Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

warrenur

Meh, neustale sa opakujuca "experimentalna klasika". Tie iste premisy a tie iste zavery. Vzdy je nieco sucastou vacsieho testu, vzdy ta ista snaha o sondu do ludskej mysle. Zial, mnohokrat bez prizvania si skutocnych sociologov pri tvorbe filmu a potom to vyzera len ako lacna zanrovka, kde nefunguje ani len zakladna psychologia jednotlivych postav. Nehovoriac o celku. Inak, ak by ste niekedy z hocijakeho dovodu akceptovali implantaciu sledovacieho cipu do svojho tela, vazne by najlepsie umiestnenie bolo vo vasej gebuli??? wtf?! Obcas som sa vsak nad stupiditou scenara skutocne pobavil.  Inak, cajicek. Strata casu. 35% ()

Hapretor

Ze začátku drsné a překvapilo. Ke konci už nudilo a závěr fakt obyčejný ... pořád to samé ... na zabití času to stačí ... ()

Raziel_cz

Vždycky, když nejlepší postava umře jako první, víte, že to s filmem jde z kopce. The Belko Experiment se prezentoval jako crossover Office Spacu a Battle Royale – a v podstatě to plní. V podstatě. Problém je, že ta symbióza nezašla dostatečně daleko, takže film pořád balancuje mezi intenzivním thrillerem a odlehčenou vyvražďovačkou a ani jedno nedokáže patřičně vytěžit. A že spoustu času věnuje místo hrdinům a – mimochodem skvělým – záporákům vedlejším postavám, které nic moc neudělají a pak umřou, mu moc nepomáhá. Hlášky a likvidační montáže mě bavily, ale jinak šel potenciál do kytek překvapivě rychle. Přitom scénář od Gunna a McLeanova režie slibovaly fakt hodně. Asi to budu za nějakou dobu chtít vidět znovu, nemůžu si ale pomoct – odvázat se to jako Wolf Creek 2 a vypadalo by hodnocení úplně jinak. Nakročeno to mělo správně. ()

kkarx

Pokud si odmyslím absurdnost námětu, pak se jedná o další variaci na téma, kde je několik osob v extrémní situaci, ve které musí buď spolupracovat, nebo bojovat o prostředky k přežití. Zde je ovšem osob 80. A ani s tou absurdností to nemusí být do budoucna zas tak horké. Očipování tu už je a dá se předpokládat, že podobným směrem se bude naše existence neustále dále ubírat, resp. naše tkz. demokratické vlády budou o toto usilovat buď násilně (zákony) nebo přesvědčovacími metodami, kde si lidé očipování sami odsouhlasí. ()

Rathalos

Mega-obrovske prekvapenie,neverim,ze tento film natocili americania,milujem horory,kde je skupina ludi uzavreta v nejakej miestnosti alebo budove a nemozu von a v tej chvili zacina boj o zivot,menia sa charaktery i psychika ludi a zrazu su schopni zabit kvoli prezitiu aj toho najblizsieho,perfektny masaker s vybornym zaverom,dal by som aj desat hviezdiciek,keby som mohol,fakt sa mi to strasne lubilo...:-) ()

domirovec

The Belko Experiment je VELMI zvláštní a VELMI brutální ''hororový'' thriller, ve kterém někdo ''neznámý'' zavře pracovníky v kancelářích ve společnosti Belko. Tohle je ve své podstatě battle royale mezi všemi lidmi, kteří se za každou zatracenou cenu snaží navzájem zabít a ještě k tomu to musí udělat za určitý čas. No.. zajímavý, ale podle mě ne úplně nejlepší počin, který je sice holt zpracovaný svým způsobem dobře a plus k tomu veškerá brutalita, krev a podobně jsou také dobře zpracované, ale jinak se v celku jedná o hodně nezajímavou ''hororovou'' záležitost, ve které jenom čekáte kdo komu přestane věřit, následně si ho najde, zabije ho a dělá, že se vůbec nic nestalo, přičemž tento kolotoč se opakuje furt a furt dokola až do konce celého filmu.. hmm... zajímavé. 3/5 ()

CharlieSs

Tenhle film mě kdoví proč zasáhl hodně do psychiky, ale na druhou stranu to ještě přidalo na hodnocení. Výborný film, se zvláštním námětem a tak. A navic, Goldwyn je tak sexy, že film snad ani špatný být nemohl. ()

Torpid

Přímočará vyvražďovačka, technicky slušně zvládnutá z prostředí korporátní administrativy, která se bude asi především líbit těm, kteří v něčem takovém v reálu pracují a nemají moc nad druhými, aby si ji mohli užívat. Tentokrát se Verbalovi komentář skutečně povedl, takže doporučuju. ()

