Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

rebelllka

Hačiko je opravdu muj neoblíbenější film , který jsem snad viděla . Je velice dojemný a také pravdivý ,také skvělé obsazení např: Richard Gere a Joan Allen . ()

forma

Miluji tyhle stvoření víc než lidi a nejspíš proto si tenhle film vydobil místečko v mém srdci (slz bylo mnoho) ... Neotřesitelných 5* už jen za nadpozemskou hudbu. Kaczmarek je pán ! ()

Jirik95

Hezký příběh o tom, že pes je opravdu nejlepší přítelem člověka. Tento film mi opravdu vykouzlil úsměv na tváři i naprosto dojal až mi tekly slzy po tváři. Nejlepší film o věrnosti a lásce ke zvířeti, které jako jediné dokáže pochopit člověka a stát s ním i v tich nejtěžších situacích. Richard Gere jako univerzitní profesor dodal tu závěrečnou jiskru, která toto dílo vyšoupla hodně vysoko nad hranice pouhého filmu. Hodnotím 5 hvězdičkami jako jeden z nejvíce emotivních filmů, který jsem kdy viděl. ()

Job29

Vůbec se nebojím dát tomuto filmu plný počet. Krásnej příběh s dojemným koncem. Sfilmováno podle zkutečné události. Richard Gere v hlavní roli. Kdo se na to bude dívat doporučuji jedno balení kapesníků :) Palec nahoru ()

Izzetman

Proti věrnosti zvířete vůbec nic nemám, spíše naopak. Nicméně tahle jednoduchá zápletka to neutáhne. Postranní příběhy nejsou pořádně rozvinuté. V tomto případě jsem si přál aby to bylo o 40 minut kratší. Přeci jen v půlce filmu běhá pes na nádraží, což už po chvíli začne být dost suché. ()

milunech

Ať se přizná, kdo na konci nebrečel..... Krásný příběh a dokonale zahrané. Setkání se skunkem bylo bezvadné :) Hudba nádherná. Určitě film na 5 hvězdiček. ()

Danny71

krásný film no s toho filmu jsem strašně brečela a ještě když si na to spomenu tak se mi brečet ještě chce! :( Ale krásnej film nejkrásnější co jsem kdy vyděla! A ještě tam je Richerd gere tak to mě uplně natchlo! :D :D ()

1990Jirik

Tak nechápu co je na tomto filmu tak úžasného? Pro mě to byla nuda a to ipřesto , že film je poměrně krátký... Přišlo mi to jako časosběrný dokument 1000 a jeden záběr z x uhlů na stárnoucího psa. Asi musím být pejskař abych toto ocenil či nějak pochopil, protože opravdu nevidím nic pozitivního na tom hodinu a půl natáčet psa na nádraží potažmo psa ve stodole , potažmo psa při cestě na nádraží... Nečekal jsem to , že ze psa se stane robocop ale přece jen stále by to možná bylo zábavnější než tahle nuda... ()

LordLaser

Dojímavý film o príbehu psa, ktorého kľúčové slovo je vernosť podľa skutočnej udalosti. (Avšak mnohí by takého neposlušného psa hnali.) ()

violik

Doják jako hrom. O to smutnější, že Hačiko je skutečný pejsek. Tolik věrnosti, lásky a oddanosti o které si člověk může nechat jen zdát ()

Kat_u_lik

Takovéhle dojemné filmy mám ráda, kde na nic nemyslím a jen brečím a smrkám... Ale stejně bych jednu výtku měla. Hačikó byl po smrti Richarda vlastně bezdomovcem? Celých devět let (ve filmu deset) žil pod vlakem a jedl jen párky a rohlíky? Proč si nedomluvila původní rodina s tou novou- co se nastěhovala do toho domu, aby ten pes žil stále v té kůlně? Protože takhle z toho snímku to vyznělo, že Hačika měl rád vlastně jenom Richard a po jeho smrti byl osud psa jim cizí... Za tuhle myšlenku hvězda dolů :) ()

asus

Priznám sa že počas filmu som musel 2krát si urobiť pauzu,neubránil som sa slzám to sa my stava možno pri 1z300 filmoch.Podľa mňa toto znamená hrdinstvo 10 rokov čakania to je ta najväčšia vernosť medzi psom a človekom .Bolo tam aj trochu vtipu na začiatku,ale hlavne výborný Dojemný film.odporúčam. ()

kuxik009

Příběh Hačika je zaujímavý (=zaujme), ale tenhle film mě nenadchnul. Dojme, to ano, ale zdá se, že to je jediný účel. Příběh filmu nedává moc smysl, první půlku si Hači s profesorem hrají a druhou Hači bloudí po městě, profesor zemře v 51 letech na něco záhadného, Hači přežívá víc než deset let bez přístřeší a jen na hot-docích. Film by mohl skončit pokaždé, když na chvíli ztmavne obrazovka. Ne, že by se mi film nelíbil, ale dojáky bez příběhu se mají označovat jako Nevhodný od 13 let. ()

Anubiska

Film,který mě pokaždé dostane. Dokonce ani ten Gere mi tady zcela výjimečně nekazí zážitek. No nejsou ti psi nakonec lepší než lidi??!! ()