Vraždiace mravce II.

(TV film)

V asijské vesnici Ban Tao se náhle objeví obrovské množství agresivních mravenců, kteří útočí na vše, co se jim postaví do cesty. Právě napadli mladou domorodku s maličkým dítětem...Entomoložka Claire Duboisová v televizi vysvětluje chování mravenců a zdá se, že jim přisuzuje jakousi inteligenci. S tím ale nesouhlasí její známý doktor Horys Lenert zvaný Len. Není se co divit, je pověřen ve spolupráci s armádou ohroženou oblast evakuovat a mravence zničit. Dělá to už léta a disponuje speciálním postřikem, který všechnu druhy mravenců spolehlivě zabíjí.První vlna hubení nebezpečného hmyzu je úspěšná a prezident velmi spokojený. Dorazí však zpráva, že se mravenci objevili znovu. Velitel armádní jednotky Cortez a jeden z jeho mužů se navíc stali svědky podivného jevu: Mravenci vytvořili jakési organizované řetězce a zaútočili na ně z větví stromů. Jeden se Billovi dostal pod ochranný oblek a uchem mu vnikl do těla. Od té doby se Bill chová velmi podivně... (TV Prima)

Trevor

Takto to vyzerá keď film réžiruje Tom Wodpad...veľmi dlho som hľadal dôvod na 1*, napokon tých niekoľko prestrihov v úvode a počas filmu ktoré mali dokresliť príbeh a odvaha tvorcov vôbec s týmto výjsť na svetlo sveta...tak akože jednotka, prrtože filmy na seba nijako nenadväzujú a asi iba český preklad ich spojil bola v porovnaní s týmto Oscarmi ovenčená delikatesa. ()

JohnMiller odpad!

Nič moc scenár tak isto herci. Dokopy dosť slabý Céčkový Eco horror. Avšak mravce s ultravyspelou inteligenciou ktorý pochopili že sú ako jedinci slabý tak sa formujú do chápadiel ma úplne "zničilo" tak isto aj zbrane ktoré proti nim použili. vyzeralo to ako zbraň z pc hry Portal. No to najbrutálnejšie je iba pred nami . Mravce zo seba sformovali binárni počítač ktorý prenášal dáta a komunikoval s ľudmi tak že ukazoval obrázky ako cez monitor. A nakoniec z nich vznikol obrovský super mravec.... Nič čudnejšieho som ešte nevidel. ()

Campbell

Tak tohle je přesně způsob jakým se to dělat nemá, celý je to děsně odpudivý( i když obal děsně láká), ty digitální mravenci byly k pláči(a nejhorší bylo když padaly, to bylo ale poligonů:-)), tenhle film je děsnej a nudnej a blbej že snad to tvůrci nemyslely vážně, edici Maneater series mám poměrně rád, ale tohle už je druhej případ naprostých sraček(spolu s Croc kde to aspoň zachraňoval M. Madsen). Ale tohle je opravdu děs, ať už po herce nebo přes děsně debilní Slovenský název. MAnus dokazuje že jako režisér ujde, ale nesmí natáčet pro UK, měl by zůstat u sebe. Přece jenom Upálen a 999-9999 jsou o dost lepší díla. ()

Gilmour93

Zatímco podle pozvolnějšího svahu mraveniště poznáte ve volné přírodě jih, tak sledováním vendety blanokřídlých poznáte pochybné tvůrčí umění pana Manuse, diletantského packala na režisérském štokrleti, jenž zaujme svou zhovadilostí leda tak diváky s mozkem rozleptaným kyselinou mravenčí. Po skončení jsem na vlastní oči viděl Sekorova Ferdu oběšeného na klice na svém puntíkovaném šátku a pod ním hlavou kroutícího, zcela bezradného Brouka Pytlíka, co tvrdil, že nic podobného nikde nikdy neviděl - a že on toho viděl opravdu hodně.. ()

psychous3 odpad!

Tento film u mě spíše vzbuzoval smích než strach. Při prvních scénách jsem si sice říkal, že by to mohl být dobrý film, ale rychlost, kterou mravenci požírali, a to, že neodnášeli nikam zbytky, mě velice překvapilo. Střední část mne vůbec nenadchla, a místo "hororových" prvků, jsem spíše vypozoroval prvky parodie na nějaký normální film. Závěr tomu dal "korunku", když se krvelační mravenci rozhodli vyjednávat s "armádou", ve které umí všichni vojáci perfektně anglicky. Pokud tedy pominu ty americké vozidla, angličtinu a rychlost přemisťování mravenců, byl tento film o ničem a nezaslouží si víc, něž jenom uložení do spodních regálu žebříčku filmů. ()

• Filmovou lokací, kde se natáčelo, se stala thajská provincie Krabi. (SOLOM.)