bavil najviac. Nič viac. ()

Renie42

Vidím to tak nastejno jako první film. Opět některé trapné scény, písničky byly fajn, Chipetky taky a ten Ian se tam vůbec neměl objevit. Typická émerická střední škola s magorama hrající émerický fotbal, to bylo takový divný. Viděno x krát ve všemožných filmech. Je to takový slabý průměr. ()

Mardzis odpad!

To je fakt hroznej film, nechápu že sem na to vydržel koukat. A to že to má ještě jeden díl a další se plánuje to mě ničí ještě víc. ()

amyth

Dětský film dabovaný severní uherštinou ..... no comment (hlavně když na divokém východě od nás je čeština v jakékoliv tvorbě trestána pokutami). Jediný důvod co mě napadá je ten, že chtěl producent kopírovat realitu v které na Čr pořádají nájezdy laciné dutohlavé zlatokopky (slečinka plastik-romovopíchavá nebo zkusilajsemJardu Volopichová (jak přiléhavé příjmení). ()

ostravak30

Ani výměna režiséra a dvou scénáristů bůhvíjak nepomohla. Betty Thomas má sice se zvířaty zkušenosti z filmu Dr. Dolittle a scénáristé zase pracovali na různých animovaných filmech, leč ani to filmu extra nepomohlo. Snímek je vlastně kopií prvního. Chipmunkové jsou sice slavní, ale objevují se Chipettky. A opět je Ian přemlouvá, aby zpívaly, zpívaly a co nejvíc z nich chce vytřískat (to už tu jednou bylo). A ony, stejně jako před nimi kluci, také zjišťují, co je zač, a nakonec mu utečou, stanou se všichni přáteli a pohádky je konec. Pár úsměvných scén s babčou nebo ve škole by se našlo, dvojka však nejenže nepřinesla nic nového (i téma apelování na přátelství je opět stejné), ale dokonce kopíruje sebe sama. Tak si skoro říkám, zda ještě tvůrci mohou přijít s něčím novým. Jenže u trojky se objeví již třetí režisér a tak je tu snaha evidentní - vytřískat co nejvíc. Z tématu i diváků. ()

Nurder

Musím dát 3 hvězdičky. Nevím jestli je to přehnané, ale mě se to líbilo. Chipmunkové a Chipmunčice jsou v některých scénách velice roztomilý. Někdy máte chuť je vzít a držet je v náruči celé dny. Ikdyž je příběh spíše horší, filmu to vůbec neubližuje. Já se krásně bavil a myslím si, že nebudu jediný . ()

rafix

Až tak to nebylo hrozné. Filmová pohádka se mě moc a moc líbila, která mě pobavila. a co nepochopím takové špatné hodnocení. No je to pořádná oddychová podívaná. ()

lobo87

Pokračovanie príbehu Davea a jeho partičky spievajúcich Chipmunkov. Starí známi Alvin, Dave a Thedore dostanú novú konkurenciu v podobe nemenej roztomilých Chipperiek. Zábavné, ale oproti jednotke mierny pokles... 60% ()