Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

J.Cobra

Začátek nic moc, až jsem byl zklamán. Po několika minutách mě ale uchvátilo grafické zpracování a nakonec i samotný příběh. Nebýt to český film, více jak *** by si nezasloužil. Takhle ale nemůžu jinak a i vzhledem k dojetí na konci filmu dávám **** ()

Boulderman

Proč tak sprosté??? Pokud to je pro děti, tak je to trochu silné kafe. Za hodinu zazní asi 50 sprostých slov: Hergot (to by ještě šlo, je to jméno postavy!!!), himlhergot, sakra, kruci, krucinál, blbci a pochcat. pro koho to jako je? nejsem puritán, ale takovou kadenci nemám zdaleka ani ožralej v hospodě. Veliké zklamání, děj mizerný, neustálá snaha o hyperakčnost, honičky v lese a do toho řev, nadávání a klení. Vzpomeňte si na chobotničky z druhého patra. Taky byly pronásledované, taky jim hrozilo nebezpečí, ale nenadávaly u toho a nenadávali ani záporní hrdinové. Nebo fimfárum. Copak je potřeba pro děti takový film? Herecké výkony taky mizerné, takže jediný důvod, proč jsem nedal odpad je ten, že se tam objevují opravdu originální nápady. Parodie českého lesa s "přírodninami", výborný nápad s ohnutým pokojem a lezením po stěnách, postavičky z lesa. Tohle všechno bylo vynikající, zpracování však dílo sráží hodně dolů... ()

boombang

Pohádkový thriller o tom, jak vypadá ekoteror v praxi. Hraná část filmu je fádní a jaksi nadbytečná - loutková část je ovšem famózní. Tolik akce a vtipů jsem ani nečekal - a dabéři se také pěkně vyřádili (tedy kromě Svěráků staršího a nejmladšího, na ty si musí divák zvyknout - ovšem Macháček, Čtvrtníček a Táborský jsou třída). Kuky sám je nevýrazný a příliš dětský, ale když se na scéně objeví Anuška a další loutky, (dospělý) divák zajásá. A na italsky nadávající houby jen tak nezapomenu...:-) ... Dodatek po třech dnech a třetím shlédnutí: Hergot, já to kvůli těm lesním potvorám zvednu na pět hvězd! Zaslouží si to. "TAK SI TO ZATÍM PŘIPRAV." "SÁM?" "TY JSI DOBREJ. ŘEKLO SE, ŽE ODVEZEM, NE, ŽE NALOŽÍME!" ()

miki68cz

Pokud chcete zázračný film, řekněte si Svěrákům nebo Hřebejkovi. Kuky je nejen roztomilý ale i ze života a není tak úplně jen pro děti. Svěrák se pustil na tenký led, na kterém se udržel. Řekl bych, že paní Týrlová a pan Trnka by se za svoje následovníky nemuseli stydět. Děkuji a tento film vřele a ze srdce DOPORUČUJI ()

Maica

Roztomile podivné. Docela pěkné loutky, které dělají pro dnešního diváka srandovní pohyby, příjemný hlas pana Svěráka (i všichni ostatní obyvatelé lesa měli vyvedený dabing), ale styl mi byl tak trochu cizí. Na pohádku to bylo trochu ponuré a někdy dost brutální (zavření Hergota do lahve). Příběh byl takový... hm... nijaký. Prolínání Ondry a Kukyho bylo sice zajímavé, leč maličko zmatené. Na to, že celý děj byl dost (!) rozvleklý, byl konec poměrně rychlý a to byla škoda. Celkově mě to moc neuchvátilo, asi jsem čekala víc. Ale abych nezapomněla, našlo se tam pár dobrých hlášek. ()

lobodlak odpad!

Pro mě absolutní zklamání. Tady je vážně všechno špatně. Hlavní hrdinové nehrají, pouze odříkávají text, děj nedrží pohromadě, dialogy běs a děs. Jak tohle mohlo vzejít od takového Mistra jakým Svěrák je nechápu. Opravdová škoda možná velkého potenciálu.... ()

ona.takova

Mám ráda psychologické filmy, miluji drásavé snímky, ale v jádru miluji tu "českou hřejivost ". Čas od času mi v uspěchaném světě udělá příjemnější den a to Kuky zvládl :) ()

lolaloka

Do kina šlo se mnou 25 dětí, se kterými jsem následně film rozebírala po všech možných stránkách. Na všechny to udělalo ohromný dojem a film se jim líbil. Jasně chápaly jakousi výchovně-morální stránku filmu, lásku a zradu, obětování, pýchu a pád,po filmu byly plné dojmů. takže film své poslání zřejmě splnil :-) a víc než Kuky je zaujal kapitán Hergot. Já už jen dodám, že bych trochu zkrátila metráž filmu, místy na mne film působil příliš ponuře a občas mě rušil divný dabing. Nicméně vzhledem k tomu, že se dnes film s dětskými hrdiny téměř netočí ( filmy o dětech pro děti) a že je to film velmi zajímavý, s radostí ty čtyři dám. ()

greymon

Výc než film obdiviji snahu režiséra a jeho týmu. Natočit tento film občas v pravých lesích určiě nebylo snadné. Samotný film se mi také líbil, ale snahu obdivuji víc. Když jsem film viděl poprvé, moc mě nezaujmul. Říkaljsem si že je to pohádka pro děti, později jsem se na to začal a dívat časteji a musím uznat, že tento film si zaslouží plné hodnocení, nejen za snahu, ale i za děj celého filmuí ()

