Polská emigrantka Lena je uklízečkou na letišti Heathrow. Po jedné směně jí ujede autobus, ale kamarádka Birdie jí naštěstí velice ochotně nabídne přespání v rodinném domě nedaleko letiště. To ještě Lena netuší, že se dostane do rukou psychopatické mamky a taťky, kteří si přímo pod ranvejemi vytvořili vlastní svět, kde vládnou jejich pravidla a zákony. Snímek, který začíná jako sociální drama Mika Leigha, se velmi rychle zvrtne v krvavou a zvrhlou hru o přežití, v níž zpočátku nejistá Lena dokáže uhrát jisté body a získat pozornost a snad i důvěru mamky. Snímek se nebrání velmi černému humoru a svérázně paroduje životní styl a každodenní rituály britské rodiny. Režisér k filmu dodává: „Vyrostl jsem ve stínu letiště Heathrow a zvuky, které slyšíte v tomto filmu, jsou zvuky mého dětství.“ Snímek Mamka a taťka byl uveden ve Velké Británii v televizi o Vánocích a vzbudil velice kontroverzní reakce. [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

Al44...

Velmi drsný, ale zároveň i psychologicky propracovaný film. Hlavní hrdinka jistým nedopatřením navštíví dům své kamarádky z práce. Zde zjišťuje (a to až příliš pozdě), že s touto rodinou opravdu není něco v pořádku. Trošku mi to připomíná některé sekvence Texaského masakru, nicméně zde je to natočeno opravdu precizně a realisticky. ()

Kingjiri

Jo, vychovávat dneska tu mládež je těžký. Člověk holt musí být občas příšnější, umět si sjednat respekt a věnovat dětem svuj čas. Mamka s taťkou tohle všechno dělali, jen měli trošku neobvyklý výchovný metody a zájmy. Mamka ráda zkrášlovala svoje ratolesti vkusnou skarifikací, taťka zase sem tam rád naporcoval lidský tělo, přičemž si neváhal kouskem nějakýho toho lidskýho orgánu udělat dobře (když musíš, tak musíš). Ale všechno co mamka s taťkou chtěli, byla spokojená rodina a děti, který se taky trochu budou podílet na chodu domácnosti. Velkej palec nahoru za vánoční párty s neotřelou výzdobou ("Jéžíš se svíčkou") a správnou pohodovou atmosférou. Filmařina i herci slušný a chválim taky za psychologickou rovinu snímku (o nějaký násilnosti a zrvhlosti nešlo v první řadě), tři silnější hvězdy. ()

markotter

Asi jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který jsem viděl. A tvůrci k tomu nepotřebovali ani hektolitry krve (i když i ta se tam společně s vnitřnostmi, uřezanými údy, apod. samozřejmě objevuje), pouze si vystačili s náznaky, zvuky, rychlými střihy a pečlivě vybudovanou atmosférou, která ve vás vyvolá takový pocit odporu a tísně, že se na křesle ošíváte ještě hodinu. Navíc nechybí ani občasný humor, pokud jste dostatečně otrlí, abyste ho rozpoznali, takže si aspoň na chvilku od toho svíravého pocitu tísně můžete odpočinout. ()

Veronica27

Naprosto zvrácená rodinka, do které padne ubohá dívčina které bohužel ujede autobus a tak přespí u svých " nových kamarádů ". Taťka je prostě starý nechutný zvrhlík, který se s tím nepáře. Mamka bývá někdy hodnější, ale to jen za zásluhy. Výchovné metody v téhle rodince jsou dost brutální, největším vrcholem je ovšem štědrý den. ()

SunWuKung

Psychopaticka rodinka na mna zaposobila velmi pozitivne. Stale mam vsak pocit ze tomu nieco malinko chybalo. Film vsak predcil moje ocakavania a bol prijemnym spestrenim vsedneho vecera. ()

Megynka

Příběh byl dobrý, určitě mě to bavilo. Nebýt prvních 10-20ti minut, které byly naprostá a totální nechuťárna, možná bych dala i o jednu hvězdičku víc, ale takhle ne. Tím, co se tam ze začátku dělo to opravdu přehnali ... ()

Alouette

Úchylná rodinka vyžívající se v mučení lidí a převýchovou nebohých děcek k obrazu svému, dostane do parády mladou polskou dívenku, která si jen chtěla vydělat pár liber na britském letišti. Opět jeden takovej, plnej krve násilí, několika úchylných magorů a boje o přežití mladé holčiny. Jestli jste fanoušky exploitation filmečků, hurá do něj. Nad maminkou a tatínkem jen kroutíte hlavami. Jsem si tak říkal, že to ti herci někde museli zažít na vlastní oči. Že by v Anglii v baráčku vedle letiště...? ()

LilyDeLarge

Jednoho hezkého víkendového večera jsem neměla do čeho píchnout, a tak jsem se rozhodla zkouknout tenhle britskej horor. I když - je to spíš drsnější drama dle mého. Zklamaná jsem nebyla. Bylo to zajímavý, i když se dalo lehce předpovídat jak to dopadne. Protože tyhle filmy končí vždycky stejně. Jen škoda, že se ta jejich vánoční oslava trochu neprotáhla. Myslím, že z toho by šlo vytěžit trochu víc. Krom toho mě z nějakýho důvodu zaujala Lena (Olga Fedori), která mi z nějakýho důvodu strašně připomínala kanadskou herečku Katharine Isabelle. ()

