Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Astu.

Nečekejte adrenalin, nový Robocop je drama kritizující kapitalismus a otevírající otázku lidství. Nudná kamera, nudná akce, ale jinak rozhodně netradiční oživení 80s nekompromisní střílečky. Trochu mě mrzí rozdíl dvou hvězdiček oproti originálu, protože nový Robocop rozhodně není propadák, nevím. Akčňák, který jsem si neužil. Lepší tři. ()

Solitude

stupidne dialogy a otrasni herci a ich vykon ... a mozno aj opacne. Prva polovica sa tvari nesmierne dolezito ale v skutocnosti nudi, uspava a nedava ziadny zmysel. Druha polovica je akcna s peknymi efektmi cize jediny rozdiel oproti prvej je ze o nieco malo menej uspava ale inak je vsetko rovnake. ()

hujerita

Ako sa hovorí originál je len jeden, ale tento remake je fajnový. Mne osobne, asi takmer ako vždy, učaroval Samuel L. Jackson. Ak by som mal vlastnú show tak by som ho angažoval hneď a za všetky prachy sveta. Stálo to za pozretie. ()

Paulie93

Pro mne mnohem lepší než původní, hlavně příběhem a jeho propracovaností. Efekty samozřejmě jako bonus. Čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

Hektor.Troy

Ale tak toto bolo ovela lepsie ako som cakal,pre mna velmi prijemne prekvapenie.Gary Oldman bezchybny ako stale,len Michael Keaton je taky sympatak,ze ta jeho hnusna postava vobec hnusne neposobila. ()

robo123

Diky . Bohuzel se jedna o ne moc povedy film z dilny Joseho Padilha. Nedivejte se na to bude Vas to stat dve hodiny zivota … radsi je venujte vede a sireni humanismu . ()

pa3k16

Trailer, ako začína byť zvykom, je vlastne zostrihom všetkých sebelepších akčných scén snímku. Dve tretiny filmu sú psychologickým rozborom človeka v robotickom tele, pohľad na politické pozadie robotizácie bezpečnostných zložiek a povstanú tu aj nejaké tie morálne otázky... Ku koncu sa to rozbehne, no dosť chaoticky... Môj názor je, natočiť to ako remake, čo najvernejší svojmu predchodcovi alebo to natočiť úplne od piky nanovo. V tomto filme sa to mieša jedno s druhým, nové prvky s prvkami pôvodného Robocopa a celé sa to stáva neprehľadné a dej rozbitý, v niektoré dejové prvky nie sú dotiahnuté do konca. 3* za vizuál. ()

Danny71

Padilha naprosto skvěle kombinuje všecky aspekty, které má pořádné akční drama mít.Nový RoboCop funguje skvěle po všech stránkách. Kvalitní zápletkou počínaje, přes skvělé akční scény, výbornou kameru, střih a timing záběrů až po herecké výkony konče. Excelují především Oldman a Samuel L. Jackson tu působí takřka oskarově! Snímek skvěle funguje i politických, psychologických a osobních rovinách a tu a tam dokáže uštědřit i nějakou tu hlášku. Z nového RoboCopa jsem nadšen a překvapen, jako už hodně dlouho ne. Jestli si něco zaslouží několik desítek minut dlouhý přídavek a hlavně druhý díl, tak je to zcela jistě právě RoboCop! Držím palce! ()

lukas.frydry

Přišlo mi to jako jeden z nejslabších pokusů ukrást něco ze slávy podobných filmů... Hezký efekty a to je tak všechno. Hodně mi vadil hlavní hrdina, šíleně nesympatickej chlap ! ()

The_Exile

Remake starého dobrého RoboCopa. Upřímně, akorát vyleštily jeho staré brnění do novější, lesklejší černé barvy. Nepřidali nic nového, je to v podstatě shot for shot remake, navíc mu chybí ta psychologická stránka věci. Herci mě taky nijak nepřesvědčili, rozhodně jsem čekal něco lepšího. Tři hvězdy a to jsem hodně štědrý ()

sovel odpad!

Hrozná žumpa, robo je jak homosexuál, herec neslanej, nemastnej. Děj je nezajímavá spatlanina, Gary se na dobráka nehodí :) Jen Michael je přesnej, jediný světlý moment filmu 2x je hudba od Basila z původního Roba. Na předlohu nemá. ()

danny79

Puvodniho (Verhoevenovskeho) robocopa jsem nevidel, tak mezi nimi nemuzu srovnavat. Tento novy mi ale prijde jako jednoduchy akcnak s dobrymi efekty, dostatkem akci, dobrymi herci, ktery nenabizi nic navic. Ma sice potencial - napr. zamerit se silu lidske vuli, lasky, ktera je silnejsi nez technologie - ale nic z neho netezi. Takze efektivni strilecka, ktera me tak tak udrzela zabaveneho, ale nechala chladnym. Jednohubka - jednou a dost. ()

MilanM76

Keď som prvýkrát videl pôvodného Robocopa (1987), tak som ho zaradil medzi najlepšie akčné filmy tej doby. Tento nový Robocop (2014) však za pôvodným podstatne zaostáva. Okrem novodobých efektov neprináša nič nové a logické spracovanie deja je dosť chybové... Dá sa to pozrieť, ale film bol sklamaním.... ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)