bujnmi

Největší slabinou tohoto filmu, je otázka, pro jakou věkovou hranici je určen. Žvatlání zvířátek, u kterého musí i rozený Čech udržovat plnou pozornost, aby ho rozeznal, naproti tomu dospělácké narážky. Hybridita se mi v této kategorii nelíbí. Celkově mi to přišlo takové chudé - ať už nápadově, nebo dějově. Jakoby chtěl z každého nápadu vyždímat co nejvíc. Polovina filmu postavičky chodí pěšky, pak se tu objeví auta, se kterými se tu vystřídá všechen lesní terén. Taky jsem nepochopil změnu teploty při vysoké rychlosti - přijde mi nelogické, že by se měla snižovat, meteority taky nemrznou, když padají na zem. Uvítal bych třeba dilataci času, ale rozhodně nevštěpovat dětem takové nesmysly. Svěrákův dabing mi na začátku přišel trochu nepřirozený, ale zvykl jsem si a dále už mi nevadil. Výprava se k designu loutek hodila, a animace na českou výrobu slušná. ()

brzozin

Při sledování filmu jsem si kladl otázku, komu je film vlastně určen. A jak je vidno z recenzí, nejsem sám. Vyloženě dětský film to není. Děti se v kině u jeho sledování evidentně nudily. Film, který je založený na hlubokých filosoficko - moralistických jinotajích, které jsou prokládány Svěrákovým pedagogickým hlasem, malé publikum těžko pobere. Film pro dospělé to taky není. Na to je tu příliš mnoho infantilních pitvořícíh se potvor, štěbetání, poskakování, výskání a zejména málo opravdových hereckých výkonů. Takže půjde patrně o rodinný film, což je eufemismus, za kterým si lze představit dílko, u kterého se budou hryzat nudou sborně všichni diváci bez rozdílu věku. Přitom nápad i jeho technické provedení zaslouží obdiv a potlesk. Takovýto snímek tu skutečně dlouho nebyl a Svěrákovi ml. slouží ke cti, že se v době digitálního animačního boomu vrátil ke staré poctivé Trnkovské loutkoanimaci. Navíc v přirozeném lesním prostředí, což je počin takřka revoluční. Rovněž idea filmu je dobrá. Malé potvůrky, které si v hlubinách lesa vytvořily své vlastní království, je naplněním nejednoho dětského snu. Film je navíc doslova prosycen typickou českou poetikou a nesnaží se vytvořit bombastickou kýčovitou říší na způsob Shreka 2, k čemuž by se tvůrci jistě mohli snadno nechat strhnout. Všechno ostatní je už ale špatně. Špatně hrající živé postavy, zejména mladý Svěrák, který bohužel neumí ani hrát, ani přirozeně hovořit. Mentorský hlas Zdeňka Svěráka, který celou pohádku v podstatě táhne, ve mně vyvolával nepříjemné vzpomínky na soudružku učitelku ve čtvrté třídě. Jeho suchý poučující a v podstatě nepřirozený projev možná funguje vtipně v cimrmanovských seminářích, ale tady působí velice odpudivě. Svěrák je prostě pan učitel a tohoto svého stigmatu se jaksi nemůže celý život zbýti. Divná je i celá zápletka. Od začátku není jasné, o co vlastně ve filmu jde a po velice rozpačitém konci zjistíte, že to patrně netušili ani sami tvůrci. ()

maoc

Kvalitou a záběrem minimálně evropský film. Jenže to není taková pecka. Proč? Vadilo mi zejména jakési rozostření scén, přebytek světla nebo co, prostě v některých pasážích jsem se ztrácel. Namluvení působilo násilně. Byl to záměr, tvůrci tím chtěli zdůraznit, že celý film je vlastně v Ondrově hlavě, on si jej vypráví. Proto ta civilnost. Chápu, ale nesouhlasím. Nelíbilo se mi to. Navíc je silný kontrast v tom, jak oba Svěrací nehrají, kdežto ostatní celkem ano (Macháček a Liška ne až tak, ale Čtvrtníček a Lábus ano). Ondrova rodina byla zredukována na lehce hysterickou matku, otce téměř nevidět. Snové pasáže alá Bylo nás pět nebo Cirkus Hurvínek jsou OK, příběh je tak vyprávěn a má to tam místo, ale ta hororovost některých scén je snad až přehnaná. Dvouletý syn, kterého Kuky jinak hodně vzal a druhý den některé pasáže sám od sebe začal vyprávět, se v jednom momentu rozbrečel a několikrát měl slzy na krajíčku. To je k záporům asi vše. Zásadní klady jsou 2: IMHO skvělý scénář, dialogy perfektně balancují na hranici reálnosti a fantasie no a výtvarná stránka je bezvadná. Ale k dokonalosti holt Kukymu docela dost chybí. Škoda, ale i tak je to bezesporu zajímavý film. ()

Mabfred

Vizuálně úžasné a nápadité - lesní scény se mi moc líbily. Ale úplně mě nepřesvědčil konec - film nějak ztrácí dech a po rychle se střídajícím ději se najednou tak nějak pomalu zastaví a úplně jsem neměl pocit, že vím co tím chtěli autoři říct a dost možná to nevěděli ani oni. ()

Johniii

Moc hezký příběh, Svěrákova klasicky precizní režie. Dobře vymyšlené postavičky, jejiž vzhled odpovídá charakteru. I ten dabing je příjemný. Takže pokud hledáte příjemnou českou pohádku, Kuky je dobrou volbou. ()

teba

A já se toho tak bála! Čistě jen z toho důvodu, že se mi nelíbí tenhle typ loutek... takovej předsudek... Přitom nejdůležitější informace tady byla: Svěráci! A hned tři najednou!!! Takže dobrý jako dycky :o) ()