Knor

Slušná zvrhlost v podobě šťastné anglické rodinky, kterou vede tak trochu přísnější tatínek a který má rád všechno pod palcem. Jde o slušnej humus, ale myslím, že v tomto žánru jsou i mnohem lepší kousky. ()

Sinusiridum

jakooo....docela nechuťárna :-) jsem od britů vůbec nečekala takovou "super" záležitost...super proto, že jsem na to myslela celý následující den a přehrávala si vybrané scénky...uuuuh, takže je jasný, že dojem to udělalo správnej. Děj byl jasnej, o to ani tak nešlo, se dalo čekat ten vývoj.....ale všechno, co se tam dělo, bylo...úchylný prostě. Byla jsem zhnusena. A tak je to správně. ()

Pauliee

Filmy z VB mám veľmi rád, najmä tie horrorové a gore flicky. Tak na toto exploitation som sa veľmi tešil, aj kvôli tomu úžasnému posteru. Ale ostal som mierne sklamaný. Začína sa to dobre na letisku kde novej upratovačke ujde autobus a jej spolupracovíčka s bratom ju zavedú k sebe domov. Tam ju však nečaká nič príjemného, ako pracovať pre istú psychicky vyšinutú rodinu. Musím spomenúť, že ja mám radšej drsné krvavé exploitation a to najmä rape and revenge s peknými ženami a množstvom kriku. Ale toto je skôr psychické exploitation, čo znamená, že ženu netýrajú hlavne fyzicky ale psychicky. A toto nieje to pravé pre mňa. Viac ako hodina sa odohráva na ploche jedného domu v malých izbách s príšerne ukecanou dcérou otca a matky. A naša hlavná trpiaca postava je zbavená hlasu, čo sa mi viac páčilo pri Thriller: A Cruel Picture alebo Ms. 45 tak6e tu to u m+na a6 tak nefunguje. Atmosférou a rozpočtom mi to pripomínalo českého zástupcu exploitation Někdo tam dole mě má rád. Nebol som z tohto filmu nadšený, ale každopádne je to nadpriemerný film, pri ktorom som sa síce nudil, ale záver a nejaké scény mi to vynahradili. ()

Soubi

V rámci žánru povedené. Křivdil bych Tatínkovi a mamince, pokud bych jim tři hvězdy nedal, ale mně osobně tento film moc nezaujal. Možná jsem už unaven násilím ukazovaným v těchto filmech, možná mne neoslovila hlavní hrdinka, se kterou jsem se nezžil a bylo mi celkem jedno, co se s ní v příštích vteřinách stane. Na druhou stranu konec je celkem neobvyklý, prostředí také a oba "rodiče" příjemně vyšinutí :) PS: pro milovníky explotation považuji francouzské Inside za mnohem lepší volbu. ()

Pitryx

Velmi dobře natočeno. Jeden z mála filmů, kde úvod netvoří první hodinu a kde se nerozebírají postavy do detailu. Prostě hup na to a po chvilce je divák v obraze. Potíž je však v tom, že tvůrci nevyužili potenciál, který se nabízel a tím vlastně zpomalili nijak zvlášť spádovitý děj. Tak jasně, že v jednom baráku nelze natočit čertví kolik akce že. Já jsem se nenudil, jen malinko, co ani nestojí za řeč. Tvůrci mohli trošku přitlačit na pilu a šel bych výš. Takto jen divák kouká na pár lidi a to je zhruba vše. Torture slabé, gore ještě méně. Podíval jsem se podruhé a to už jsem se nudil, tudíž hodnocení snižuji. ()

Boudyy

Britský pokus o explotation horror, který vyšel jen způli. Gradace děje je velmi pomalá, motivy téměř nevysvětleny a takové té omáčky, která má jako naznačovat co, jak a proč, mi přišly moc klišovité a hloupě doslovné. Perry Benson (v mládí nadějný herec nezávislých filmů, např. Scum) je dostatečně nechutný a jeho londýnský akcent výrazný, ale to je jediný aspekt filmu, který lze pochválit. No a ještě fakt fešná Olga Fedori, které to nasrané fakt sluší ("Kurwa mac!"). Už od půlky filmu je jasné, že směřuje k útěku hlavní hrdinky a pomstě. Ale potěšil mě konec, který nebyl happyendem s kafíčkem a osuškou ve fízláckém autě. ()

Mamlas

Zajímavá rodinka. Dobře a uvěřitelně natočeno, zaujalo. Žádné moc zbytečné kecy, sem tam sice prostoje, ale jinak dobré, i casting povedený. (60%) ()

oliveros

Nevyužitý potenciál vizuálne zaujímavej rodičovskej dvojice v príbehovom kontexte, moja neshopnosť o vžitie sa s postavou hlavnej hrdinky a takmer nulové napätie, zabíjajú moje nadpriemerné očakávania, a to aj napriek tradične dobrému britskému "looku" a technickému spracovaniu na výbornej úrovni. Možno mi to len nesadlo, lebo stále mám pocit, že mám dať tomuto filmu ešte jednu šancu. ()

Paloalto odpad!

Jak to rict?...what the fuck was that? nebo nejvetsi omyl na co jsem sel do kina a videl vubec? Nechutnost, zvracenost, uchylnost tak by se dal charakterizovat tenhle filmik plny krve, temer naturalistickych scen, utrpeni a bezduchosti. Pokud nekdo tohle radi do kategorie horor, tak tim przni cely tenhle zanr. Beru (dokazu prekousnout) filmy doprovazene potoky krve, ktere je mozne brat s nadsazkou, ale tohle byl vrchol. Takze VAROVANI - na tohle neberte nikdy holku do kina!!! ()