Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Augustus

Moc příjemný film plný dětské fantazie a nevídané originality, v mnohém ne nepodobný Miyazakiho Cestě do fantazie. I po technické stránce něco naprosto nevídaného a celkový zážitek jenom umocňuje výborný dabing postav. Doporučuji všem, kdo se alespoň na chvíli chtějí zase vrátit do dětských let. ()

Jamall

Roztomilé a překvapivě akční. Jenže se musím připojit k těm, kterým se nelíbilo odříkávání textu Zdeňka Svěráka. Na plnou to není a možná ani ne na ty čtyři, ale jsem v dobrém rozpoložení... ()

Skank

Ať si kdo chce co chce říká, mě tenhle film nadchl. Jak se dostat do klukovy fantazie. Když usínáte, tak se Vám celý pokoj obrátí, je jen střípek originality loutkáče. Celý film si drží hezkou linii a je dosti zábavný a pro děti někdy i moc... V neposlední řadě opět skvělá kamera, výprava, dabing... A v té poslední vynikající Jan Svěrák! Nádherná dobrodružná podívaná, která se v Česku neodehrála opravdu dlouho. ()

laurence

Skvělé obsazení herců a originální loutky, dohromady klasická Svěrákovina. Pro popis filmů běžně nepoužíváte slova jako laskavý, milý nebo hezký. Tady ano. Pohádka pro dospělé, která osobitým stylem nahrává několik myšlenek k zamyšlení. Svěrákovy snímky vždycky svým způsobem pohladí po duši. ()

nostromos

originalni pohadka, pro dospele vtipna na necekanych mistech, pro deti to musi bejt super film, osobne by mi stacilo videt jen prvni polovinu filmu - pak uz to bylo natahnute a humoru ktery me bavil uz bylo min ... ale nejsem cilove publikum :) ()

christiene

Viděno dvakrát a dvakrát se moc líbilo. Nevím, jestli jsem pořád ještě velký přerostlý dítě, ale tento film mě každopádně do dětských let vrátil. A tak to má být. ()

Ne, že by se tomu nedalo něco vytknout, jak po grafické stránce, tak po příběhové, ale celkově to bylo podařené a milé. Humor, občas zjemněný, byl trefný a ne tak kýčovitý (poslední dobou málokde vidím jiný než kýč jak bič). Svěrák byl skvělý! Myslím tak 9/10 hvězdiček si to zaslouží...i když, teda, SPOILER: Jestliže je děcko astmatik tak těžký, že mu vadí plyšáci, opravdu musí spát v prachových peřinách a zalézat si pod ně po aplikaci dávky? ()

x_dan

Animace mě naprosto pohltila, mám takovýhle styl rád. Celkově mi v tom ale něco k dokonalosti chybělo. Příběh? Nedokreslený vztah s rodiči? Každopádně příjemných 95 minut v kině v Jablonečku. ()

Johnysman

Vzhledem k jednostrannosti zaměření naší české kinematografie je Kuky konečně zase něco nového. Od Svěráka jsem čekal pořádný výkon a taky jsem se dočkal. Loutkové zpracování spolu se skvěle znějícím dabingem dalo tomuto filmu tu správnou ráži. Děj je v podstatě banální, ale zkrátka nemám, co vytknout. Kamera výborná spolu se střihem i dynamicky se odvíjející se zápletkou. Film opět v sobě ukrývá jakási Svěrákovská životní moudra...která podle mě do jeho stylu točení filmů zkrátka patří. ()

Kindernay

Mě se tenhle film moc nelíbil. Připadá mě, že je to spíš pro malý děcka a možná i pro dospělý, ale ne pro teenagery.. nevím, každopádně já jsem se u toho docela nudil. Jediný, co se mě na tom líbí je samotnej plyšovej Kuky, kterýho mám na batohu jako přívěšek, ale film se mě moc nelíbil. ()

rigby

Čekal jsem trochu něco jiného. Byla to pohádka, nebyla to pohádka... Rozhodně to byl výjimečný a zvláštní zážitek. Bavil jsem se a nudil jsem se. Možná se dostavil onen známý pocit, že když je něco moc dokonalé, tak je to nicneříkající. Ale ta směs poetiky, dětských myšlenek, hřejivé lásky, laskavého humoru, a v neposlední řadě také lásky k přírodě ve mně zanechala stopy. Možná za to může i zcela nepodbízivý a nedětský přednes Zdeňka Svěráka, že jsem z tohoto filmu trochu zmatený. ()

brasek

Hej, ty ružový... ty si ružový, preto že si jedovatý, alebo len robíš ramená? Zopár dobrých hlášok... áno to je pozitívum, škoda že len jediné. Niekedy som mal pocit, že ide o plyšový gay film. Zděnek Svěrák je jeho dabing? Tak to fakt bolo na útek z kina... nezáživné, bez citu čítanie napísaného textu. ()

fooggyy7 odpad!

Takový nepovedený film pro 6-ti leté NGOisty. Ale co jiného se dalo od Jana Svěráka čekat. Pokud natočil něco dobrého, tak je tam rukopis táty, jinak samý propadák. Jediné, co se mi tam líbilo byly autička, náramně podobné zmenšeniny ze Šíleného Maxe, že by inspirace? Možná plagiát.... ()

Vozataj

Oceňuji práci s loutkami a kameru. Po scenáristické stránce už mě Kuky moc nebavil. Dabing od malého Svěráka mě v nějakých sekvencích přímo iritoval. Dokoukal jsem to jen kvůli té hravosti a designu loutek... ()