Kdo chce zabít Ashley?

(študentský film)
  • USA Who Is Afraid of Ashley Lightspeed?
všetky plagáty

Malá povrchní reportáž z velkého povrchního světa českého pornobyznisu. (oficiálny text distribútora)

Radko odpad!

Peříčko stretáva Televízne noviny. Rosenberg vraví: anál je normál, matka študentky účinkujúcej v péčku zase, že prachy sú prachy. A kde si dievča dnes za hodinu zarobí desinu? Úvodnú inscenovanú epizódu strieda predstavenie zákulisia cz pornobiznisu made in Robert Rosenberg. Ďalej je tu rodina študentky a jedna herečka, ktorú rajcuje, že ju známi vo filme spoznajú. Šok dodá pár gymnastických prostocvikov in natura a záber na pohodeného robertka na dlážke so zaschýnajúcou krvavou škvrnou. Motivácia tvorcov je snáď pochopiteľná: o ulepenom povrchu rovnako povrchne, o odpudivom odpudivo. Ono komentované relácie o porne sú zväčša podobne pekelne nudné. Asi ako zmienené "Peříčko", či "žartovný rozhovor" v dokumente s chlapom, čo za peniaze ukazuje svoju cicinu. ()

Vančura

Amatéřina nejtěžšího kalibru, která zaujme snad jen coby připomínka dávno zapomenuté pseudokauzy. Kdo si ještě dnes vzpomene na to, kdo to byla Ashley Lightspeed? Myslím, že podobné studentské hříchy by na ČSFD snad ani být neměly - vždyť na tom ani skoro není co hodnotit. ()

Slarque

Dokument o tom, co je produkční z FAMU ochotná udělat za peníze s Robertem Rosenbergem? Škoda, že to nebylo spíš o kauze kolem Ashley Lightspeed, kterou chtěly závistivé spolužačky vyštípat z vysoké školy. ()

hygienik

Študentský film pojednávajúci o kauze vysokoškoláčky, ktorá si pod pseudonymom Ashley zarábala ako pornoherečka, za čo jej hrozilo vylúčenie zo školy. Originálna téma si vyžadovala viac analytické spracovanie - motivácia (okrem peňazí), viac hovoriť o postojoch okolia k Ashley atd. Na druhej strane je jasné, že na takú kontroverznú tému nebudú účinkujúci vo filme hovoriť úplne otvorene a úprimne. Jediný kto s tým nemal problém bol exot Robert Rosenberg. Možno by bolo lepšie voliť inú metódu než priame otázky. Takto to vyzerá "nedopečene" - skvelý potenciál témy nebol využitý. ()

Brandon odpad!

Druhý zkouknutý dokument (mizerně natočený) o ženském uvažování během dvou dnů. Začíná se mi z toho motat hlava. Vrcholem je matka lakonicky komentující brigádu své dcerušky Ashley Lightspeed "..prostě taková je doba, no..". Hlavně, že z ní má prachy. ()

HanaM.

Téma studentky univerzity, která má ve škole problémy, protože se přišlo na to, že kdysi točila porno, může být zajímavá výzva. Tahle výzva však zůstává trošku nevyužitá. Nedozvíme se nic moc o druhé straně, zato docela zbytečně dlouho pozorujeme Roberta Rosenberga, jak mluví. Přišlo mi, že film nepřináší nic moc nového a pořád opakuje stará "dobrá" témta, která holt asi kluky tohoto věku zajímají . Nicméně přesto mne pár věcí dokázalo pobavit - lehounce nablbá Ashley, zdůrazňující, že porno točila už dávno, její poněkud více nablblá maminka, omlouvající celou situaci tím, že "je taková doba", kameraman hledající Rosenbergově bytě robertka a samozřejmě grandiózně slizký Rosenberg... Jo, rozhodně to bylo zajímavé. ()

IvcaSammet odpad!

Ne, opravdu netuším, o koho jde a už vůbec netuším, proč se tento ... dokument? ... jmenuje "Kdo chce zabít Ashley?" ... Podívala jsem se na to jen kvůli Kryštofovi, ale jak jsem pak samozřejmě zjistila, moc dlouho se tam "neohřál" ... Vůbec nevím, jestli je to opravdový dokument nebo je to opravdu jen studenský film založený na pravdě (což soudím podle ostatních komentářů, že nějaká Ashley opravdu existovala), ale taky mě to vůbec nezajímá. Svou "povinnost" v doplňování filmografie Kryštofa Hádka jsem splnila a tím to pro mě končí ... Nezajímavý dokument a ještě navíc špatně natočený ... Nic víc než Odpad! ... ()