Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

PauloZ

Pekelně svěží akční komedie, která si jde po svém, neřeší pravidla a baví diváka. Takový mix Kick Ass a Iron mana po Gondryovski:) Tenhle film má skvělé herce, jak dua Rogen/ Chou, tak božího otce podsvětí, oldschooláka Chrisa Waltze, který se snaží být zlý a in. Scénář také není k zahození a film jako celek funguje, nejsou zde hluchá místa a téměř na 100% dosahuje svého předurčení parádně pobavit (hlavně ta jejich bitka u Britta v baráku je peklo). Popcornovka se vším všudy, která je free, cool a in :) ()

spaceboyCZ

All my reccomandations, perfect jokes, perfect action, perfect visualization and perfect sound/music...the biggest minus was 3D version =( - 8/10 Opravdu jsem necekal, ze me tento film takto pobavi. Z ukazek mi bylo jasne, ze celemu filmu bude dominovat svym vykonem Kato v podani Jay Choua a nemylil jsem se, nicmene i ostatni postavy jsou zahrany bravurne (Seth Rogen si asi proste musi ten scenar napsat sam a film taky produkovat, aby predvedl poradny vykon :ho: ) a Chadnofsky v podani Christopha Waltze je uz jen tresnickou na dortu. Uzasne povedene akcni sceny, kdy diky nekolika finesam odpustite notnou inspiraci Matrixem, dokonaly soundtrack a vubec skvela vyvazenost celeho filmu je az ohromujici. Jedinym minusem tak zustava ono 3D, ktere je ve vysledku uplne zbytecne a casto az obtezujici, i tak ale tleskam! ()

Džany

Od začátku vlny nepřetržitého smíchu, který ale mohl nebo spíše určitě byly způsobován skvělou atmosférou v kině, ale to vůbec nevadí (tím nemyslím, že bych se doma u počítače ani jednou nezasmál a s kamennou, znuděnou táří film dokoukal ). Rogen a Chou se skvěle doplňují a akce neubývá, ano přiznávám, že první hodinku jsem se bavil určitě více, ale to neznamená že by druhá půlka byla nějak slabá. Byl jsem moc rád za Christophera Waltze, který se v komedii osvědčil i když bych ho do ní asi nikdy neobsadil a také za "miniroli" Jamese Franca. Trošku mi tu vadila Cameron a je jasné, že kdekoliv je, musí aspoň "něco ze svých ženských zbraní" ukázat jinak by to nebylo ono :) Takže abych to shrnul : Oddechová, vtipná a akční komiksová adaptace. tři hvězdy + půlka za nadupaný soundtrack. P.S.: Nepochopím, proč se nové filmy pořád víc a víc dělají ve 3D? Až to bude pořádně vymakaný tak dobře, ale teď to hrozně ničí kvalitu filmu...a jen z toho bolí oči. ()

Anchi

Díky velmi vtipnému scénáři jsem se opravdu celou dobu pochechtávala a užívala si skvělou akční (převážně) komedii. // Smích i na podruhé shlédnutí - fakt se jim to povedlo :-) ()

