Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

FFilipCZ

Velmi dojemný příběh o silném poutu a přátelství mezi psem Hachikem a svým pánem (Richard Gere). Sám jsem již od malička v neustálém spojení se psy a vyrůstám po jejich boku, mám k nim velice blízko a pro mne samotného je tento film něco víc, než jen smutný rodinný příběh o psu a jeho pánovi. BRAVO! ()

schizmo

Dlouho jsem tenhle film obcházel, protože Richard Gere je především idol našich maminek, než kdovíjaký herec. Navíc film je prezentován jako rodinný a tahle nálepka se mi totálně ekluje. Nakonec jsem to zkusil a s klidným svědomím můžu říct, že toho je to nejsilnější, co jsem kdy viděl. Snímek totiž přináší skutečný příběh neuvěřitelné věrnosti psa primitivního plemena Akita Inu - Hachika, který vás totálně vyždíme a zničí! Takže pokud tomu někdo dal označení jako "rodinný film", tak to musel být pěkněj naschválníček a chtěl by vidět plakat celé rodiny :D. Skutečně od půlky filmy mi jektala čelist, jak snad ještě nikdy v životě, takže pokud jsem byl na konci filmu vyšťaven emočně, stejnou měrou i fyzicky. Úplně zhroucenej. Vlastně ani nevím, jestli mám odvahu tohle vidět podruhé. Tenhle film vás zlomí, vycucne, pohodí a zmáchaného slzami bude vláčet ještě nějakou chvíli za sebou. Jen pro odvážné jedince a na vlastní riziko! ()

LINKIN

Vypadalo to přesně tak, jak jsem si myslel, že bude vypadat film o psovi od Lasse Hallströma. Hodina monotóního piana, jeden roztomilej ratlik a Gereovy šediny nedělaj dobrej film. ()

baribal

V žádném případě se nejedná o špatný film, jediné co rozhoduje mezi maximálním hodnocení a tím o stupínek horším je můj vztah dojetí ze ztráty pánička. V zásadě nemám výtky, ale i přes krátkou stopáž mi přišel film neskutečně dlouhý, více naplnit dějem a bylo by to za plny pocet. ()

JimWayne

Prekvapivo veľmi silný film, s veľkou dávkou emócií hlavne na záver, nejedno oko vyronilo slzu. Gere, Allen a ostatný herci doplnili mozaiku o tak vernom psíkovi ako bol Hachi. Réžia kvalitná ale čo by sme čakali od takého starého mazáka ako je Lasse. 90% ()

agentmiky

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Takové pouto mezi psem a člověkem je velmi krásné a v takovém měřítku jako v tomto filmu skoro nemožné. I já jsem se neubránil slzám. Je stejně neuvěřitelné,že tam ten Hačikó chodil každý den nepřetržitě devět let. Bez tohoto filmu bych ani nevěřil, že je taková věc možná. Velmi dojemný film a nezapomenutelný filmový zážitek. Musím pochválit toho psa, neboť on svou postavu ztvárnil opravdu věrohodně. Na tento film se můžu podívat kdykoliv i za cenu nějaké té slzy. Hodnocení: 90 %. ()

NinonL

Skutečně rodinný film. Hačikó je nádherné štěně a vyroste z něho i skvělý pes. Chytrý, tvrdohlavý, milující. Film trochu na city tlačí, ale je to přiměřené. Proto hodnotím nadprůměrně. ()

Paxxx.cz

Opravdu krásný příběh podle skutečné události o věrnosti a přátelství člověka a psa. Ve filmu je pěkná hudba a taky spousta nádherných scén, které mě moc dojali a na konci jsem už prostě musel sáhnout po kapesníku, takže paráda a jednoznačně palec nahoru- Jakožto člověk, který poznal lásku ke zvířeti nemůžu jinak něž-li za 90%. ()

Z0oMb3E

Utriem slzu a idem na to. One dog show. Konská respektíve bernardínska (aby som sa držal psej témy) dávka sentimentu, filmového klišé a všetkých vecí útočiacich na divákove city. V tomto snímku je všetko to čo všetci ľudia milujú. Všetci milujú psy, všetci milujú huňaté, chlpaté a plyšové čudá, všetci milujú klavír a všetci milujú Richarda Gerea. Každý túži mať pocit, že existuje niekto, pre koho je stredom vesmíru. Každý túži žiť s pocitom, že je niekým bezhranične milovaný atď atď. Všetko toto sa na Vás valí od začiatku a v ničom nepoľaví až do samotného konca. Už jednotlivo slávia úspech u nejedného filmu no spolu spôsobia roztrhnutie slzných vačkov, a pri citlivejších osôb dehydratáciu. Ako to ten Gere robí? Vo filme nieje riadne ani 20 minút a človek sa naň jednoducho naviaže a ostatní herci popri ňom sú len nutné kulisy. Celú atmosféru však dotvára geniálna hudba. Dovolím si povedať, že už len sama o sebe tvorí 50% sily filmu. Keďže podobné klavírne veci sú mojim tajným fetišom (D´oh), po dosledovaní som si soundtrack hneď zaobstaral. Prečo sa dá dať maximálne len 5*? Ako mám pridať hviezdu navyše za až neuveriteľný skutočný príbeh? 5* je málo. ()

