Na palubě luxusního parníku se z Evropy do Spojených států vrací ve společnosti proslulý svobodný playboy Nicky Ferrante (Cary Grant). Seznámí se s přitažlivou a zdravě sebevědomou Terry (Deborah Kerrová) a oba se do sebe zamilují, i když jsou vázáni každý jinde a Nicky má dokonce před svatbou. Je to jen letmé šálení smyslů v příjemném prostředí zaoceánské lodi, kde jeden druhému nemůže nadlouho uniknout, i kdyby chtěl, anebo opravdový a hluboký cit? Oba se rozhodnou, že to zjistí. Ještě před přistáním v newyorském přístavu si slíbí, že se za půl roku sejdou na vyhlídkové terase Empire State Building. Pokud samozřejmě budou v té době bez závazků a pokud Nicky, který si velmi zakládá na tom, že nikdy nepracoval, dokáže svoji budoucí ženu uživit.

Další děj se nesluší prozrazovat, i když vnímavý divák či amatérský filmový historik už bystří pozornost, neboť mu to něco připomíná. Aby ne. Film Nezapomenutelný příběh (1957) je totiž remakem klasického romantického snímku Krajkový šátek (1939), ve kterém ústřední dvojici ztělesnili Charles Boyer a Irene Dunneová. A režisér je dokonce tentýž - Leo McCarey. Navíc v roce 1994 vznikl další remake Milostná aféra s manželskou dvojicí Warren Beatty-Annette Beningová. Současným divákům však tento příběh připomíná ještě jiný film, novodobou klasiku Samotář v Seattlu (1993) s Tomem Hanksem a Meg Ryanovou, jejíž děj je poměrně přesnou parafrází Nezapomenutelného příběhu. (oficiálny text distribútora)

marvan

Tak tomuhle se v odborných kruzích říká kýč jako stehno. Je tu opravdu všechno: děvkař měnící se ve své lepší já, ušlechtilá stařenka, odporně roztomilé dětičky, buran s ryzím srdcem a dojemně bezmocná kráska. Chybí snad jen prdelatí amorkové a Santa se sobama. Ani místy vtipné dialogy nezachrání skutečnost, že se tu romantika servíruje neskutečně humpoláckým způsobem. Pravdou ovšem je, že jsem viděl mnoho statečných, silných a ve všech ohledech rozumných žen u tohodle filmu prolévat potoky slz. ()

mkubalikova

Originál z roku 1939 jsem neviděla, ale tato verze je o trochu lepší, než též výborný remake s Warrenem Beattym a Annette Bening. "Oh, it was nobody's fault but my own. I was looking up. It was the nearest thing to heaven. You were there." 80% ()

Hollohlaway

Jiskření na lodi bylo i zábavné, na souši už je to těžce melodramatický doják. Ústřední pár k sobě sedí, dialogy jsou místy opravdu zábavné. Na konci jsem byl naměkko, ale dost času mezi tím to bylo trochu nudné. ()

Babous

Ta láska možná byla nezapomenutelná, ale o tomhle filmu to neplatí. Přehnaně emočně vypjaté, i když v podstatě o nic nešlo, navíc mi přišlo nereálné, aby se mladičká Deborah Kerr zamilovala do šedivějícího Caryho Granta. ()

Pavlík

01. 01. 2010 (1.); v dněšní době je lépe se podívat na Sama Baldwina s Annie Reedovou než na Nickieho Ferranta s Terry McKayovou ()