Charlie84

Bez problémů přijímám, že s takhle brakovým a v dnes již dosti vytěženým námětem toho víc nejde. Plusem je navíc výběr velmi dobrých nebo alespoň typově dobře obsazených seriálových herců, které byste ani nečekali. Teda já jsem Perryho Coxe ze Scrubs rozhodně nečekal. Ani další. Navíc to má spád, je to tak akorát dlouhé, konec uspokojivý, až na debilní "starting stage two". Jako by někdo věřil, že to bude mít pokračování. Nebude. A je to dobře. Jednorázově ale s kliedem za čtyři. ()

figliar

Béčkoví herci zo seriálov a filmov z minulého tisícročia v béčkovom filme, ktorý sa snaží kopírovať SAW. Ani scenár od Gunna či hudba od Batesa v tomto prípade nepomohli vytiahnuť kvalitu tohto predvídateľného filmu, ktorého koniec sa až priveľmi podobal na Labyrint. Ani atmosféra, ani herecké výkony a žiadny zvrat sa nekonal, takže k tomu nasvedčuje aj moje hodnotenie. ()

Katcat

Jeden z nejlepších slasherů vůbec. Kombinace úžasných hereckých výkonů s bezva kamerou a hudbou, neuvěřitelně nakombinovanou, to přináší neuvěřitelný zážitek pro oko i duši. ()

TheSompeque

Co může být horší na práci, kterou nesnášíte? To, že vás tam někdo zavře. Vás a pár dalších desítek lidí a donutí vás, abyste se pozabíjeli. Proč taky ne, že jo? Saw je overrated. První polovina byla skvělá, z druhé se vytratila atmosféra a jistá úzkost, která v té první panovala. Škoda. Avšak přesto se jedná o dost dobře natočený film, který si zaslouží vyšší procenta, než zde, na ČSFD, má. ()

Kingjiri

Vzhledem k námětu psychologickýmu experimentu bych očekával větší důraz na psychologii "testovacích subjektů" (panika a nekomplikovaný uvažování se dá ale semozřejmě v daný situaci pochopit) a lehce bych upravil závěr v hangáru, aby nepůsobil dojmem, že je jistá osoba zkušenej zabiják a vůbec bylo těžko uvěřitelný, jak vše v závěru vyšlo "dle plánu". Jinak jsem byl vlastně se všim spokojenej. Díky skromný stopáži, dostatku akce a gradujícímu tempu vyprávění směrem k závěru jsem se vůbec nenudil. Vybuchující hlavy byly dost originální nápad a úmrtnost postav (i její rychlost) je mnohdy vážně nečekaná. Objevilo se i pár dobrejch režijních nápadů (explodující hlavy do rytmu hudby nebo "motivační" proslov Belko Corporation při bitce v zasedačce). Grega McLeana si definitivně píšu na seznam zajímavejch žánrovejch tvůrců. Čtvrtá slabší hvězda za gore, akci a svižný tempo vyprávění. ()

helraiser

Za mě tedy strašná blbost která mě tedy moc nebrala, ale ten konec se docela povedl. V každém případě už podruhé na to koukat nebudu, nic pro mě. ()

DAPDO

Slušnej masakr. Nebyl čas ptát se, kdo je kdo, bylo na to jen 80 minut, takže se to vzalo řádně od podlahy. Kdyby vymysleli podobnou “hru” u nás v práci, s přehledem a bez výčitek vyhraju :-) ()

Hellierer

Film, který tak dlouho balancuje na hranice humorné satiry a sociálního dramatu, že není ani jedno z toho a zůstává přesně ve středu, což je obrovská škoda. Gunn se svým scénářem evidentně film zamýšlel jako satiru, nicméně McLean to vzal příliš vážně. Bohužel to však nevzal tak moc vážně, aby to na člověka mělo ten správný dopad. Goru je sice dostatek, bohužel pod nánosem nezábavných smrtí vyznívá do prázdna. Jako jednohubka to ale funguje docela bez problémů a McGinley je geniální. Škoda zabitých ambicí. 55% ()

vikino1

Snad nebudu spojlerovat, když řeknu - že tyhle filmy, na který se díváte dvě hodiny a ono to skončí hned potom, jak skončí čistka aniž by to vysvětlilo jedinou otázku (a že jich máte po shlédnutí hned několik) - mě už přestávaj bavit (Cube, EscapeRoom). Jinak gore tak akorád, bylo by zbytečné aby se tlačilo víc na pilu. Slušné 4. ()

Jaxx84

Pozor bojler: Námět sice zajímavý, byť ne zcela originální. Ani se nedá mluvit o sociálním pokusu, je to bohapustá vyvražďovačka bez vnitřního dilema nebo sociální zkoušky... a je to všechno čitelný a laciný jak bulharská šlapka před penzí. Animal instinct v praxi, nic co by se nedělo v méně extrémní podobě běžně... při požáru, při havárii, při živelné katastrofě, při teroristickém útoku, ve válce... Zabij nebo budeš zabit, větší magor zvítězí, tak to vždy bylo a bude. Jakmile se začne bořit "moderní společenské uspořádání", které slabé chrání zákonem, tak vítězí silnější jedinec bez morálních zábran. Člověk byl, je a vždy bude je zvíře, ať má oblek od Versaceho nebo holou řiť. ()