Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Scraffy

Veľmi pekný český filmik, ktorý je veľmi originálny. Má to príjemnú atmosféru a super dabing. Postavičky sú tiež super. Bavil som sa veľmi dobre. ()

JohnnyBoy

Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyři. Dávám čtyři za tu piplačku. Jinak notně drhnoucí pop-verze knižních pohádek Františka Skály. PS: Napodruhé otrava, snižuju na tři. ()

hull

Vtipné, rodinné a originální. Je fajn, že Svěrák umí přidávat do dialogů vtipy pro dospělé, aby se nenudili. Jedna hvězdička zůstává plavat ve vzduchu, přece jen je vidět, že to není z USA, ale celkově povedené dílko, které svým přátelům doporučím. ()

Stejšn

Milé. Nic svěroborného, ale hezky udělané. Hlasy jsou perfektní (nejlepší je Petr Čtvrtníček), a to VČETNĚ Zdeňka Svěráka, jen malý Ondřej si občas trochu šlape na jazyk. Ke konci ale film trochu upadá, protože místo poetiky se mění v akci a to až zbytečnou. Ano, líbilo se mi to, ale myslím si, že na plátně to divákovi nedá víc než doma na DVD a osobně si také myslím, že na nosičích to bude asi bohužel i úspěšnější než v kinech. Mám trochu obavu, že Jan Svěrák se úplně netrefil do vkusu většinového diváka, ne každý zná Skálova Vlase a Bradu a ne každý hrál Amanitiny Samorosty. A o tom svědčí i to, že den po premiéře, přestože propagace je enormní, nás v sále kina pro 300 lidí bylo asi dvacet.... PS: malé děti (do deseti let) na to neberte, protože to nepochopí a budete jim muset neustále něco vysvětlovat. ()

Kellerman

Krásný trailer mě přesvědčil,že stojí za to vyrazit do kina.A skutečně... Svěrák se docela vytáhnul a udělal z Kukyho po dlouhé době první skutečně dobrou českou pohádku,která nadchne děti a dospělé pohladí po duši.Občas moc moralizuje,občas se najdou slabší nebo nudnější pasáže,ale jako celek je to více než povedené.První Svěrákův film od Akumulátoru 1,který se mi vyloženě líbil a po delší době zase v kině film,který mě mile překvapil nepřinesl žádné děsivé zklamání.Těch už jsem si letos užil požehnaně... ()

Elkesar

Z toho všeho odpadu co se valí z české produkce, je tohle naprostá paráda. Perfektní provedení, skvělý příběh bez hluchých míst citlivé propojení dvou světů a naprosto dokonalý závěr. A při tom všem se film nestáčí do zbytečné hrubosti, ale je skvělé jemný. Nemá cenu to obkecávat, jednoduše tenhle film ve mně něco zanechal a to se mi stává jen opravdu málokdy. Pro mně jednoznačně nejlepší český film, který má ducha... a vlastně i zatraceně hodně bohů :)) ()

Bigwave

Celý film mě vtahnul zpátky do dětských let, kdy jsem si představoval v každém mechu, kapradí, obyčejném houští jistý pohádkový svět. Musím teda uznat, že dějově mě to moc neupoutalo. I když jisté výstřednosti tam byly. Např. Když pojedete rychle, vytvoříte sníh. Hláška: " Ty mi nejdeš do očí". Z celého filmu jsem se nejvíce zamiloval do neuvěřitelné práce kamery a do famózních kompozic každého záběru. Klobouk dolů, jelikož neznám český film, který by na mě tak moc působil. A taky poklona Janu Svěrákovi, který se chopil tak těžkého úkolu. Úkolu, na kterém by se hodně českých režiséru zlomilo vaz. 5* naprosto zaslouženě. ()

ondey

Český zlatý ručičky :) tandem Svěrák - Svěrák - Svěrák bere do posledního framu dech. Co obrázek, to dokonalé řemeslo. Vyzdvihnout musím i jeden z nejlepších soundtracků posledních let, proto vivat Michal Novinski!!! Škoda tak jen toho názvu. Za prvé trochu působí jako pokračování nějaké jedničky Kuky, za druhé je vážně otřepané. Kdo se všechno už se vracel? Mumie se vrací, Batman se vrací, Superman se vrací, Vinnetou se vrací, Twister se vrací, Lassie se vrací, Sandokan se vrací, Formeláci se vrací... :DDDD ()

alpeew

Že Svěrákovská duše nestárně a nikdy nepřestane být aspoň v koutku duše dítětem je jasné a jsem tomu velmi vděčná. Hravost ař hračičkovost Svěráka seniora se evidentně a naštěstí dědí :-) Jan Svěrák dokázal neopakovatelně skloubit napínavý příběh s lehkou ekologickou agitkou (méně než v Ropácích) s laskavým příbehem jedné nechtěné, ale věrné hračky, navíc podanou očima dospěláka, který ale nejen dítětem je, ale sám i děti vychovává a evidentně jim dobře rozumí. Dokonalý obrázek toho jak by měl vypadat film pro - ne uplně předškolní děti - které vyrazí do kina s rodiči. (já byla ale s kolegyní z práce - všechny naše děti už dětmi nejsou - a bavily jsme se moc dobře!). V ukázkách před Kukym byla zase-jedna-americká-animovaná-šílenost, která Kukymu poesií, zábavou a ani "posláním" nesahá ani k červenému, pilinami naplněnému, kotníku.´ P.S. Intonace Zdeňka Svěráka čtoucího komentář ,je nenahraditelný a skvělý (to ocení hlavně dospěláci) ()

ryb1ck4

70%, ze začátku svěží, vtipné a zajímavé, ke konci trošku stereotypní a okoukané. Celkově výborné zpracování, parádní animace a namluvení "loutek", především trio Svěrák, Macháček a Čtvrtníček. "Nepijte stojatou vodu, pijte tekoucí..." ()

PeterFLJilek

Konečne poriadna rozprávka, ktorej mnohé americké fantasy s nehorázne vysokým rozpočtom nesiahajú ani po členky. Pretože je v nej cit a hĺbka. ()

Bigfuckman

Otec, syn a děda spolu vytvořily tento zajímavý film. Zdeňka Svěráka mám rád, ale nějak mi jeho hlas neseděl na kapitána Hergota. Zato Macháček, Čtvrtníček či Liška byly obsazeni výborně. Celkově mě ale snímek nějak extra nenatchnul. ()

macetoma

Svěráci nezklamali, jejich "bankovky" vlastně "filmovky" jsou kryty zlatem (možná teď už stříbrem šedin pana Zdeňka Svěráka). Dávám 4 hvězdy, toto jsou ty pravé rodinné filmy, které z dětí nedělají blbce a rodiče se u nich nenudí. Dávám 4 hvězdy. ()

MondayWay odpad!

Absolutně neodpovídá mému očekávání. Vím, že to většině lidí připadá nepochopitelné, ale já mám snad alergii na všechny Svěráky! A tenhle film nabitej celou rodinkou způsobil akorát svrbění v pěsti. UŽ NIKDY VÍC! ()

yaqwsx

Neskutečně vlídný film, který se vám zaručeně zaryje pod kůži. A to nemluvím nejen o animaci, která orignální, téměř až geniální. Příběh je vyprávěn se spádem. Jen si nejsem jistý, jestli jsou malé děti schopné pochopit to propojení osudů mezi Kukym a dítětem. Dal bych i 5 hvězdiček, ale nedokáži se přenést, přes dle mě odfláknutý dabing Zdeňka Svěráka... ()