Han22

Film zmiňovaný v krásném Samotáři v Seattlu jako nesmrtelná romantická klasika. A já u toho třikrát usnul, jak to pak mám hodnotit? Nezapomenutelná láska je prostě 50s romantika se vším všudy. Žádný civilní vztah, (skoro) žádný odlehčující humor, jen naprudko vypálený patos a sentiment. Zestárlý seladon (Grant) potká na lodi pomalu stárnoucí ženu (Kerrová) a přestože mají oba partnery, vášnivě se zamilují, k čemuž pomůže i návštěva v nádherné zahradě u babičky. Slíbí si, že jestli to vydrží, za 6 měsíců se sejdou na vrcholu Empire State Building. A pak přijde zvrat SPOILER - ji při cestě na k mrakodrapu srazí auto, on o tom neví... no jako z toho nejhoršího z českých prvorepublikových kýčů. Samozřejmě to bylo hezky natočené, dobře zahrané, pěkná byla i hudba, ale prostě mě takové červené knihovny bez odlehčujícího humoru neberou. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "There must be something between us, even if it's only an ocean."     Romantický príbeh dvoch ľudí z vyššej spoločnosti užívajúcich si pohodlný život v luxuse (týka sa to hlavne záletníka Nickyho Ferranteho (Cary Grant), ktorý sa teda moc nepretrhne a nebolo mi celkom jasné, z čoho akože celý život žil). Chémia medzi hlavnými postavami je slabšia, sotva postrehnuteľná a tej romanci neprospieva ani hlavná ženská postava Terry (Deborah Kerr), ktorá má byť akože príťažlivá žena, ale kvôli tomu sprostému účesu, ktorý ju robí výrazne staršou, je len ako taká tetka. Deborah Kerr má nespornú krásu, ale akoby sa ju snažila maskovať, ako sa len dá, alebo akoby sa snažila priblížiť vekom prestarnutému Carymu Grantovi (s nespornou charizmou). Film často skĺzava do trápnych scén (keď dvojicu ustavične ľudia očumujú, keď sa na lodi ľudia na nich smejú ako v nejakom sitkome), prípadne do scén prehnane sentimentálnych (babička hraje na klavíri, milučké detičky spievajú v detskom zbore). Aby som to zhrnul, ide o dosť presladenú limonádu, bez spádu a iskry a až výborný záver trochu zmenšuje celkovú pachuť. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "We were talking about the place where I was born ..." "I can hardly wait for you to grow up." ()

Alf

také tak trochu lituji té druhé poloviny, chování hlavní hrdinky mi navíc připadalo dost nepochopitelné, docela by mě zajímalo, zda tomu tak bylo i v době premiéry filmu, nebo jestli se tak změnily "časy".... ()

Mikino00

Příjemná podívaná s velice milými herci, kteří byli k sobě dobře vybráni, příběh, ač slabší a naivní, se tím stal uvěřitelným i zábavným. Grant má opravdu neuvěřitelnou schopnost vytáhnou i film s banální zápletkou do závratných výšin, jako v tomto případě. ()

aLPaC

Film je na minutu přesně rozdělen na dvě půlky. Ta první, odehrávající se na zaoceánském parníku mě vskutku bavila. Ta druhá už nikoliv. ()

Eva_D666

Třebaže je Cary Grant už padesátníkem, v roli Casanovy s charismatem až na půdu, mu to šlo opět skvěle. Příběh, herecké obsazení a hudba tvoří moc laskavý snímek. ()

arcticsky

Klasický, stokrát omletý romantický mustr - ovšem krásně natočený a velice dobře zahraný oběma hlavními protagonisty. Moc dobře se na to koukalo! Závěr nádherný! ()

Narciska

Překrásná romantika, k níž netřeba víc než oněch dvou. Vzájemné kouzlo a přitažlivost, láskyplná slova střídá laškovnost na pozadí minulosti a současných překážek, to vše v starosvětském hávu, jež již se dneska nenosí a možná právě proto je tak neodolatelný. Muž, jež je galantní, noblesní, přímý, slušný, kultivovaný, vyznačující se silnou vnitřní integritou, žena, která je emancipovaná a přece se nebrání ukázat zranitelnost, svůdná, silná, inteligentní a glamour k tomu. A celou dobu je vám umožněno prožívat to s nimi a nic a nikdo ve filmu vás v tom neruší (ani střih ani hudba) a po počátečním okouzlení dostaví se silné rozechvění, jak jen to celé dopadne. A pokud to někdy uvidím podruhé, vím, že to rozechvění ucítím zas. Jsou filmy, které ani po letech nic neztrácejí ze svého půvabu. ()

HawkeyP

70 %. První polovina je nadprůměrná romantická komedie, ovšem v druhé půlce se to zvrtne do slaďáku s prvky sociálního dramatu. Velká škoda. ()