Kryton

(Viděno v kině 2D!) V rámci extra uterý jsem si vybral 2D verzi a ničeho nelituji a své peníze jsem si opravdu užil. Od sršně jsem měl raději minimální očekávání a trailer i navnadil. Seth Roger a jeho hubené já alias Britt Reid si může podat ruce s Tony Starkem alias Robertem D. Jr. Jeho milionářský spratek si užívá svého života, postavení a lesku. Vemte k tomu i fakt, že oba pak mají technické zázraky. Jen rozdíl je ten, že Green Hornet zabíjí a tváři se jako zločinec. Což je v záplavě všech příliš kladných hrdinů velký pozitivum. Hlavním kladem celého filmu je skvělá chemie mezi dvojicí Green Hornet - Kato alias Roger - Chou. Tady je poklad filmu. Kato je skvělým klonem McGyvera a Jackie Chana. Rozhodně bych si přál od něho udělat kafe. Další postavy jsou jakousi doprovodnou kapelou této skvěle sehrané dvojice. Waltz opět předvedl, že záporák v jeho podání je sympaťák, byť zabil tisíc lidí a nosí rád obleky či rudou (Bládóvský). Diaz je roztomilá a rozhodně nevadí (což jsem se obával). Přidejte navrch skvělé akční scény, kde jsou zajímavé nápady a jsou stále přehledné(!) narozdíl od Pilgrima. Já se rozhodně nenudil a hodně se bavil. Jako mě kdysi překvapil Iron Man a jeho zábavně-akční háv, pak Green Hornet působí stejně. Přeji si, aby se mu povedlo dobře v kinech. To by pak mohlo udělat otevřená vrata pro pokračování. Tak mi ten rok 2011 začal dobře. Chtěl bych jeden ten sršní ehm teda včelí bourák taky!!! >>> Za 4 celé! Btw. dostalo se i na malé tribute připomenutí Bruce Leeho - upřeně se zadívejte při listování skic Kata a poslední stránky ;) ()

ledzepfan

Je tam pár zajímavých a vtipných nápadů-je to pohodová akční zabijárna nudného úterního večera ale nejsilnější emoci ve mě stejně vyvolalo zjištění, že z Cameron Diaz se pomalu ale jistě stává hezky rezavá puška :/ ()

draggo

Velice vtipný a zábavný superhrdinský film, který sice bohužel nedosahuje kvalit Kick-Ass, ale to vůbec nevadí. Proč je vlastně srovnávám? Spolu s Kick-Assem je Zelený sršeň snad jediná komiksovka, která je v první řadě komedií. Jako komedie je Sršeň výborný, nasmál jsem se u toho hodně, spousta situací je nádherně přestřelených, ústřední duo je úžasné. Vrcholná je pak jejich bitka v Brittově domě, to je něco geniálního. Jen trochu škoda, že příběh vlastně nebyl nic moc, třeba Cameron Diaz tam byla skoro zbytečná a scény s ní patřily k těm slabším. Celý film táhne jen skvělý humor a vynikající ústřední dvojice. Není to špatně, ale když to porovnám s Kick Ass, tak ten byl prostě lepší. Takže jen za čtyři./viděno na DVD: 80% a 4*/ ()

nigga

Ale jo, podobně dobrá zábava jako před třemi lety Iron Man (společný to má hlavně zbohatlého hrdinu, který si svoji superhrdinskou image řádně užívá), ani geniální, ale ani vyloženě blbá, akorát na rozdíl od Iron Mana (který hlavně stál na osobě Downeyho Jr.) to má lepší akci, lepší vtipy, lepšího záporáka a i lépe gradovaný „příběh“, Seth Rogen i Jay Chou jsou sympaťáci a celkově to má hodně příjemný feeling, na jedno podívání výborný. Jinak skvělá scéna s rozdělením obrazu a super kára. 80% ()

baribal

Green Hornet má asi nejvíc kulervoucí auto ze všech superhrdinů, i když nedosahuje takových kvalit jako jsou watchmeni, tak i tak je to sranda, zábava a slušný film. ()

VojinRyan

Z tak dobrého námetu Gondry neurobil skoro nič. Mal veľa možností čo s takým príbehom urobiť, žial nič neurobil. Prvá polovica je "zoznamovanie" s postavami a jedna dve hlášky k tomu. Druhá polovica bola lepšia ale to je tak asi všetko. Priemerný filmový zážitok. ()

JimWayne

Asi jeden z najzábavnejších filmov v ktorom je slušný akčný náboj a kvalitné herecké obsadenie za posledný rok.Seth Rogen nepatrí medzi mojich obľúbených hercov ale v tomto filme si ma získal a bodoval výbornými hláškami.Nato že to bolo brané v duchu komédie tak tu bol príjemný príbeh, ktorý nenudil. ()

