Zajímavá výročí týdne uvádí Saskia Burešová. (Česká televize)

Chase

Jelikož se osoba blízká podílí na tvorbě pořadu a vím jak moc by chtěla, aby byl pořad atraktivnější a jak jí to hlavouni pořád kazej navíc v prostředí, kdy je komplikovaný získat z archivu jenom fotku, protože jsou prachy potřeba jinde a vím co za to ona osoba i další mají, tak hodnotím velmi vysoko. Navíc když pak zhlédnete jeden díl se zasvěceným výkladem :"No tak tady jsem chtěla aby a tady aby, jenže..." tak si uvědomíte, že dělat něco dobře dá strašně zabrat. ()

Peči

Ocenil bych jen, kdyby to bylo delší, aby se člověk dozvěděl o něco víc o jednotlivých osobnostech. Obávám se ale, že by to možná ztratilo ten účel, který to má v té klasické 15 minutové podobě. ()

Pavlosos

Jedno ze tří hlavních zpestření nedělního dopoledne s notnou dávkou vědomostí a různých zajímavostí ze světa i z domova; kde onu trojici doplňují (již několik let a pořád úspěšně) Toulavá kamera a Objektiv. ()

DarthArt

Poslední (vlastně první) ze svaté trojice nedělního dopoledne sice disponuje výrazně papundeklovými kulisami, přesto ale pravidelně probouzí srdíčko, co chce poznat historii, něco si přečíst a někam se podívat. Sympatická Saskia Burešová navíc vnáší do dopoledního bytu uklidňující atmosféru (po občasným tahu zvlášť potřebnou) a tak i když Kalendárium není nejdynamičtějím pořadem na světě, vždycky si v těch tři čtvrtě na deset českou telku rád zapnu. ()

PavelKral

Doufám, že tento pořad vydrží co nejdéle... Saskia Burešová je milá a kulturní dáma a veřejnoprávní služba je zde vykonávána jak od moderátorky, tak od pořadu... Nudí se jenom ti, pro které není pořad určen... ()