PhoenixSwan

Jen bláhový si může myslet, že podobné milostné scénáře dokáže napsat jen přecitlivělý hollywoodský scénárista. Stejně dobře to dokáže namalovat život, chcete-li osud. Za tu dobu čekání se několikrát člověk vzdá, ale dokáže stále věřit že jednou.... Vyplatí se čekat. Jen si nemůžeme být nikdy jisti happy endem. To scénáristovi jménem Život Osudový moc nejde, ale prý na tom usilovně pracuje. An Affair to Remember se mi nejvíc líbila lehkost podání a hlavně ze začátku brnkání na humornou notu. Odpuštění od hollywoodských zvyků mu jen prospělo, i když si samozřejmě občas něco hollywoodského neodpustili. ()

Kibernet

První půlka za celých 10/10, pak se ty úlitby Holywoodu nějak začaly projevovat ke škodě tempa (hudební čísla s velmi, ale velmi umělou návazností na vlastní děj), kdyby to šikovně sestříhali na 95-100 minut, mohl by to být filmový skvost 50. let. ()

LadyRainier

Sice se Cary Grant skoro pořád tvářil jako kyselé zelí ,-)) ale film se mi vcelku líbil ... Hlavní představitelé k sobě pasovali, během plavby jsem se i zasmála ... A ten konec?? Zamáčkla jsem slzu a dala čtyři hvězdy ... ()

r007

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších lovestory a nic na tom nezmění fakt, že byla natočena před 60 lety. Plavba na moři určitě patří k tomu lepšímu, tempo pak trochu zvolní v druhé polovině, ale závěrečná scéna nemá chybu...když se Cary vyptává Deborah, jak dlouho čekala toho osudného dne a omlouvá se, že nepřišel,...jeho výraz, když uvidí svůj obraz, pak se opře o dveře a zavírá oči ... Myslím, že Deborah byla režisérova šťastná volba a obzvláště scéna, kdy se poprvé potkali, byla moc povedená. A vůbec každé jejich další setkání bylo něčím zvláštní a působivé....první polibek , kdy kamera zabírá jenom dolní polovinu těla....scéna v kapli u jeho babičky...každé další setkání poté, co si uvědomili změnu: We are heading into the rouhg sea.. poslední večer : I will think about it here in my room and you will think about it in your room...while we miss each other...,poslední tanec na palubě, kdy Cary objímá Deborah pod kabátem...,.setkání s jejich nastávajícími v přístavu, hodnocení protějšků toho druhého mlčky, jen očima..., nádherný okamžik, kdy Cary nenápadně posílá polibek Deborah, která se objímá s Kenem,...chvíle, kdy se Deborah přizná ke své lásce...to všechno činí tento film výjímečným ! A čím víc filmů s Grantem vidím, tím víc si uvědomuju přirozený šarm, vtip a noblesnost, které v sobě má .Kam se hrabou všichni ti Hanksové a jiní proklatí Američané...na chlapy z ostrovů nemají ani nejmenší šanci. Cary Grant, Sean Connery, Pierce Brosnan - angličan, skot a ir, každý zazářil o něco později a přece mají hodně společného...pro mě je to něco, co nedokážu popsat slovy, ale cítím to v srdci. Nesmím zapomenout na úžasný dětský sbor ! Obě písně byly vybrány s citem a děti nejenže zpívaly s velkým zaujetím, ale bylo i na co se dívat ! ()

Svadbos

Neporovnateľný Cary Grant v jednej zo svojich najlepších mestských úloh ako bohatý a záhaľčivý sukničkár, ktorý stretne svoj protipól (Deborah Kerr) na palube luxusného parníka. Režisér Leo McCarey (ktorý taktiež natočil v roku 1939 "Love Affair", na motívy ktorého je tento film) oblieka svoju sofistikovanú komédiu o sexuálnom správaní do atmosféry nablýskaných šiat, bezchybnej večernej róby a zdvihnutých pohárov šampanského. Druhá polovica filmu trochu vykypieva z hrnca, ale stále je to cinematická lekcia prvej triedy. ()