RasputincZ

Od Green Horneta jsem neočekával absolutně nic, ale dostalo se mi slušné a především zábavné podívané, která těžila humor z dobrého scénáře. Příběhově mi Green Hornet připadal jako mix Batmana, Iron Mana s Kick-ass. Po herecké stránce mě mrzelo nedostatečné využití postavy Christopha Waltze a závěrem bych se rád přidal ke kritikům zbytečné 3D verze, z které mě celou dobu akorát bolely oči a pořádné využití jsem ve filmu vůbec nespatřil. Kéž by ta mánie brzo opadla. Přesto děkuji CSFD za uspořádání akce. ()

zlabus

Nečekaně velice pohodová záležitost. Obsazení kompletně potěší, Rogenův scénář baví a celý film vlastně neztrací na tempu. 80% P.S.: Jen musím potvrdit dojmy ostatních s tím, že 3D je úplně zbytečné. ()

zahubicku

Vtipná, stylová akční oddychovka se skvělým soundtrackem. Akorát jsem nepochopil proč byla použita 3D technologie, trošku ztrácela význam. ()

Rosana

U některých filmů nechápu, proč je dělají ve 3D, asi aby mohlo být kino o stovku dražší. Film plný akce, silně mi připomínal Kick Ass. Jenom mi trochu vadí, že se v takových filmech tak hodně a brutálně vraždí. Když točíme pohádku pro publikum o průmětném IQ dvanáctiletého dítěte, nemůžeme tam dávat tolik krve a brutálního násilí! ()

Greg

"You brought a gas mask? - Of course I brought a gas mask! - Why only for yourself?" Akční film Zelený sršeň nenabídne divákovi důvod k zamyšlení nad závažnými problémy (možná s výjimkou vysoké kriminality), ale na stříbrném podnose mu předloží velké množství akce, přestřelek a automobilových honiček, při kterých opravdu nejde jen o rychlost… Ve filmu ale nejde jen o prvoplánovou akci, divák si v něm najde i spoustu humoru a vtipných hlášek. Zápletka filmu je hodně tradiční (setkání – hádka – usmíření – vítězství), ale to tady zrovna není moc důležité. Hlavní je, že se divák nemusí ani na chvíli nudit – film mu to jednoduše nedovolí. A přehlídka historických i moderních sporťáku – ta je dechberoucí. Ani herecké výkony nezaostávají svou kvalitou za celkovou kvalitou filmu. Seth Rogen se ujal role mírně bohémského a netradičního superhrdiny se ctí, daleko více se nám ale líbil Jay Chou jako nezničitelný Kato. Všechny klaďasy ale s lehkostí sobě vlastní překonal dokonalý Christoph Waltz, který dokázal, že umí zahrát i lehce parodickou roli ruského šéfa podsvětí. A jeho „kostým“ s kyslíkovou maskou je téměř legendární. ()

Alqarin

Zelená pecka s tradičně vtipným Rogenem a překvapením v podobě nadupaného Jaye Chou. Třeskutě zábavné se strhující akcí a korunu tomu všemu nasazuje BLOODNOFSKYYY!! Chci nášup! ()

frashmaker

Celkem příjemná podívaná, která až na pár hluchých míst nenudí. Bohužel herecké výkony hlavních hrdinů byly buď špatné, a nebo mi jen nebyli sympatičtí. Seth Rogen se celou dobu choval jako rozmazlený fracek a to já hlavním hrdinům netrpím. Jay Chou byl sice o mnoho lepší, ale byl vpodstatě takovou parafrází na Kata z Růžového Pantera. Takže tady taky nic nového pod Sluncem. Ovšem Christoph Waltz, ač měl jen relativně malou roli, hrál výborně a Cameron Diaz jakbysmet. Ve filmech mi vždy připadala jako taková naivní tupá blondýnečka pozbývající veškeré zajímavosti, ale zraje jak do krásy tak do vysokých hereckých kvalit. Sakra asi pro ní začínám mít slabost. No, takže asi tak. Na zpříjemnění odpoledne fajn, ale asi bych se k téhle neškodné včeličce již vracet nemusel. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)