Film vycházející z příběhu Jamese M. Caina se točí kolem destruktivního vztahu dvou milenců. Jejich problémy se nakupí poté, co skoncují s manželem, který jim překáží. Nick Smith, majitel restaurace u silnice, si najme Franka Chamberse jako pomocníka. Frank se zaplete s Nickovou krásnou ženou Corou. Ta přemluví Franka, aby jí pomohl zabít Nicka "nešťastnou náhodou". Ale víte, jak dopadají ty nejlépe promyšlené plány? (oficiálny text distribútora)

toi-toi

Hlupučký a zbytočne komplikovaný filmík, ktorý sa snaží hrať na chytrejší ako skutočne je. Už dlho sa mi nestalo, že by som pri jednom filme dvakrát zaspal od nudy. ()

Zeek

Mám rád všechny film-noiry, a ani tenhle není výjimkou. Výborné obsazení, především nezapomenutelná Lana Turner. Režie je opravdu výborná a film celkově bez chyb. Je to jeden z nejlepších film-noirů, který jsem kdy viděl. Rozhodně lepší než remake s Nicholsonem. Moje hodnocení: 90% ()

kkarx

Ukázka toho, jak by tenhle styl vypadat neměl. Vévodí tomu velmi slabá režie a nepotěší ani monotónní styl vyprávění. Žádná povedená hláška, žádný vtip a ještě ta nejvíc generická hudba jakou si lze představit. Korunku nasazuje naprosto šílená, bizarní a nepochopitelná zápletka s advokáty a téměř nesnesitelná stopáž. Vyšla z toho nepovedená, zdlouhavá a extrémně nudná kopie Pojistky smrti... ()

Barak

Ne, že by film zklamal, ale prostě jsem od něj čekal něco víc - jako třeba těch pokusů zabít milého pana manžela. Nakonec se mi však dostalo pěkného, napínavého, lehce romantického dramatu, s dobrými herci. Pozn. Lana byla sice pěkná, ale za manželku bych jí teda nechtěl.. ()

Brinkley

Sic opěvovaná klasika, v rámci žánru ale znám určitě lepší. Podle četnosti názorů Lanna Turner patrně sexappealem doslova přetéká, ovšem na mě to tak nepůsobilo (celou dobu jsem přemýšlela, koho mi Lanna připomíná, až mi došlo, že koukám na Ferbasku s lepším tělem). Jak už zde bylo několikorát zmíněno, za pohled stojí zhruba první půl hodinka, pak už se děj vleče, atmosféra nic moc a místo Johna Garfielda by herecky upoutal spíš jeho chundelatý jmenovec. ()

Cortesz

Skvělá zápletka s dotaženým scénářem ale s kapku překombinovaným závěrem, kterej ovšem stojí i tak za povšimnutí. K tomu si připočtu skvělé obsazení, ten "Noir nádech" a dobová hudba, pro mě milé překvapení, které jsemo od tohoto starého snímku nečekal. ()

olki

Pošťák je opravdu zdařilým noirem, kterému toho lze vytknout jen velmi málo, a to spíše ve věcech, které jsou ve filmu až druhořadé. ( Naivní manžel hlavní hrdinky, prokazování důvěry plavbou na širé moře…) Pošťáka jsem viděl celkem třikrát a stejně jako dvakrát před tím, řekl jsem si po třetím zhlédnutí: „A kdyby zvonil třeba počtvrté, půjdu otevřít.“ ()

StaryMech

Podobizna bílé Ameriky převlečená za černofilm. O dva roky starší Wilderova "Pojistka smrti", natočená podle jiné Cainovy předlohy, je černější a přinejmenším co se týče režie a hudebního doprovodu lepší; "Pošťák" má větší nadhled. ()

gggggg

Z tohto konkrétneho snímku som mal pocit, že zaujímavá bola prvá polovica filmu, potom tempo začalo upadať a v druhej polovici to bola len slovná prestrelka na súde, ktorá navyše nemala patrične kvalitný dialóg aby zaujala. Herci neboli až tak výrazný a kvalitu filmu tak nemalo čo podporiť. ()