Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

Kolssteyn

Velice příjemné s prvky vzpomínaného Silent Hill. Člověk by tomu odpustil i naprostý dějový chaos, ale ty metalový maškary neměli z dětského maškarního bálu pouštět bez dozorů rodičů. ()

drankeryth

Hmmm, dej filmu je zaujimavy ale spracovanie je uz horsie. Prisery z pekla ja dobre poznam, pretoze su z kapely Lordi. Pre mna boli nie moc strasidelne, az skor komicke. Najlepsi z nich je ten duch a hlavny boss tiez nebol k zahodeniu. ()

Hapretor

Masky skvělé. Atmosféra také. Časový paradox skvělý. Nebýt debilního a nesrozumitelného konce a trapného ducha, je to velmi poutavé - ve stylu Stephena Kinga. - "Chci červenou tužku a přepsat scénář na několika místech." ()

merigieren

6 lidí výtah, zastavený čas v nemocnici a každé patro temnější než předchozí. Taky si tam nějak hráli s časem. Moc děsivé to není, trochu to postrádá logiku, jde spíš o samoúčelné vyvražďování členů týmu s přibývající vzdáleností a různými potvorami. Nejspíš se to té holce jen zdálo, kdo ví... ()

Rathalos

Sice som absolutne nepochopil,ze preco to vsetko vzniklo,co sa vlastne stalo,ale ako horor to fungovalo perfektne,temna,tajomna atmosfera,nemocnicne prostredie,mrtvoly,prisery,jednoducho strasidelny film a aj preto davam plne hodnotenie...:-) ()

kkarx

Neznám kapelu Lordi, takže jsem zcela nezatížen tím, že monstra hráli oni. Film je skutečně temný a bez problémů koukatelný. Scénář je trochu poslepovaný ze všech možných duchařských, mystery a monster filmů, konec kvůli tomu poměrně těžko pochopitelný. Chybí výrazná pointa, ale nebyla to vyloženě nuda. ()

darkreider

Ja som rád za to, že tento horor po dlhom čase spolieha na atmosféru a nie na potoky krvi, slizu a BUUU scény(BUUU scéna = do úplného ticha sa ozve vysoký, hlasný a ostrý zvuk, ktorý by Vás vyľakal aj keby ste pozerali dokument o mäkkýšoch). Atmosféra ako z DOOMa (myslím hru, nie odfláknutý film), hlavne zo začiatku. Nedostatkom sú dialógy a scény, ktoré pôsobia umelo "napasované" a postavy, ktoré sa dajú hneď zaškatuľkovať. Tak, či onak som rád za to. BUUU scény dokáže každý blbec. Atmosféra, ľudia, toho sa máme v hororoch báť! ()

Grimlok

omg....autistická holka, která neustále prudí se svojí červenou voskovkou. Potom se výtahem všichni přesunou do jiné dimenze a lá Silent Hill. Postupně všichni vymíraj. Zamotáme se do časových smyček. Nakonec nepřežije nikdo. Autistka se najednou rozpovídá a pokecá si s (asi) Temnotou. Pak záblesk. Vratíme se na začátek, akorát tu už neni červená voskovka, ale modrá. Bezďákovi už je konečně teplo.Takže celkově příběh nemá hlavu ani patu. Ještě že na konci už neni slyšet jak autistka prudí, že chce svojí modrou voskovku. To bych už asi fakt nepřežil. Dvě hvězdičky a to jenom za to, že jsem fanda Lordi. Jestli nepatříte mezi fanoušky Lordi, tak si to radši ani nepouštějte. ()

Johny M.

To, že jsem to zrovna moc nepobral ponechám stranou. Začátek filmu byl úděsnej, asi v půlce už se začínalo něco dít (ztemnělý prostředí nemocnice, všude povalující se mrtvoly) a několik pasáží se mi fakt dost líbilo. Ale ten závěr.... :-/ vážně jsem čekal, že se otec tý protivný veverky probudí před hospodou, vybleje se a odejde domů... ()

tavlas

Nestává se tak často, aby tady na ČSFD ohledně horrorů bylo hodnocení tak rozpoluplné, což mě u toho dle kousku velice potěšilo, jelikož ze začátku se mi zdálo, že jsem snad jediný, kterému se to líbilo. Za mě má tenhle film za tři a půl, ale rád to zaokrouhlím směrem nahoru. Bylo to strašidelné, nepředvídatelné a konec mě vcelku dostal. ()

Cheeker

Severské horory jsou úplně jiná liga než to, co vychází z hollywoodských studií. Atmosféra je hustá, že by se dala krájet už od začátku. Bohužel postupem příběhu ke konci se začíná tak trochu vytrácet. Mockrát čekáte, že se leknete, ale ono na konec nic. Nic nepřijde, žádná příšera z temného zákoutí se neobjeví. Přitom byste se mohli leknout i párkrát během jedné minuty. Přiznám se, že kdybych nevěděl, že v Temném patře hrají Lordi, pravděpodobně bych neměl zájem. Ale na druhou stranu, kdyby tam Lordi nebyli a místo nich si vymysleli originální příšery, lekal bych se asi víc. No jo, když je někdo poslouchá +- od 13 let a je zvyklý na jejich videoklipy, nemůže čekat zázraky. Nicméně jejich kostýmy jsou úžasné. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a protože nemůžu dát 3,5 musím dát 4*. ()

Blondy.

Na prezentaci a zvýraznění kapely to bylo na můj vkus až nečekaně dobré, ale nemůžu zvyšovat hodnocení jen kvůli tomu, že se jedná o propagandu ale hodnotím jako každý jiný film a i prez to ze Lordi jsou dobrá kapela kterou si rád poslechnu tak to na víc jak 2* není. ()

BLabaKAn

Večer jsem přemýšlel co si pustím za film. Na stole se mi to už nějaký ten pátek válelo a nakonec jsem si to pustil i když se mi do něj moc zrovna nechtělo. Začátek vypadá docela zajímavě a slibně, ale když se ukáže první duch je to spíš k smíchu, ale ještě lepší bylo co přišlo potom. Zrůdy v gumových maskách a hle oni to jsou týpci z hudební skupiny - Lordi. Film utekl jako voda a já se spíš trochu bavil než bál. Film tedy na díváka zapůsobí spíše jako Komedie / Fantasty / Horor. Pro pobavení rozhodně né tak špatný, ale jinak nic moc. ()