Rosana

Nemylsím, že je dobrý nápad dělat celovečerák podle článku v novinách z roku 1920. Celý příběh by se vešel do 10ti minutového kraťasu. Ale tam by zase nechtěl hrát pan Gere. Asi se holkám dobře kouká na šedovlasého sympaťáka léčícího jejich komplex z otce a roztomilé štěňátko... ()

ivishka

Nádherný film o věrnosti psa. Pes jako nejlepší přítel člověka - většinou. Tenhle Hačikó není jen tak ledajaký pes své rasy ale slyší na slovo, má svou hlavu a je rozkošný. Přišlo mi to pak strašně smutné jak pak Richard Gere umřel a Hačikó na něj pořád čekal a vyhlížel ho...Krásný film bez chyby. ()

Vxxx

Velmi emotivní film. Prdím na nějaký komentář na úrovni... brečela jsem jak malý parchant prakticky celou druhou polovinu filmu :D Ale film je to moc hezký. Vezmu-li v úvahu, že se ten příběh dá odvyprávět ve dvou-třech minutách... udělat z toho hodinu a půl trvající film, který nenudí... to je co říct. Bavilo mě to :) 5* ()

Popluh

Nádherný snímek, ve kterém mistr jemných lidských dramat dokázal na plátno přesně přenést jemné kouzlo vztahu mezi psem a jeho pánem. Neopakovatelný a překrásně dojemný a neskutečně citlivý film, jehož atmosféru výborně dokresluje nádherná hudba. Richarda Gera jsem nikdy nemusel, v tomto případě mě ale svým dokonale civilním hereckým projevem naprosto překvapil. Výborně hrají i ostatní herci, ale je jasné, že o ně najde a jsou odstrčeni až na druhou kolej. Toho psa prostě chci. 95 % ()

Riddick77

Tohle je nefér, citové vydírání trvá opravdu dlouho a čím víc člověk soucítí s tím parádním pejskem, tím víc je mu ho líto. Ale není to taková ta obyčejná lítost, je v ní trošek porozumění a hlavně obdivu. Tenhle pejsek si opravdu páníčka vybral a nikoliv naopak. 10/10, ale druhou projekci si ještě rozmyslím. ()

aluna

To u nás jsme měli psa hrdinu, s jeho páníčkem denně chodil do hospody a úderem pátý už se vrtěl u dveří těšíc se na tatranku. Když se náhodou stalo, že odbila pátá, páníček oblečenej, připravenej vyrazit a Benďa se místo trysku jen líně převalil na druhej bok, znamenalo to, že včera v hospodě říkali, že bude dnes zavřeno, jen majitel na to zapomněl. Taky ho vždycky vodíval domů. Pes pána pochopitelně. Vždycky, jen jednou se nechal zamknout ve výčepu, aby mohl přes dveře štěkotem odehnat zloděje, co se naší hospůdku zrovna tu noc snažili vykrást. Lidmi obdivován, fenami milován. Jenže Hačí, to je jiný kafe, protože (SPOILER)...věrnost je důležitá, jenže jen dokud důležitá je. Hrdinství je podržet ty, který vás v tu chvíli potřebujou, hrdinství je vodit pána domů a starat se o jeho rodinu, když je pryč, hrdinství je nezapomenout a jít dál, ne zdrhnout, chrápat u kolejí a strávit 10 let něčím, co je úplně všem naprosto k ničemu. Někdo měl říct: "Hačí, už to stačí. Teď budeme dělat hačí na měkkoučkým gaučí" ()

Baronne

Nevim, každej snad ví, že když se pes za života něco naučí, a zvykne si na to, tak to bude dělat i po smrti páníčka.. Kdyby tam nechodil každej den, tak by umřel zármutkem. Nepřijde mi to vůbec vyjímečný, a bohužel to ve mě nevyvolalo absolutně žádný emoce, což je dost špatný, když jsem brečel i u Kokosů na sněhu. Takže dejme tomu lepší trojka, protože v tomhle filmu dělá hodně hudba, bez který, no radši nic. Ale je to pro mě jenom jedna z řady průměrnejch, dejme tomu love stories. ()

golfoxovox1

Citlivý náhled do psí duše. Příběh je prostý, dojemný a jemný zároveň, myslím si, že každému se smyslem pro nejčistší emoce, věrnost a vztahu člověk/pes se snímek bude líbit. Doporučuji. :-) Nedoporučuji číst oficiální text distributora na čsfd obsahuje spoilery. ()

Pierre

Pokud si myslíte, že někteří sice pejsci sice dokážou být moc roztomilí, ale  , pokud někde narazíte  na opuštěného pejska, probudí se ve vás i tak vaše neurotické já a radši se snažíte rychle jít dál, protože co kdyby tam najednou stál, jenom proto, aby ná vás zautočil, tak máte ke psům asi tak stejný přístup jako já. Ale tenhle film vám ukáže, že občas nedokáže být nic krásnějšího než se opuštěného pejska ujmout. Stmelí celou rodinnu a hlavně vám bude navždy věrný a nikdy na vás nezapomene. Vzlyk, vzlyk. Že to zní pateticky? Přesně takový Hačiko  - příbeh psa je. A občas je i  takový film potřeba. Citové vydíraní jede, ale je to hezký. Nemusíte patřit mezi psí fanatiky. I mě se líbí ta představa, že bych měl někoho, kdo by byl tak věrný a dvacet let na mě čekal a fakt, že jde o skutečnou událost dává filmu ještě větší sílu. ()